Konkretne wymagania, konkretne auta - pomóżcie wybrać:)

07 Wrz 2008, 10:56

Witam. Szykuję się do kupna pierwszego autka - będzie to jednak pierwsze i przez dłuższy czas ostatnie:P Dlatego też z góry odrzucam tico, cincuecento (czy jak to się pisze) itd.
Na auto mam ok 15 tys - troszkę w górę ewentualenie ale nie tak jak na moim zaprzyjaźnieonym forum - koleś chce kupić aparat foto do 2 tys a zaczynają polecać sprzęt za 6k :P Możemy naciągnąć kwotę o kilkaset zł, no o jakiś 1000:P
Jazda - 10jazd w mieście na 1 trasę. Chodzi o autko, które będzie miało lekkiego kopa (nie musi to być 500rumaków - ważne, żeby nie ruszało jak 60konny samochód znajomego;)) ale chciałbym też, aby nie paliło 10l/100:/ Chodzi o kompromis:) Dużo bardziej podobają mi sie hatchbacki niż sedany.
Mam już nawet wybrane kilka aut ale ciągle czytam i się zastanawiam.

Pierwsze to osławiona civic VI, np taka:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Dalej: jej największy faworyt u mnie - ibiza po fl - coś w tym stylu:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
bardzo kusi mnie tu małe spalanie! A autko także słynne:)

Podoba mi się także focus 1:
[link do oferty na Allegro wygasł]
ale dużo czytałem o rdzy i chyba zrezygnuję, chociaż wydawał mi się najfajniejszy z tych wszystkich. Poza tym nie wiem ile by spalił:/

Myślałem jeszcze o lagunie 1. 323F mi się nie podoba:P

Tak więc zastanawiam się głównie nad tymi dwoma ale nie zamykam się na nowe propozycje. Podstawowymi warunkami będzie tu stosunek spalanie/moc i koszta ewentualnej naprawy, części i zamienników - nie chcę powtarzać błędu znajomego, który kupił rovera i nie może spłacić napraw i części. Przerażają mnie jeszcze trochę te przebiegi - nie wiem czy 180tys to dużo dla takiej hondy czy ibizy oO

Chciałbym z tego wątku uczynić mały instruktaż, bo widzę, że taki temat pojawia się bardzo często ale albo przepada albo ne wiadomo co się stało z autorem. Ja będę tu aż do kupienia samochodu i opisze każdy krok, co i jak:)

Pozdrawiam i liczę na Wasza pomoc :wink:
korba6
Nowicjusz
 
Posty: 6

07 Wrz 2008, 11:12

Ja bym się rozejrzał za japońcem, są dość ekonomiczne generalnie, do tego żwawe i trwałe. Ewentualnie, jeżeli po tym mieście robisz dłuższe odcinki niż 5km to jakiegoś TDI fajnego za tą kasę - dynamika + oszczędność.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

07 Wrz 2008, 11:19

Miasto - Kraków - więc 5km to nieżadki wyjazd:/ Ciągle więc nie wiem - piszesz że lepszy japoniec ale TDI - czyli np ibiza:P
korba6
Nowicjusz
 
Posty: 6

07 Wrz 2008, 11:32

No może być, chociaż ja bym może poszukał octavie albo jakiegoś VW. TDI 110km wyrwiesz już bez problemu za tą kasę i to będzie chyba najlepsza opcja. Jednak jak masz zamiar często robić odcinki poniżej 5km to Turbo Diesel nie jest polecany.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

07 Wrz 2008, 11:39

Hmm, w sumie ciężko mi to sprawcyzować bo to moje pierwsze autko i nie wiem ja to będzie wyglądać. Przede wyszstkim kraków jest dość duży - do samego prynku mam z 8-9 km. Do dziewczyny na wieś wyjeżdzam raz na kilka miesięcy więc to ponad 100km. i co Ty na to? Ten diesel od seata wygląda naprawdę ciekawie - przejrzę jeszcze oferty przedstawionych przez Ciebie firm. A jak wygląda spaalanie w tym civicu? Chodzi mi oczywiście o silnik ok 110koni.

I jeszcze jedno - trochę głupio pytać ale dopiero jestem na etapie doszkalania się, więc nie będę cwaniakował i pisał jakichś głupot - przebiegi rzędu 150k lepiej znosi benzyna czy diesel?
korba6
Nowicjusz
 
Posty: 6

07 Wrz 2008, 11:52

Zdecydowanie diesel, ale wątpię, żebyś trafił na takiego z faktycznym przebiegiem. Benzyna po 150tys też będzie jeszcze zdrowa. Mówimy oczywiście o samochodach prawidłowo eksploatowanych. Skoro tak, to rozejrzyj się za jakimś TDI. Spalanie w takim civic, przy bucie to będzie pewnie pod 10 litrów podchodzić. W TDI przy ostrym butowaniu w 7 litrach się zmieścisz.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

07 Wrz 2008, 12:10

Eh, golf IV 1.9 TDI zdecydowanie przekracza moje możliwości:( Jeszcze te octavie zobacze. Kurcze - kiedyś to musiało być łatwo - tylko 2 auta do wyboru - malczan i duży fiat a brało sie to co było:P A co myślisz o tym focusie - wygląda naprawdę dobrze, 130 koni i gaz - boję się tylko tego przebiegu - prawie 200k i korozji:/
korba6
Nowicjusz
 
Posty: 6

07 Wrz 2008, 12:13

W gazy się nie pakuj, TDI poszukaj, ew. japońca w benzynie.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

07 Wrz 2008, 13:04

Ok, edit. Gadałem z kolesiami i jutro oglądam:
[link do oferty na Allegro wygasł]

i

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


Jak myslicie, który lepiej się prezentuje? Na co mam szczególnie zwrócić uwagę poza plamami oleju, stukami w silniku itd?
korba6
Nowicjusz
 
Posty: 6

07 Wrz 2008, 23:06

Witam. Wstępnie się zdecydowałem - jednak civic VI 1.5 vtec 114 koni. Średnie spalanie ok 1.5 większe niż w ibizie ale popularność tego autka, osławiona bezawaryjność i dobre opinie skłaniają mnie ku niemu. Mam już nawet dwa typy.

Teraz pytanie - spójrzie i powiedzcie, czy warto wziąć taki lekko przerabiany:
[link do oferty na Allegro wygasł]

Wygląda fajnie, w mechanice chyba nic nie było robione ale np cała klapa bagażnika jest inna od seryjnej. Warto brać takie coś jeśli mechanicznie by było ok?

Czy może lepiej taką honde, stosunkowo surową:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Mnie bardzo spodobała się ta pierwsza - takie subtelne zmiany a ładne. W dodatku jako taki sprzęt grający a muyzyczki lubię posłuchać - nie łupaniny, żeby nie było:P

Jutro jadę obejrzeć tę przerabianą ale wcześniej chciałem usłyszeć Wasze opinie.

I jeszcze dwa pytania: czy taki przebieg nie okaże się za duży dla tego bezyniaka? I czy mamy silniki vtec - vtec economy, czy to jedno i to samo?

Pozdraiam:)
korba6
Nowicjusz
 
Posty: 6

08 Wrz 2008, 00:37

Obejrzyj oby dwie, sprawdź stan techniczny - uważaj na tą tuningowaną, bo może jakiś młodzian, d...l ją użytkował. Przebieg - licz, że 15 tys rocznie to taka średnia dla benzyniaka w Polsce.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW