Komfortowy sedan czy hatchback dla rodziny do 40k pod gaz

02 Maj 2017, 21:49

Cześć,

Szukam samochodu dla mojej rodziny 2 + 1 (rocznik bieżący) w niedalekiej przyszłości kolejne. Budżet jaki chcemy przeznaczyć to 40k zł. Mieszkamy w Małopolsce i raczej samochódu będziemy szukać w naszym kraju.
Rocznie pokonuje około 20k km, głównie dojazd do dwóch miast w których pracuje, w Krakowie oczywiście łapię się na korki póki z niego nie wyjadę, drugie miasto jest małym powiatowym więc bez korków. Jestem zdecydowany na założenie instalacji LPG.
Po przeanalizowaniu wielu tematów tutaj często polecacie:
- Forda Mondeo mk4 - fordy od zawsze mi się podobały - wg mnie mają to coś co mnie w nich pociąga
- Renault Laguna mk3 - przyjemne autko - w budżecie który określiłem powinienem znaleźć dobrą sztukę
- C5 mk3 - ciekawe auto, dużo pozytywnych opinie nt komfortu jazdy, ale znaleźć u nas egzemplarz z pożądanym silnikiem pod gaz ciężko a i może pieniędzy braknąć.

Moja żona jednak uważa, że wystarczy nam zamiast sedana- hatchback. Proszę Was o podanie modeli, które moglibyśmy wziąć pod uwagę z tego typu samochodów. Od siebie dodam czy Focus byłby również dobrym wyborem? Jakieś alternatywy?
apacz
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Clio II

03 Maj 2017, 11:14

W sumie jako "małego sedana" masz jeszcze volvo s40 i astrę j, coś pomiędzy segmentem d a hb

Focus mk3 spoko
Z hatchbacków popatrz na chevroleta cruze, hjundaja i30/ceed'a, mazdę 3, lancera, megane III, nooo i włoskie trojaczki (bravo, delta, giulietta)

Z segmentu D masz fajne typy, dorzuciłbym mazdę 6. Z hb osobiście wybierałbym pomiędzy focusem, megane i giuliettą (ale to ja).
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

07 Maj 2017, 12:05

Cześć, po głębszym zastanowieniu poszukam jednak hatchbacka, cenowo max do 35k zł.
Podoba mi się również focus mk2 za te pieniądze można wyrwać z automatyczną klimatyzacją. Niestety nie wiem jak z silnikami. Czy możecie doradzić?

Są jeszcze inne ciekawe hatchbacki w tych pieniądzach?
apacz
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Clio II

07 Maj 2017, 12:46

Astra J 1,4 T
Fiat Bravo 1,4 T-Jet
Hyundai i30 1,6
Kia Cee'd 1,6
Renault Megane III 1,4 Tce
Honda Civic 1,8

w Oplu i Fiacie uwaga na hałasujące łożyska w skrzyni biegów
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010