Krzywe nadwozie?

06 Mar 2017, 00:22

Witam Wszystkich.!

Od niedawna jestem użytkownikiem Vectry B z 97r. Auto ogólnie ktoś przerobił z przedlifta na polift. Kupując go nie dostrzegłem problemu, jednakże ostatnio zauważyłem, że tylne koła są w różnym ustawieniu co do nadkola. Wykluczając wszystkie moje domysły jak ET felg, czy też zużyte tuleje tylnego zawieszenia (wmontowane nowe), nie mam już pomysłu co może być przyczyną. Poprzedni kupujący twierdził, że widział ten problem ale w cale mu to nie przeszkadzało. Auto sprawdzane na zbieżności linię kół ma idealną. wszystkie wahacze wyglądają na proste, mocowanie belki też. Stan przestawiam na poniższych zdj. Ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze sprawdzić?
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Chris965
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 12 06 1997
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.0 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

07 Mar 2017, 20:50

No ewidentnie coś jest nie tak a Ty zrobiłeś głupotę kupując take auto. Wpływa to najbardziej na Twoje bezpieczeństwo. Najlepiej będzie pomierzyć auto od dołu wziąć kilka punktów pomiarowych i mierzyć po przekątnej.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Uwaga! Od 1 czerwca 2021 ważne zmiany w przepisach.
    Od 1 czerwca 2021 roku wchodzą dość istotne zmiany w ustawie PoRD. Dotyczą nie tylko kierowców, ale też pieszych. Co się zmiania? Na początek najbardziej kontrowersyjny i pokręcony przepis : 1. pieszy znajdujący się ...