Kombi/minivan do 15 tys. Zł

08 Mar 2021, 21:54

Jak jest z blacharką opluwanych Fordów? No cóż,sprawa wygląda tak,czyli zdecydowanie gorzej niż z rewelacyjnymi Mercedesami z okolic 2000 roku,Ford spód ma tak zdrowy jak świeża rzepa,a Mercedes jak zdrowe próchno,Ford chociaż widzę nie konserwowany nawet qurna rdzawego nalotu nie ma na spodzie,jest bezwypadkowy na bank,jedynie delikatnie łapie jeden tylny błotnik i rdzawy szron dolnych rantów drzwi.Touran za to po 2010 r jest jednym z najlepiej zabezpieczonych antykorozyjbie aut.Kolego INVI,wiem o tym,znajoma miała zakusy na SMAXA,niestety bariera cenowa,więc kupiła Xsarę Picasso,kobieta strasznie przemądrzała,wiedziała,ze trochę siedzę w tych wszystkich Szrotach,chciałem jej podpowiedzieć coś odnośnie silników,wiedziała wszystko,poczytała w internecie,kupiła auto z przebiegiem przed 200 tyś km,cieszyła się z tego przebiegu,błąd,nie kupuje się aut tuż przed większym przeglądem czekającym za progiem,finał jaki tej eskapady? Ona się dowiedziała,już wie,być może kupiła sobie drukarkę laserową,by nadrykować kasy,bo awaria elektrycznego hamulca ręcznego przyprawiła ją ataki miesiączki w każdy dzień,a gdzie reszta wydatków?Kupuje się auta albo grubo przed większym przeglądem,albo po tym przeglądzie.Ogólnie przy przebiegu 200 tyś km do wymiany lub regeneracji jest prawie wszystko:)Dlatego ktoś tego auta się pozbył.Tomaczek4
rok,pytasz o najlepsze silniki Forda?Silniki 1.6 Sigma(100,110,115,125 KM),1.6EB od 2010 r,(wcześniejsze lata nie)silniki benz.kolejne 2.0,od 2004 r do 2014,2.0 TDCI(silniki PSA) Podałem szczyt,szczytów wśród silników stosowanych w Fordach,pominąłem rewelacyjny 1.8 TDDI,nie te lata.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

09 Mar 2021, 06:47

Skoro Touran na nie ,to może skręcić w tę stronę?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

09 Mar 2021, 11:21

W przypadku tego modelu mechanicy wymieniają tylko dwie wady,dosyć wysoka cena zakupu oraz drogie oryginalne części zamienne,poza tym nie potrafią wymienić wad tego auta,ten silnik jest na liście udanych i polecanych,to bardzo mocny zawodnik w tym segmencie,nawet o korozji nie ma mowy,propozycja świetna.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

09 Mar 2021, 21:24

Co powiecie na to? [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł], [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Tomaczek4rok
Nowicjusz
 
Posty: 7

10 Mar 2021, 03:58

Cóż,w tym modelu wszystkie silniki benzynowe są udane i bezproblemowe,odradzane są tylko auta z automatyczną skrzynią biegów,bezproblemowo wytrzymują ok.200 tyś km,tutaj jest manual,oraz diesel Forda 1.8najbardziej polecane są silniki benz.1.8 oraz 2.0.Model miał akcję serwisową(problemy z odpalaniem bocznego airbagu i tylko tyle).Swietne zawieszenie sprowadziło tego Vana do poziomu aut osobowych,czyli b.stabilne podczas jazdy,z wysokimi budami bywa inaczej,w Fordach tego problemu nie ma.Ja myślę,że warto byłoby przed zakupem wykupić raport Carfax oraz brać pod uwagę to,że auto czeka duży przegląd,czyli na wszelki wypadek warto byłoby mieć poduszkę finansową,a reszta? Wiadomo,trzeba autu się dobrze przyjrzeć na miejscu,ogólnie to myślę,że wybór trafiony.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

17 Mar 2021, 18:07

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ci sadzicie o tej ofercie?
Tomaczek4rok
Nowicjusz
 
Posty: 7

17 Mar 2021, 18:23

Wygląda normalnie
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

02 Lut 2022, 15:42

A co myślicie o Toyota Corolla Verso lub Opel Astra J.?
Fasmamut
Nowicjusz
 
Posty: 9