Komfortowy samochód za 30 tys złotych

12 Cze 2019, 22:00

Poszukuję komfortowego samochodu, którym będę mógł się udać w dalszą trasę jak i jeździć po mieście. Nie przywiązuje większej wagi do segmentu ani wielkości samochodu. Rozważam silnik benzynowy, do którego można założyć gaz, lub silnik diesla, jeśli jest dobry i bezawaryjny. Zależy mi na względnie niskich kosztach utrzymania i wysokiej bezawaryjności. Podoba mi się Audi A6 C6 z silnikiem 2.4. Można do niego założyć gaz? Jak ogólnie przedstawiają się koszty utrzymania? Kolejnym samochodem, który biorę pod uwagę jest Mercedes Klasy S W220. Wiem, że jest bardzo komfortowy, właściwie to luksusowy, ale moje obawy budzą wysokie koszty utrzymania i awaryjność. Nie wiem także nad jakim silnikiem się skupić. Ostatnim samochodem jaki mnie interesuje jest Citroen C5. Jak sprawa wygląda z trwałością i kosztami eksploatacji nietypowego zawieszenia? Która wersja będzie lepsza 2.0 benzyna czy 2.0 diesel? Co byście mogli mi polecić? Byłbym wdzięczny jeśli ktoś odpowiedział by na moje pytania.
Czytaj więcej: komfortowy-samochod-za-30-tysiecy-zlotych-vt115840.htm
Astec
Początkujący
 
Posty: 57
Prawo jazdy: 20 07 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Nie mam

13 Cze 2019, 05:59

Mając 30000zl lepiej skupić się na Citroenie, niż na S klasie.
Silnik 2.0 HDi jest bardzo dobry, odmiany 140/163 koni. Pneumatyka ma dobre opinie w sensie trwałości. Auto bardzo przyjemnie komfortowe w trasie.
Spalanie też fajne, bo zarzucając 150km/h na tempomacie w trasie średnie wychodzi koło 6l/100km ON.
Mozesz się jeszcze skupić na Mondeo 2.0 TDCi 140/163 koni, to silnik z Citeoena, przynajmniej rozszerzysz sobie pole manewru, z drugiej strony C5 przeważnie była fajnie wyposażona (czujniki parkowania z przodu i z tyłu - bardzo przydatne w tak sporym aucie, do tego pełna 2strefowa klima - regulacja nie tylko temperatury dla każdej strefy, ale też kierunku nawiewu).
Dla mnie idealny dupowoz, bo za dana kasę oferuje naprawdę sporo a szukając wśród konkurencji przy danym budżecie nie jesteś w stanie nic lepszego znaleźć, tym bardziej jeśli chodzi o diesle.
tomekdk
 

13 Cze 2019, 09:12

Z Mercedesa dużo lepszym wyborem będzie W211, będzie tańszy w utrzymaniu niż W220 i A6C6.
Z populusów C5 też będzie ok.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Technika jazdy i nasze nowe drogowe postanowienia
    Technikę, umiejętności oraz kulturę jazdy można poznawać i doskonalić latami. Początek roku jest dobrym czasem, żeby zastanowić się, co jako kierowcy możemy zmienić, aby za kierownicą czuć się bezpieczniej, pewniej i jak ...
    Audi SQ5 TDI - silnik V6 diesel Biturbo o mocy 313 KM
    Silnik 3.0 TDI z podwójnym turbodoładowaniem generuje olbrzymią moc 230 kW (313 KM), a jego maksymalny moment obrotowy wynosi 650 Nm i jest dostępny od 1450 do 2800 obr/min. Audi SQ5 TDI dostępne jest na rynku od 2013 ...