SUV/Kombi do 40K na 3-4 lata dla rodziny 2+1

15 Lis 2015, 17:35

Hej,

Budżet:
40.000 PLN

Rejon:
Małopolska - Kraków.

Użytkowanie:
Dla rodziny 2+1 (2 latka), która samochód będzie używała głównie w weekendy, zazwyczaj przejazd na wieś i spowrotem - 60 km w weekend.
Czasem wypad w góry/nad jezioro/etc.

Własne potrzeby:
Tu dość luźno - potrzebuje samochodu w którym będę czuł się bezpiecznie - preferowany SUV - kwestia gustu. Wymagania według kolejności:
1. Niezawodny,
2. Bezpieczny,
3. Pakowny - wózek, wanienka, pieluchy... :)
4. Preferowany SUV/Kombi z BMW/VW/Toyota

I jeszcze kilka słów - zaczynam dopiero polowanie, chciałbym wydać maksymalnie 40-45K. Planuje kupić samochód w Styczniu/Lutym najwcześniej. Do tej pory byłem właścicielem tylko jednego samochodu, do tego za granicą (BMW 318i) i mam bardzo pozytywne doświadczenia (3 lata i 0 problemów!) stąd niezawodność jest na pierwszym miejscu.

Samochód ma wytrzymać 3-4 lata, po tym o ile to możliwe, chciałbym go zmienić i kupić coś innego. W zależności od potrzeb.

Z góry dziękuje za pomoc! :)
Szerokiej drogi!
lwedel
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: szukam

15 Lis 2015, 18:04

lwedel napisał(a):4. Preferowany SUV/Kombi z BMW/VW/Toyota

dlaczego tylko te marki?

Jeśli chcesz niezawodności to odpuść VAGi (VW-Audi-Seat-Skoda), bo w tym budżecie z reguły lipne silniki.

Przebiegi niewielki więc skupiłbym się na benzynie, ale, że większość w trasie to i warunkowo diesel będzie - droższy serwis.

Co do pakownosci to SUVy nie są takie obszerne. Tańsze auta klasy D oferują po prostu więcej przestrzeni. Nie wspomnę, że BMW nie kupuje się dla pakowności ;)
Proponuję Citroen C5, Ford Mondeo mk4, Renault Laguna III, Mazda 6, Honda Accord.
Jak musi być SUV to Hyundai Santa Fe, Chevrolet Captiva, Honda CR-V
A może jakiś Van, który najlepiej się sprawdzi - Opel Zafira, Toyota Corolla Verso, Chevrolet Orlando
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

15 Lis 2015, 19:07

Wiem że nie BMW/VW/Toyota ale godny polecenia bez logowania:
"Marka:Volvo
Model:XC90
silnik:2,4 D5
Rok Produkcji:2003
Przebieg:260tyś
Cena:40500
Wyposażenie:Klima, el. szyby lusterka, fotel kier z pamięcią, navi z automapą europy, kamerą cofania, telewizją, bluetotch, wersja 5 osobowa, 2 kpl. kół letnie nowe opony z tego roku, webasto z timerem, język polski w liczniku i radiu, audio premium sound system z subwooferem i wiele innych zapraszam do dzialu prezentacje tam wszystko jest opisane ze zdjęciami viewtopic.php?f=30&t=85564
Wady i zalety :pęknięta przednia szyba, mogę zmienić na życzenie / samochód w 100% bezwypadkowy i z orginalnym przebiegiem 260tyś i bogatym wyposażeniem jak wyżej, tani w exploatacji spalanie miasto 10l trasa 7,5l"
Zdjęcia pod linkiem wyżej
Ostatnio edytowany przez Rom33, 15 Lis 2015, 19:51, edytowano w sumie 1 raz
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

15 Lis 2015, 19:31

Swietny pewnie ale bez logowania nic nie widac :D

Od siebie dorzuce Forda S-Max.
Jak kupic auto z Niemiec -->PRIV
kalik
Aktywny
 
Posty: 420
Prawo jazdy: 3- 0- 0
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mondeo IV Turnier
Silnik: 2.0TDCI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

15 Lis 2015, 20:25

Od razu pomyślałem o Fordzie Kuga :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

16 Lis 2015, 16:13

Hej!

Dziękuje! Nie spodziewałem się tak szybkiem i dokładnej odpowiedzi! :)

Pozwolicie, że podsumuje i dodam swój punkt widzenia do dyskusji, która mam nadzieje, będzie się jeszcze toczyć :)

1. Lista samochodów:
Co wiem:

- preferowany silnik benzynowy.

Sugerowane samochody:
a) Kombi
Citroen C5, Ford Mondeo mk4, Renault Laguna III, Mazda 6, Honda Accord.

b) SUV
Hyundai Santa Fe, Chevrolet Captiva, Honda CR-V
Volvo XC90 - @Rom33 - na pewno zerknę po pracy na ogłoszenie! :)
Ford Kuga

c) Minivan
Opel Zafira, Toyota Corolla Verso, Chevrolet Orlando
Forda S-Max

2. Pytania:
a) dlaczego tylko te marki? (BMW/VW/Toyota)
- To marki o których słyszałem wiele pozytywów od znajomych. Nie śledzę sceny motoryzcyjnej więc... Oczywiście jeśli rekomenduje coś innego na pewno zerkne i poczytam! :)

b) Moje: OD zawsze mówiono mi, trzymaj się z daleka od potrójnego F! (Ford, Fiat i Francuz ;)) coś się zmieniło w tej materii? Polecacie Citroeny, Fordy i Fiaty...


Z mojej strony dziś wieczorem przejrze polecane samochody i postaram się dodać post do tego tematu z moimi przemyśleniami! :)

Jeszcze raz dziękuje!
lwedel
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: szukam

16 Lis 2015, 16:27

lwedel napisał(a):dlaczego tylko te marki? (BMW/VW/Toyota)
- To marki o których słyszałem wiele pozytywów od znajomych. Nie śledzę sceny motoryzcyjnej więc... Oczywiście jeśli rekomenduje coś innego na pewno zerkne i poczytam! :)

b) Moje: OD zawsze mówiono mi, trzymaj się z daleka od potrójnego F! (Ford, Fiat i Francuz ;)) coś się zmieniło w tej materii? Polecacie Citroeny, Fordy i Fiaty...

BMW są ok, ale musisz zdawać sobie sprawę że utrzymanie tych nowszych modeli jest bardzo drogie. VW poleciało z jakością. Toyota ok, ale na avensisa średni budżet, a samo auto niczym się nie wyróżnia.
A co do aut na F to bzdura, nie sugeruj się takimi mądrościami ludowymi
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

16 Lis 2015, 16:50

lwedel napisał(a):a) dlaczego tylko te marki? (BMW/VW/Toyota)
- To marki o których słyszałem wiele pozytywów od znajomych. Nie śledzę sceny motoryzcyjnej więc... Oczywiście jeśli rekomenduje coś innego na pewno zerkne i poczytam! :)

b) Moje: OD zawsze mówiono mi, trzymaj się z daleka od potrójnego F! (Ford, Fiat i Francuz ;)) coś się zmieniło w tej materii? Polecacie Citroeny, Fordy i Fiaty...

Właśnie o to chodzi aby nie szufladkować aut po znaczku, bo takie VW to teraz lipa jadąca na opinii, a nowe francuskie modele zawstydzają je pod kątem trwałości i w dodatku są tańsze z powodu takich tekstów ;)
Nie słuchaj ludzi którzy sypią takimi stereotypami, bo tylko pokazują, że nie mają pojęcia o motoryzacji - samochód rozpatrujemy ZAWSZE pod kątem określonego modelu/wersji silnikowej, a nie po znaczku ! :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

18 Lis 2015, 15:19

Hej, wciąż pracuję nad zestawieniem. Kurcze daliście mi naprawdę sporo roboty! :) dziękuje.

Wrzuce swoje przemyślenia, ale pewnie w ciągu 2-3 tygodni coś sensownego będę miał i wtedy będę potrzebował waszej pomocy, żeby zweryfikować czy nie przegapiłem/popełniłem jakichś błędów.

Jeszcze raz dziękuje! :) Naprawdę mi pomogliście!
/Lukasz
lwedel
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: szukam

18 Lis 2015, 20:38

A to były tylko luźne propozycje bez zagłębiania się :D
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010