Eko auto do 4 tysi

28 Sty 2018, 23:38

Witam
Aktualnie posiadam PassataB5 1.8 20 V 125 KM, którymi jeżdżę od czterech lat. Z auta ogólnie jestem zadowolony lecz zmieniłem pracę do której muszę dojeżdżać prawie 100 km dziwnnie i postanowiłem zmienić auto na coś na prawdę ekonomicznego. Passeratti zostało wystawione na sprzedaż, oto link do aukcji
[link do oferty na Olx wygasł]

Kwota ze sprzedaży Passata chce przeznaczyć na zakup nowego auta. Poszukuję auta z małą pojemnością najlepiej benzyna + LPG. Co możecie mi polecić? Zastanawiałem się nad toyota yaris pierwszej generacji, lub suzuki swift. Oczywiście nie ograniczę się do tylko i wyłącznie tych dwóch modeli. Chętnie wysłucham waszego zdania co według was w takiej kwocie proponujecie zakupić. Pod Auto wymagam jak najmniejszego wkładu finansowego, spalania i wytrzymałości. Auto nie musi być wcale dobrze wyposażony
Krzysiek12323
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 0- 0-2013
Auto: Passat b5
Silnik: 1.8 20V 125 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

29 Sty 2018, 10:04

100km dziennie i Yaris? Według mnie nie jest to dobry pomysł,komfort praktycznie zerowy..

Jak jesteś zadowolony z Passata i wiesz co masz to może do niego wrzucić lpg?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Sty 2018, 10:40

Z passatem łączą się większe opłaty za op plus nie mam funsuszy aktualnie na instalacje lpg. A co do yariski to jak wyżej pisalem nie oczekuje komfortu od tego auta tylko ekonomi, niezawodności i małych oplat. Dostałem propozycje zamiany za jakieś małe diesle to od razu odmówiłem. Z sęsownych zamian corsa c 2001r 1.0 benzyna i oraz punto 2 w gazolinie
Krzysiek12323
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 0- 0-2013
Auto: Passat b5
Silnik: 1.8 20V 125 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

29 Sty 2018, 10:45

Masz coś dołożyć do budżetu, czy tylko kupisz za to, co uzyskasz z Passata?
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8841
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

29 Sty 2018, 10:47

Tylko za hajsy z passeratti. Mam dużo innych waszych wydatków aktualnie dlatego tez zmieniam.
Krzysiek12323
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 0- 0-2013
Auto: Passat b5
Silnik: 1.8 20V 125 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

29 Sty 2018, 10:51

To krótko mówiąc na samo auto masz około 3k więc o Yarisie nie ma co myśleć bo kupisz zgnilucha.
Punto II będzie ok ale też uwaga na rudą (zwłaszcza progi i podłoga).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Które kontrolki w samochodzie zwiastują problemy?
    Kontrolki znajdujące się na desce rozdzielczej samochodu mogą pełnić funkcje ostrzegawcze, informacyjne i alarmujące. W przypadku większości z nich wiadomo, co należy zrobić w momencie, gdy się zaświecą. Zdarzają się jednak ...
    Oznaczenia tablic rejestracyjnych Policji
    Sprawdź, jak rozpoznać auto po numerze rejestracyjnym Policji. Poniżej przedstawiamy aktualne tablice rejestracyjne używane na terenie naszego kraju. HPA – Komenda Główna Policji HPL – Wyższa Szkoła Policji ...

29 Sty 2018, 10:54

Z czystego, ekonomicznego punktu widzenia – to nie ma żadnego sensu ani usprawiedliwienia.

Sprzedajesz auto za 4k i chcesz kupić drugie do 4k, sprawne, ekonomiczne, z LPG i w dobrym stanie. W budżecie, gdzie 3/4 aut to gruzy, gdzie w ciągu roku włożysz połowę wartości Passata w naprawy.

Jeśli masz wydatki i nie stać Cię na założenie LPG, to jak wykupisz OC, rozrząd, naprawy (auto za 4k BĘDZIE wymagać napraw) itp? Koszty będą zbliżone... A co jak wpakujesz się na minę? Obecnie wiesz co masz.

Do tego nie wyobrażam sobie Yaris i 100 kilometrów dziennie, pojeździsz miesiąc, sprzedasz i kupisz coś większego.

Moja rada? Jeśli zmieniłeś pracę, to zostań z Passkiem miesiąc/dwa, dozbieraj cokolwiek i miej zapas gotówki. Tu już nie chodzi o to, że za 5-6k kupisz lepsze auto, bo tak pewnie nie będzie, ale przeznaczanie 100% budżetu na kupno jest głupotą.

Anyway, najlepiej to nawet pożyczyć pieniądze od rodziny, założyć LPG, spłacić za miesiąc/dwa po 50% i tyle. Masz swoje, pewne auto, wygodne i ekonomiczne.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8841
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

29 Sty 2018, 11:00

Tym można by się bliżej zainteresować [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Sty 2018, 20:17

Krzysiek12323 napisał(a):Z sęsownych zamian corsa c 2001r 1.0 benzyna i oraz punto 2 w gazolinie
sensownych*
Corsa 1.0 owszem, jest sensowna, ale tylko do miasta.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

30 Sty 2018, 10:59

Zgadza się, podobnie jak inne modele, czyli Punto 2 lub Toyota Yaris, do siebie dorzucę też Peugeota 206- auta typowo miejskie, dojeżdżać 100km dziennie to bezie lelka męczarnia, ale decyzja należy do Ciebie.
BestOils
Początkujący
 
Posty: 74
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna