Koszt ubezpieczenia bez zniżek

12 Maj 2011, 15:28

Witam,
Mam 21 lat i mam swój pierwszy samochód z silnikiem 1.3. Jego właścicielem jest mój ojciec a ja jestem współwłaścicielem. Ojciec ma pełne zniżki. Był on dzisiaj płacić ubezpieczenie i okazało się, że będzie mnie to kosztować 600zł, i jest to dość niska cena zważyszy że nie mam zniżek.

Tylko często słyszałem, że jak właścicielem jest osoba z pełnymi żniżkami to ja też płacę tak jakbym miał pełne żniżki i do tego mi idą.

Jak to jest? Myślałem, że będzie mnie to kosztować z 300zł a tu 600 :/
MarcinUser
Początkujący
 
Posty: 106
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Podkarpacie

12 Maj 2011, 18:07

MarcinUser napisał(a):Jak to jest? Myślałem, że będzie mnie to kosztować z 300zł a tu 600 :/

Gdybyś tylko Ty był właścicielem to byś zabulił z 1500 zł.
Są pełne zwyżki, ale samochodem porusza się osoba młoda (do 25 lat), więc ubezpieczyciel mimo wszystko zawyża ubezpieczenie, bo prawdopodobieństwo wypadku jest wysokie. To zupełnie normalne, że ubezpieczenie gdyby auto było tylko na Twojego ojca byłoby jeszcze niższe.

Podpowiem też, że wpływ na wysokość składki ma stan cywilny (kawalera uznaje się za bardziej szalonego od tego co ma żonę), oraz to czy ktoś posiada dzieci, czy nie (jeżeli posiada, to się przyjmuje, że zastanowi się zanim wciśnie gaz do dechy, niż ten co tych dzieci nie ma).

Przyjrzyjcie się dokładnie formularzom jakie wypełnia się przy podpisywaniu OC. Jest tam bardzo dużo informacji o nas.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

18 Maj 2011, 13:49

Do wieku 25 lat, jesteś traktowany jako potencjalne zwiększone ryzyko spowodawania szkody drogowej.
kingiko
Początkujący
 
Posty: 96
Miejscowość: warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowości na 2021 rok modelowy
    Witam, Mimo iż rok 2020 dopiero co się zaczął Volvo określiło zmiany w modelach na rok 2021. Samochody z MY 2021 będzie można zamawiać prawdopodobnie od połowy kwietnia 2020r. Oto najważniejsze ze zmian: - we wszystkich modelach ...