Kompaktowy diesel do 35-40 tysięcy. Ceed, auris, mazda 3

21 Lut 2014, 12:47

Auto do rocznych przebiegów na poziomie 15-20 tysięcy. Zdecydowana większość trasa. Rocznik od 2010 w górę.

Co jest istotne:
1. Ekonomika jazdy - priorytet. Im mniej pali tym oczywiście lepiej.
2. Niezawodność i dobra relacja jakość/ cena
3. 2 razy w roku wyjazd na urlop w 4 osoby - także w miarę pojemny bagażnik

Które z tych 3 aut polecacie? Które z nich będzie najtańsze w zakupie a które najtańsze w eksploatacji?

Oczywiście jestem otwarty też na inne propozycje

Pozdrawiam,
Piotrek
PiotrPiotr2
Nowicjusz
 
Posty: 24
Auto: yaris

21 Lut 2014, 14:13

Diesel w Maździe 3 2,0 odpada, bo awaryjny. Jedyny do polecenia to 1,6/109KM konstrukcji Peugeota.
W Toyocie tylko diesel 1,4/90KM, bo reszta nieudana.
W Kii każdy diesel jest ok i w dodatku znajdziesz coś z 2012r. z małym przebiegiem. Tutaj popatrz za Hyundaiem i30 bo to bliźniak.
Dodaj do poszukiwań Hondę Civic VIII 2,2, bo ma świetnego diesla.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

21 Lut 2014, 14:26

A ja dorzucę Fiata Bravo 1.9 JTD.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

21 Lut 2014, 14:42

nad brawą myślałem - zniechęca mnie nieco jakością wykonania. Z drugiej strony cenowo przedstawia się bardzo korzystnie.

Co do hondy - 2,2 jest ekonomiczne? Na autocentrum widzę raporty spalania na poziomie ponad 6 litrów (mazda ma 5). Poza tym opłaty (ubezpieczenie) przy silniku 2,2 pewnie do najtańszych nie należy.

I jeszcze pytanie o Mazdę - druga generacja trójki tak samo słabo wypada jak pierwsza jeśli chodzi o korozję?
PiotrPiotr2
Nowicjusz
 
Posty: 24
Auto: yaris

21 Lut 2014, 14:48

Różnica spala 1l Cię zniechęca? przecież to głupota i tak na prawdę spalanie zależy od Ciebie, a ten silnik zapewnia bardzo dobrą dynamikę (niecałe 9s do setki). Chyba warto mieć coś takiego w zanadrzu jak przyjedzie wyprzedzić TIRa za cenę 1l...

Z korozją jest lepiej w drugiej 3 ale szału nie ma - może z czasem okaże się tak samo. Mam nadzieje, że celujesz w Maździe w 1,6CD bo te 2,0 są nieudane i między innymi przez nie wzięło się powiedzenie "Jak mazda to z benzyniakiem"
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

21 Lut 2014, 14:57

Przecież jakość wykonania Fiata jest dużo lepsza od jakości wykonania choćby VW.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen Polo 1,2 TSI o mocy 110 KM
    Pod maską opisywanej wersji Volkswagena Polo znajduje się silnik o pojemności 1,2 litra generujący moc 110 KM. Co w tym modelu znajdziemy na liście wyposażenia nie wymagającego dopłaty? Jest kilka takich rzeczy o których ...

21 Lut 2014, 14:59

Tak - jeśli magda to tylko z 1,6 (którego znam swoją drogą właśnie z francuza i który nigdy nie zawiódł).

Civic podoba mi się bardzo - bardzo ciekawe (jak dla mnie) wnętrze, wielki bagażnik. Auto kupowane na minimum 5 lat. Przeliczając z tej perspektywy różnica spalania 1 litr daje w takim okresie jakieś 5-6 tysięcy różnicy w kosztach paliwa.

a jak Civic wygląda z blachami?
PiotrPiotr2
Nowicjusz
 
Posty: 24
Auto: yaris

21 Lut 2014, 15:15

PiotrPiotr2 napisał(a):Civic podoba mi się bardzo - bardzo ciekawe (jak dla mnie) wnętrze, wielki bagażnik. Auto kupowane na minimum 5 lat. Przeliczając z tej perspektywy różnica spalania 1 litr daje w takim okresie jakieś 5-6 tysięcy różnicy w kosztach paliwa.

Nie będziesz dusił to spali tyle samo, a zapas mocy jest. Mały silniczek może więcej spalić, bo trzeba go kręcić. Jak kupujesz auto na parę lat to Honda jest dobra, bo bardzo powoli traci na wartości co widać po cenach na poziomie Audi A3, a nie Golfa.
PiotrPiotr2 napisał(a):a jak Civic wygląda z blachami?

na razie jest ok, o niebo lepiej niż w Maździe, choć może pojawić się gdzieś pod uszczelką np. powierzchownie

Co do Fiata to kupisz ładny model z niskim przebiegiem i dobrym silnikiem. Podobnie sprawa się ma z Cee'dem i i30.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

21 Lut 2014, 16:00

zainteresowałem się jeszcze francuzami

widzę, że megane 1,5 dci ma jednoznacznie negatywne opinię.

a jak zapatrujecie się na peugeota 308 (zwłaszcza w porównaniu do mazdy i hondy)?
PiotrPiotr2
Nowicjusz
 
Posty: 24
Auto: yaris

21 Lut 2014, 16:03

1,5 Renault to pasmo awarii po 150tys. km...

Ludzie chwalą 308 za dobre silniki diesla właśnie i te 1,6HDI i 2,0HDI. Dodatkowo za dobre wykończenie wnętrza i jego przestronność ale też za niezbyt wysoką awaryjność. Co ważnie to nie problemów z rdzą.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

21 Lut 2014, 16:05

Jeszcze dorzucę Focusa TDCI- bardzo dobre silniki :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

21 Lut 2014, 16:06

Wiadomo - wszystko zależy od konkretnego auta. Ale uprszaczajac, gdybyście mieli za 35-40 tysięcy wybrać któroś z tych aut jaka byłaby Wasza kolejność (mając do wyboru 308, civica, bravo, mazdę 3, aurisa, ceeda)?
PiotrPiotr2
Nowicjusz
 
Posty: 24
Auto: yaris

21 Lut 2014, 16:10

Bravo, ceed, focus,civic,308, 3, auris
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

21 Lut 2014, 16:15

Civic - najlepszy silnik i podoba mi się pozycja za kierownicą (ale jeździłem tylko wersja 1,4)
Cee'd - kupię prawię nówke na gwarancji z niskim przebiegiem i dobrym silnikiem
Bravo - jak wyżej
Mazda3 - gdybym brał benzynę to byłaby za Civiciem
308 - sam nie wiem dlaczego tu, po prostu wole te wyżej
Auris - w ogóle do mnie nie przemawia - słaby silnik, ohydny wygląd zewnętrzny i środka
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

22 Lut 2014, 08:57

Ja jeżdżę Bravo od prawie 2 lat i bardzo sobie chwale. Poziom wykończenia jest naprawdę ma wysokim poziomie. Ja mam benzynę gdyż jeżdżę tylko po mieście, ale to naprawdę udany model Fiata. Bagażnik spory wiec walizki upchniesz :) Deska rozdzielcza wykonana z miękkich materiałów, nic nie skrzypi no chyba, że zaczniesz na siłę wciskać, ogólnie jest ok. Zwieszenie jak na Polskie drogi tez daje rade. Ogólnie ładny samochód w korzystnej cenie, myślę że jeszcze parę lat będzie wyglądał świeżo. Zauważ, że Fiat produkuje go bez większych zmian od 2007 roku, a jakoś następcy nie widać.
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012