Kombi do 16 tysi ??? plisss help

27 Sty 2010, 08:01

komandor napisał(a):Ale jak Szymas cczesto do DE jezdzi i sprowadza auta, to moze po kolezesku zabralby Cie raz na rozeznanie tamtego rynku.. Obecnie euro poszlo w dol i oplaca sie sprowadzac auta ponizej 2.0 pojemnosci aby tej duzej akcyzy nie placic ..


już z kolegą o tym rozmawiałem i zabiorę go w świat tylko niech sobie upatrzy po co ma jechać bo tam łatwo kupić coś czego się nie chciało. Jeśli chodzi o giełdy w Niemczech to najczęściej do Magdeburga, czasami Essen, Stuttgart i Köln a czemu pytasz?

Aha zapomniałem ostatnio dość często jeździmy tak jak w Polsce nie po giełdach tylko osobach prywatnych też można wyrwać okazję a i niemcy jakoś miło na nas patrzą :P
VW Passat B4 1,6 b+g
Seat Toledo 1.6 benzyna
VW T5 Multivan 2.5 TDI

moje maleństwa
SzymasJ86
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 136
Miejscowość: Łobez

27 Sty 2010, 11:10

Dobra, a teraz z innej czas na inne auto.Na początku je ominałem celowo ze względu na dość mały bagażnik (ale żona powróciła do tego pomysłu).Mianowicie chodzi o Alfe Romeo 156 sportwagon.Znalazłem kilka ciekawych modeli, ładnie utrzymanych, ale mam pytanie czy rzeczywiście jeżeli kupować Alfe to tylko 1.9 ???? a co z silnikami 2.4 ???
manfredos
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Łobez

27 Sty 2010, 11:13

Z tego co się orjentuję większość wybiera jednak 1.9 JTD ze względu na ich niska awaryjność ponoć 2,4 jest bardziej awaryjne ale na 100% ci nie napisze bo nie mam pojęcia. W Łobzie mieszka chyba jeden maniak Alfy więc musiał byś pogadać z nim co i jak...
VW Passat B4 1,6 b+g
Seat Toledo 1.6 benzyna
VW T5 Multivan 2.5 TDI

moje maleństwa
SzymasJ86
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 136
Miejscowość: Łobez

27 Sty 2010, 13:47

Z tego co czytałem to silnik 2.4 jtd niby straszy pojemnością, ale ponoc osiagi ma podobne do silników 1.9.Ale co w nich jest nie tak że Alfy z tymi silnikami są o wiele tańsze od 1.9 ????
manfredos
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Łobez

27 Sty 2010, 15:12

zrobiłem coś dla ciebie i popytałem znajomych o silnik 2,4JTD w Alfie i trochę się dowiedziałem o jego minusach
- słaba izolacja akustyczna
- awaryjność
- małe schowki i bagażnik
ale ma też plusy:
- odpowiednia moc
- przystępna cena
- dobrze trzyma się drogi

a o 1,9JTD? Hmmmm słyszałem że jest dość podatny na awaryjność elektryki.
VW Passat B4 1,6 b+g
Seat Toledo 1.6 benzyna
VW T5 Multivan 2.5 TDI

moje maleństwa
SzymasJ86
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 136
Miejscowość: Łobez

27 Sty 2010, 16:27

rozumiem że ten post to nie tylko o silniku :), czyli mówisz 2.4 jtd bee, czym więcej czytam na temat szukanych aut tym większy mam kocioł w głowie.Jedni piszą że auto do bani, drudzy że super i nie zamienią na inne.Ciężko jest o jednogłośną opinie.
manfredos
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Łobez

27 Sty 2010, 16:34

Ehh wystarczy poszukać bo na tym forum był wiele razy poruszany temat Alfy.
Kolega qki007 ma taką więc proszę jego aby się wypowiedział w temacie.
Ja jeździłem takim autkiem tylko prze pół roku dlatego wiele nie mogę powiedzieć o awariach ale nic mi się nie zepsuło.
A sam silnik to hmm... Najchętniej przełożył bym go zamiast swojego do mojego T4.
Bo jest to naprawdę świetny motor.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

27 Sty 2010, 16:38

a co masz za motor w T4? Nie mów mi tylko że 2,5TDI i chciałbyś go zamienić na 2,4JTD :roll: ja zawsze mówię że ile ludzi tyle opini o danym aucie. Manfredos musisz poprostu trawić w samochód a będziesz zadowolny i bedziesz chwalił swoje. No gorzej będzie jak kupisz np. Alfe i zacznie ci sie kiełbasić :D wtedy na 100% będziesz go oczerniał
VW Passat B4 1,6 b+g
Seat Toledo 1.6 benzyna
VW T5 Multivan 2.5 TDI

moje maleństwa
SzymasJ86
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 136
Miejscowość: Łobez

27 Sty 2010, 17:03

Miałem pod opieką Alfę 156 kolegi przez pół roku, a w swoim aucie mam silnik TDi AXG.
On miał jakąś po chipie czy coś, seryjnie miała ok 140 koni a po tych jego zabiegach coś koło 160 koni. Tak że nie narzekam, bo ten co teraz mam nie jest zły aczkolwiek niektóre rozwiązania mogłyby być nieco bardziej sensownie pomyślane i mógłby nieco mniej klekotać ale gdyby w T4 był taki silnik od Alfy tylko nowszy, ten 175 KM to z pewnością wolałbym tego niż tego mojego obecnego a nawet tego z T5 którym też jeździłem.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

27 Sty 2010, 17:10

dla niektórych "klekotanie" TDI jest najlepszym dźwiękiem na Świecie. Jakby mi sie nie podobało klekotanie mojego silnika to też bym chciał zamienić ale wtedy na 2.8 VR heh. No ale nie będziemy koledze zaśmiecać tematu
VW Passat B4 1,6 b+g
Seat Toledo 1.6 benzyna
VW T5 Multivan 2.5 TDI

moje maleństwa
SzymasJ86
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 136
Miejscowość: Łobez

01 Lut 2010, 22:14

Zdecydowales sie w koncu na cos ;) pozdro ;) Szymas - czesto smigasz zagranice? organizujesz jakies wyjazdy ? czy typowo po auta jezdzisz?:d jak cos to pisz na pw
komandor
Początkujący
 
Posty: 93
Miejscowość: Bydgoszcz
Prawo jazdy: 28 12 2005