Konkretne zmiany w Jakie Auto Kupić.

Który wariant rozwiązania wybierasz?

Ankieta zakończyła się 11 Wrz 2018, 17:13

I WARIANT
9
75%
II WARIANT
3
25%
Razem głosów : 12

Re: Konkretne zmiany w Jakie Auto Kupić.

05 Wrz 2018, 20:34

Jak dla mnie to ty możesz odejść nawet dzisiaj przynajmniej będzie trochę mniej farmazonów na forum. Ewentualnie możesz się nauczyć żyć pośród osób o innym zdaniu i funkcjonować razem z nimi na forum. Przezyc nie możesz ze co jakiś czas się odpalę i mam 100% racji w tym co pisze a jest to maksymalnie niezgodne z tym co ty tutaj próbujesz od kilku lat forsować ;)

PCK ma racje jak wyglada dział kupujemy auto. Ogólnie to mam wrażenie ze niektóre tematy zakładają jakieś boty żeby był tam jakis ruch i można było się wyżyć na audi vw i bmw...przedstawić głupia alternatywę przez forumowe gromadę wesołej myśli technicznej i cudownie rozwiązać problem autora bota hehe
959rn
Początkujący

Auto: Dieselek
0

05 Wrz 2018, 23:05

Mili Panowie ...ostatnio nie mam czasu co pewnie zauważyliście, nowy zakres obowiązków mocno motoryzacyjnych... może się kiedyś pochwalę :D ... możecie mnie zbanować ale napiszę co myślę...

959 skrajnie zaniża poziom forum, jego opinie nie są już nawet śmieszne ale żałosne i gdyby kończyło się na stwierdzeniu że coś jest ok a coś be to może byłoby pół biedy ale ten człowiek układa sobie coś w głowie potem umieszcza to na stronach tego forum co jest w większości przypadków zwykłym oszustwem. Złapałem go już wielokrotnie na kłamstwach ewentualnych przeróbkach rzeczywistości.

I wiecie niby nic ale ktoś to czyta a potem idzie w eter... i fajnie byłoby jak pójdzie w eter opis dzidy albo dłubanie przy chrupkach Barol-a ale są też tacy użytkownicy którzy przynoszą tzw.złą sławę temu miejscu.

Jeżeli myślicie że tak nie jest to zaraz Wam wkleję post z innego forum który dotyczył mojej osoby. Zrobiło mi się przyjemnie i o tyle fajnie że Panu rozpracowałem auto w najdrobniejszym szczególe włącznie z planowanymi usterkami, spalaniem (z czego tu się śmiano) ...
Więc jeżeli mają tu swobodę ruchu takie persony jak 959 to poważnie będę myślał po prostu o nie udzielaniu się bo najzwyczajniej na świecie mi wstyd...

To jest post forum lexusa

Witam, witam!
W końcu przyszedł czas, żeby się pochwalić.
Zacznę może od poszukiwań auta. Od jakiegoś czasu po głowie chodził mi lexus... Z tym, że IS 300. GS`y mk2 średnio mi podchodzą z wyglądu, dlatego nie brałem ich pod uwagę, ale gdzieś tam natknąłem się na wzmiankę od 3UZ. Zacząłem czytać i w końcu przeglądać również ogłoszenia z GS`ami. Do końca nie wiedziałem co wybrać... 2JZ w IS, czy 3UZ w GS (jakoś 2jz w GS mnie nie przekonywał... Sam nie wiem dlaczego)
Któregoś pięknego dnia, po powrocie z Węgier, zacząłem przeglądać ogłoszenia i... GS430 w Poznaniu. 100km ode mnie, ale miałem troszkę wolnego czasu i pojechałem go obejrzeć. Nastawiałem się, że to dopiero pierwsze auto, które jadę oglądać i najpewniej go nie kupię. W końcu jakiś czas temu szukałem busów i widziałem jak ciężko kupić coś w rozsądnym stanie, no ale... Poprosiłem znajomego, żeby mnie zawiózł i... No i oczywiście wróciłem tym, co pojawi się na zdjęciach poniżej.
Co do zakupu jeszcze były jaja. Ustaliliśmy już wszystko ze sprzedającym, znajomemu powiedziałem, że może już wracać do domu. Godzina zrobiła się dość późna, a ja ze sprzedającym udałem się do bankomatu. Wyprawa średnio udana, bo udało się wypłacić jedynie 10 tyś i to był maksymalny limit, jaki mogłem ustawić, a banki już były pozamykane. No trudno, resztę wyślę przelewem natychmiastowym. Zonk, limit 3000. No ok, mogę zmienić limit do 20000, nie ma problemu... No jednak był. Przy drugiej próbie zrobienia przelewu zapomniałem zaznaczyć, że ma być natychmiastowy :) Skończyło się tak, że noc spędziłem w hotelu, a auto odebrałem dopiero następnego dnia rano.

Teraz może przejdźmy już konkretnie do samochodu. 2004r, 140 tyś +/- przebiegu. (dokładnie już nie pamiętam) Co do przebiegu, sądząc po stanie wnętrza, wydaje mi się, że może być oryginalny, ale to akurat dla mnie szczegół. Ważniejszy jest stan samochodu. Na miejscu jeszcze zostałem pozytywnie zaskoczony, bo auto posiada LPG. Na starcie spora oszczędność, bo i tak miałem zamiar gaz zakładać. Instalacja BRC. No i dostałem drugi komplet kół. Letnie na ori felgach. Na zdjęciach jeszcze na zimówkach, bo dopiero za chwilę mam zamiar iść zmienić koła.
Co miałem do zrobienia? :
1)delikatnie stukanie po prawej stronie z przodu. Gdyby sprzedający specjalnie nie zabrał mnie na "kocie łby", żeby mi pokazać o co chodzi, to nawet bym się nie zorientował.
2)tarcze z przodu. Jak rozmawiałem z mechanikiem mówił, że są prawie nowe i szkoda je wymieniać, ale po rozgrzaniu pojawiało się bicie, dlatego sprawa prosta - wymiana
3) ANTENKA! :D Po prostu wyłamany bat.
4)Na łączeniu plastiku pęknięty zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego
5)reduktor LPG
Co zrobione?:
1)w/w stukanie. Wahacz górny (370zł) i sworzeń dolny (260zł)
2)Zbiorniczek z pkt 4 (200zł używany z OLX) + płyn (70zł)
3)Rozrząd kompletny. Tutaj ciekawostka, na allegro widziałem zestawy bez pompy wody po ok 1000zł, w ASO zapłaciłem 920zł z przesyłką. Dodatkowo pompa wody 637zł
4)Oleje w silniku (Eneos premium hyper 5w30 221zł) i tylnym moście (mobilube 1 SHC 75w90 95,89 zł)
5)filtry - powietrza, kabinowy, oleju, paliwa (200zł)
6)Pasek wiloklinowy razem z rolką (232zł)
Do w/w rzeczy jeszcze trzeba doliczyć robociznę 580zł.
Do zrobienia zostały tarcze i antenka. Auto wróci do mechanika w poniedziałek, jak znowu wyjadę. Tarcze założę od firmy Pizzabrakes - takie mi polecił kolega Szybki z forumsamochodowe.pl (jeśli nie można podawać linków do innego forum, to proszę zwrócić uwagę, usunę go), który miał bodajże 2 takie lexy, z resztą dużo rzeczy mi o tym modelu napisał, za co bardzo dziękuję. Tarcze już do mnie doszły

Dostałem też taką wiadomość z info o spalaniem GS V8 które było tu objęte masowym wyśmiewaniem ... bo albo za mało podałem (no ale moje zdjęcia paragonów, przebiegów, wskazań kompa zostały usunięte) albo szydzenie "no jak można uznać jazdę w mieście i pisać że bez korków albo z korkami"

Cytat:
: Spalanie wychodzi jak do tej pory 13-14l gazu. (jazda mieszana) Przy wyprzedzaniu często wciskam pedał do końca. Przy bardzo spokojnej jeździe pewnie zszedłbym do ok 10l.

I tu mamy entą osobę którą "zadowoliłem" autem które jak nawet się zepsuje to wiem że wszystko zrobiłem żeby je opisać ewentualnie mogę coś pomóc a na 100% nikt nie straci fortuny bo pomyliłem model/przeznaczenie itp...no ale jeżeli ktoś zaoszczędzi sobie ciężko zarobione pieniądze nie koniecznie duże a potem trafi na post idioty o tanich dieslach V8 i kupi takie truchło to co powie jak straci swoją kasę bo miał budżetu 15k a pierwsza naprawa wyszła 10k... gdzie uzyskał to super poradę??? A może napisze PW z prośbą o pomoc do tego znaffcy...?

Co do istoty tego tematu wypowiem się później bo już jestem zmęczony a specjalnie przyjechałem do firmy bo w domu nie mam kompa stacjonarnego a od telefoników oczy mnie bolą.

Kao cały spór tematu w którym robiłeś porządki opierał się na stwierdzeniu jednej osoby że czegoś nie ma i drugiej osoby że coś jest... Oczywiście został skasowany post udowadniający że coś jest a post który mówił ze czegoś nie ma bez żadnych dowodów pozostał... no to chyba jest mało logiczne... Na miejscu dzidy poczuł bym się urażony bo włożył sporo pracy w przekazywanie dokładnych info na konkretne tematy a potem usuwa się jego post zostawiając kłamstwo odpowiednio obrobione.

I nam sam koniec dodam bo pewnie uaktywni się 959 to... w programie którego nie potrafi do końca obsługiwać Twój kolega zrobiłem dziś zamówień za kilka tyś.zł. do tego robię przez net w innych hurtowniach zakupy więc daruj sobie te farmazony o czasach oczekiwania albo cenach... Wsiądź w tą swoją wypasioną brykę, jedź do pierwszego lepszego przedstawiciela IC niech was nauczy obsługiwać ten program bo ma wiele funkcji których nie zauważyłeś :x
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

07 Wrz 2018, 08:54

Przez kilka ostatnich dni spędzam tutaj dużo czasu i muszę szczerze przyznać, że - wyłączając sytuację z tematem dotyczącym Lexa - mi się praca Kao jako moderatora bardzo podoba. Czyści tematy ze zbędnego spamu, prawidłowo rozumiejąc przy tym znaczenie terminu "off top" (pozwala na ożywioną dyskusję, jeśli dotyczy ona głównego wątku), usuwa przekleństwa, zdublowane wypowiedzi, strofuje forumowiczów urządzających sobie wycieczki osobiste i absolutnie nikogo nie faworyzuje.
Cieniem na jego pracę kładzie się sytuacja wspomniana przez dzidę w pierwszym poście, gdzie usuwając nieco za dużo chcący bądź niechcący zafałszował obraz sytuacji. Czy dałoby się te posty po prostu przywrócić do tego tematu? Czytając go można odnieść wrażenie, że części do Lexa nie można dostać nawet przez internet, a dzida szybko udowodnił, że to nieprawda. Może to byłoby jakieś kompromisowe rozwiązanie.
Wyłączając jedną osobę nikt nie chce odejścia stąd dzidy, a ja jednak byłbym za tym, żeby dać Kao szansę w nieco dłuższej perspektywie. Czytając temat dotyczący Mike'a widać, że jego praca budziła dużo większe kontrowersje, a jednak pozostał moderatorem i dawno nikt na niego nie narzekał. Nie skreślajmy gościa za jeden "błąd", bo widać, że jest w robotę zaangażowany i trzeba to docenić.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
0

07 Wrz 2018, 09:18

Dlatego nie napisałem o definitywnym pozbawianiu uprawnień Kao. Powiedzmy, że od następnego tygodnia zaczniemy opracowywać nową jakość działu w odniesieniu do każdego z doradzających. :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 422
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

07 Wrz 2018, 09:45

łysy napisał(a):Czytając go można odnieść wrażenie, że części do Lexa nie można dostać nawet przez internet, a dzida szybko udowodnił, że to nieprawda
faktycznie spoglądając na to z tej strony można uznać ze do lexa nic nie ma ,chodź każdy przecież moze sobie sprawdzić to we własnym zakresie. Post 959rn miałem edytować ale finalnie wyrzuciłem go z tematu.
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type
Silnik: 2.0 na gnojówkę
0

07 Wrz 2018, 13:37

dzida napisał(a):Powiedzmy, że od następnego tygodnia zaczniemy opracowywać nową jakość działu w odniesieniu do każdego z doradzających.
Panowie, możemy założyć osobny temat na tym forum który będzie dotyczył propozycji i wprowadzonych zmian w dziale "Jake auto kupić". Wtedy będzie jasna sytuacja co się zmieni i kiedy a tym samym nie będziemy pisać na forum różnych tematów z tym związanych. Myślę że to jest dobre rozwiązanie na początek.

łysy napisał(a):Czy dałoby się te posty po prostu przywrócić do tego tematu?
Można przywrócić posty do tego tematu ponieważ widzę że jeszcze nie zostały usunięte ze śmietnika i sprawdzić jeszcze raz usuwając faktycznie te które powinny zostać skasowane.

Mogę wykonać taką procedurę łączenia tylko muszę wiedzieć dokładnie który to był temat i drugi ten ze śmietnika, nie chciałbym źle połączyć.
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 11018
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 2008
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Buty inspirowane Lexusem CT Buty inspirowane Lexusem CT
    Od prawie trzydziestu lat ludzie wybierają samochody Lexusa, by wygodnie podróżować na większych i mniejszych dystansach. Okazuje się, że od teraz w Lexusach można również… chodzić. A to za sprawą butów ...
    Złota Kierownica 2012 - Opel Zafira Tourer Złota Kierownica 2012 - Opel Zafira Tourer
    Opel Zafira Tourer został uhonorowany nagrodą Golden Steering Wheel ("Złota Kierownica"), o którą w tym roku ubiegało się sześć modeli samochodów typu van. Ten prestiżowy europejski tytuł jest kolejnym sukcesem ...

• Re: Konkretne zmiany w Jakie Auto Kupić.

07 Wrz 2018, 13:50

ArteK napisał(a):Panowie, możemy założyć osobny temat na tym forum który będzie dotyczył propozycji i wprowadzonych zmian w dziale "Jake auto kupić".

Taki miałem plan. Wtedy można będzie wypracować wspólnie jakiś schemat działania.

ArteK napisał(a):Mogę wykonać taką procedurę łączenia tylko muszę wiedzieć dokładnie który to był temat i drugi ten ze śmietnika, nie chciałbym źle połączyć.

Chyba nie ma potrzeby, bo Kao już naprawił to usuwając post, który spowodował zamieszanie. Poszedłbym dalej i wywalił wszystkie inne posty, które dalej były tylko kłótnią.
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

0

07 Wrz 2018, 14:09

dzida napisał(a):Poszedłbym dalej i wywalił wszystkie inne posty, które dalej były tylko kłótnią.

Tu się nie zgodzę, bo niektóre posty dotyczyły potencjalnych problemów z serwisowaniem auta, którym zainteresowany był autor tematu - dobrze, żeby to pozostało na forum także dla przyszłych forumowiczów.
    Sam się przekonasz jak to jest z serwisem jak przeprowadzisz się do Wrocka - pamiętam jak jeździłem z maglownicą do Hondy od warsztatu do warsztatu, żeby ktoś mi ją zamontował i albo mówili z góry "nie" albo chcieli moje pisemne oświadczenie, że zrzekam się rękojmi, bo nie mają zamiaru brać odpowiedzialności za działanie części, której sami nie kupili. Dopiero mój znajomy mechanik posiadający warsztat pod Częstochową mi ją wymienił.
    łysy
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
    Prawo jazdy od: 12 09 2001
    Auto: VW Golf VII
    Silnik: 1.4 TSI 150KM
    0

07 Wrz 2018, 14:15

To jak Wam pasuje. Co do polecanych serwisów i komisów ArteK otrzymał ode mnie zarys jak to można wykonać.
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

0

10 Wrz 2018, 18:34

Dobra, temat uważam za zakończony.
    Po rozmowie z ArteK doszliśmy do wniosków, że zostaję stosunkiem głosów 9:1. :piwo:
    959rn po następnym przewinieniu wylatuje, czemu sam się będę przyglądał.
    Kao zostaje moderatorem, ponieważ się opamiętał i poza tym wybrykiem wg mnie się sprawdza.

Ten temat jest do zamknięcia. Niedługo pojawi się następny, w którym będziemy wspólnie radzić jak uzdrowić dział Jakie Auto Kupić.
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

0

10 Wrz 2018, 19:51

A kim ty tu jesteś żeby wydawać dekrety komu co wolno? Polecam skończyć jakieś studia mechaniczne potem możesz zacząć coś uzdrawiać bo póki co z twoja motowiedza to jak z tabelkami w AutoŚwiat. Dużo kolorowych czcionek tkliwych hasełek masa teoretyzowania i pisania pod publikę;)
    959rn
    Początkujący

0

10 Wrz 2018, 20:10

Tym co Cię w każdej chwili może uziemić.

959rn napisał(a):i pisania pod publikę;)

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Pozdrawia mgr inż. elektrotechniki.
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

0

11 Wrz 2018, 07:47

W takim razie może na elektrodzie się zarejestruj tam będziesz mógł błyszczeć. Pozdrawia inżynier mechanik
    959rn
    Początkujący

0

13 Wrz 2018, 13:27

Kao jak będziesz bronił tego dekla 959 to ja będę wklejał posty przy każdej jego wypowiedzi, skasujesz je zrobię to ponownie... aż mu się znudzi... bo albo to jest forum rzetelnej moto wiedzy albo pudelek od powtarzania non stop tego samego???

Więc teraz zamknąłeś temat MB AMG jak go nie otworzysz to ja zakładam następny temat w tym samy dziale ... nie będzie jakiś oszołom jawnie wszystkich oszukiwał manipulując faktami.
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Typ: Sport/Coupe
    0

13 Wrz 2018, 13:49

Nic nie bede otwierał (chyba że autor o to poprosi) i nikogo nie bronie. Ostrzegalem 3 razy że jak będziecie offtopować dalej to zamknę i dotrzymalem słowa. Ani jeden ani drugi nie macie racji. Mogę jedynie wyłączyć z tematu WSZYSTKIE wypowiedzi. Dawno był dym? Zawsze musicie śmietnik robić i udowadniać sobie kto ma racje? A Twoje zawsze musi być na wierzchu rozumiem?
    Porady blacharsko-lakiernicze
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Jaguar X-type
    Silnik: 2.0 na gnojówkę
    1