Którą Ładę wybrać ?

16 Sty 2010, 18:54

panowie spokojnie ;)
Łada to wcale nie taki niefajny samochód jak się niektórym wydaje :mrgreen: jak jest utrzymana w dobrym stanie ro na pewno jeździ się nią lepiej niż skodą czy F125p :wink:
problem naprawy łady jest li tylko i wyłącznie w [...] z którego są wyprodukowane części zamienne :evil: , jak kupisz porządne to będzie ci auto służyć jak pójdziesz po kosztach i wepchasz byle co to będzie sie psuło, a co do porównania golfa 2 generacji powiedzmy 1,6 i łądy samary 1,5 to konstrukcyjnie to są te bardzo podobne samochody :mrgreen: i w zależności jak są utrzymane tak jeżdżą :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
0

16 Sty 2010, 19:02

Niestety najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy nigdy ładą nawet nie jechali, nie mówiąc o siedzeniu w niej.


zabawne ze czesto takie zdanie dodaja jako solidny kontrargument wlasciciele wszelkiej masci zlomow :wink:

zakladajac ze duzy fiat jest o niebo lepszy od lady to jestem w stanie sobie wyobrazic jaka jest lada

jakich ty wymagasz znawcow? ten silnik co ma lada to jest najprostsza jednostka gaznikowa o ktorej niemozna nic dobrego powiedziec , jedno jest pewne sa ogromne problemy z takimi silnikami w niskich temperaturach i mozemy sie zakladac ile razy bedziesz go pchal po dluzszym postoju :grin:
halsky11
 
0

16 Sty 2010, 19:05

halsky11 napisał(a):zakladajac ze duzy fiat jest o niebo lepszy od lady to jestem w stanie sobie wyobrazic jaka jest lada
duży fiat to KLASYK ale do Łady mu jak maluchowi do mirafiorki :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
1

16 Sty 2010, 19:10

pocieszny napisał(a):panowie spokojnie ;)
Łada to wcale nie taki niefajny samochód jak się niektórym wydaje :mrgreen: jak jest utrzymana w dobrym stanie ro na pewno jeździ się nią lepiej niż skodą czy F125p :wink:
problem naprawy łady jest li tylko i wyłącznie w [...] z którego są wyprodukowane części zamienne :evil: , jak kupisz porządne to będzie ci auto służyć jak pójdziesz po kosztach i wepchasz byle co to będzie sie psuło, a co do porównania golfa 2 generacji powiedzmy 1,6 i łądy samary 1,5 to konstrukcyjnie to są te bardzo podobne samochody :mrgreen: i w zależności jak są utrzymane tak jeżdżą :mrgreen:



pocieszny przesadzasz z tymi porownaniami, rozwiazaniami konstrukcyjnymi lada i golf moze sa podobne, ale absolutnie niemozna porownywac ich trwalosci, golfy z lat 80 i wczesnych 90 to sa najtrwalsze konstrukcje jakie jezdzily w tamtych czasach, tak jak napisales czesci zamienne do lady to [...], to ciekawe z jakimi wyjechala z fabryki, od jaguara czy mercedesa? :lol:

dobrze utrzymana lada...ty chyba zyjesz w jakiejs bajce, kto bedzie dbal o samochod warty niecale tysiac zlotych? takimi bolidami sie jezdzi az zdechna :wink:

nie zachwalaj tak koledze ze to wcale niejest taki niefajny samochod, ja na lade nie powiedzialbym nawet samochod, masz takie doswiadczenia w wyprawach terenowych a nieumiesz kolegi karlone uswiadomic ze taki pojazd absolutnie nie nadaje sie na dalekie trasy szczegolnie w niskich temperaturach?

[ Dodano: Sob Sty 16, 2010 19:15 ]
pocieszny napisał(a):
halsky11 napisał(a):zakladajac ze duzy fiat jest o niebo lepszy od lady to jestem w stanie sobie wyobrazic jaka jest lada
duży fiat to KLASYK ale do Łady mu jak maluchowi do mirafiorki :mrgreen:


zalezy o jakiej ladzie mowimy, ja bym go porownal do 2107 bo wiadomo ze samara to juz inna bajka blizej jej do polda

a tak z troche innej strony, na ukrainie zapewne jest masa pijanych kierowcow, wypadkow tez pewnie jest o 100% wiecej niz w polsce, jak to sie ma do super bezpiecznego wozu jakim jest lada? :roll: jak sie zlozy podczas wypadku jak nalesnik czy jak lezak plazowy? :lol:
halsky11
 
0

16 Sty 2010, 19:37

duży do 2107/ samara do felicji (pierwsze fabie) czyi niec innego jak golf :mrgreen:
dobrze utrzymany egzemplarz przelata spokojnie kilkaset tyś kilometrów :wink: jak każdy inny samochód a jak się naprawia drutem i szpachlą to znam takie auta z obecnego wieku które mają mniejsze przeloty od starych poczciwych Ład, Skód, Fiatów i tym podobnych "złomów" :wink:
a porównanie jest dość adekwatne przejedź się jednym i drugim poczujesz różnice ponad 100 kilo :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
0

17 Sty 2010, 00:43

karlone napisał(a):Ja nie chcę ocen Łady, tylko porównanie modeli. Umiesz porównać kilka modeli Łady? Bo jeśli nie, to proszę nie wypowiadaj się już więcej w tym wątku.

Nie wymagaj zbyt wiele. Nie pisali na AutoCentrum, to Ci nie powie.

halsky11 napisał(a):haha kto tu jest zgredem , ja nie jade w daleka trase samochodem za 700zl

Ale w czym jest problem? Chce sobie jechać tanim samochodem? Niech jedzie. Ma taki kaprys i akurat mnie się to podoba. Może właśnie chodzi o tą nutkę adrenaliny?
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pierwszy samochód hybrydowy Toyoty - czy był nim ...?
    Toyota i hybrydy? Pierwsze nasze skojarzenie to Prius. Słusznie, bo model ten już 20 lat temu przetarł szlak dla seryjnych pojazdów hybrydowych. Z roku na rok jest ich coraz więcej: Yaris, Auris, RAV4, Toyota C-HR, ...
    Jazda we mgle
    Jazda we mgle to jak jazda w chmurach, z tą tylko różnicą, że ich dolna podstawa styka się z powierzchnią ziemi. Kierowanie samochodem w takich warunkach wpływa negatywnie na percepcję wzrokową , m.in. trudniej ocenić ...

17 Sty 2010, 10:40

jasne Dishman, tu chodzi jedynie o jakąś szaloną wycieczkę, której nie można kupić w biurze podróży, a człowiek jest skazany jedynie na siebie i własne przygotowanie. Kto choć raz w ten sposób podróżował to wie, że jest to uzależniające i chce następnym razem pojechać dalej i w mniej dostępne miejsca niż ostatnio, być może spać pod namiotem, wędrować po paliwo, jeść w przydrożnych knajpach. Dla niektórych to bardzo stresujące ;) a mnie to odpręża.

Jeśli wierzyć wikipedii to silniki 1.3 i 1.5 były przeprojektowane przez inżynierów firmy Porshe. Może przez to, co niektórzy znawcy Ład zaczną inaczej patrzeć na tą konstrukcję. Wie ktoś coś więcej, które to modele i od którego roku dostały poprawiony silnik od Porsha?
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk
0

17 Sty 2010, 12:07

Ja bym się poważnie zastanowiła nad ładą niva
Według mnie właśnie to auto nadje się najbardziej do takiej wycieczki gdyż
- auto wytrzymałe
- ma dobre właściwości terenowe
- łatwe w naprawach
- w miarę pakowne
- jak niektórym wiadomo jest na licencji fiata

PS> Nawet spodobał mi się twój pomysł z ta wycieczką i poważnie się zastanowię czy nie zrobić sobie podobnej :)
szybki200
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 294
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z daleka
0

17 Sty 2010, 16:08

Dishman napisał(a):
karlone napisał(a):Ja nie chcę ocen Łady, tylko porównanie modeli. Umiesz porównać kilka modeli Łady? Bo jeśli nie, to proszę nie wypowiadaj się już więcej w tym wątku.

Nie wymagaj zbyt wiele. Nie pisali na AutoCentrum, to Ci nie powie.

halsky11 napisał(a):haha kto tu jest zgredem , ja nie jade w daleka trase samochodem za 700zl

Ale w czym jest problem? Chce sobie jechać tanim samochodem? Niech jedzie. Ma taki kaprys i akurat mnie się to podoba. Może właśnie chodzi o tą nutkę adrenaliny?


a ty dishman znawco wszech-motoryzacji jezdziles kazdym samochodem ze kpisz z mojego zrodla? jestes w stanie wiecej powiedziec niz 1500 osob na temat jakiegos samochodu?

na autocentrum napisali calkiem sporo o ladach i zbiorowa opinia o wszystkich wypadla wysoce negatywna, wiec naprawde niechcialo mi sie przytaczac konkretnych przypadkow awarii, bo jak sadze w takim samochodzie z nienacka moze sie spier.... doslownie wszystko

jesli dla ciebie autocentrum jest marnym zrodlem informacji to chyba nigdy niemiales do czynienia z taka dziedzina nauki jak statystyka

w czym widze problem? hmm w tym ze pomysl karlone wydal mi sie poroniony, jechac setki km jednym z najgorszych mozliwych samochodow, jesli taka jest pasja to ok, tylko przestrzegalem o konsekwencjach bo dla mnie ktos planujacy taka wycieczke chyba jest ich nie swiadomy...
troche tylko nie w porzadku ze ta swoja "pasja"(blizsza chyba chrystusowej niz hobby :smile: ) karlone chce meczyc tez jakichs dodatkowych pasazerow
halsky11
 
0

17 Sty 2010, 16:24

szybki200 napisał(a):Ja bym się poważnie zastanowiła nad ładą niva
Według mnie właśnie to auto nadje się najbardziej do takiej wycieczki gdyż
- auto wytrzymałe
- ma dobre właściwości terenowe
- łatwe w naprawach
- w miarę pakowne
- jak niektórym wiadomo jest na licencji fiata

PS> Nawet spodobał mi się twój pomysł z ta wycieczką i poważnie się zastanowię czy nie zrobić sobie podobnej :)

to co moge powiedzieć przeciwko Nivce że jeśli zamierzamy jeździć tylko po drogach to nie ma sensu, nie kupisz Nivy w pożądnym stanie poniżej 7-8 tysi a i w taką traeba by diżo inwestować, poza tym większe zużycie paliwa (na dłuższych trasach te 4 litry mają znaczenie)
bonusem mamy stały napęd 4x4 i możliwość zabawy w terenie :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
0

17 Sty 2010, 16:31

karlone napisał(a):jasne Dishman, tu chodzi jedynie o jakąś szaloną wycieczkę, której nie można kupić w biurze podróży, a człowiek jest skazany jedynie na siebie i własne przygotowanie. Kto choć raz w ten sposób podróżował to wie, że jest to uzależniające i chce następnym razem pojechać dalej i w mniej dostępne miejsca niż ostatnio, być może spać pod namiotem, wędrować po paliwo, jeść w przydrożnych knajpach. Dla niektórych to bardzo stresujące ;) a mnie to odpręża.

Jeśli wierzyć wikipedii to silniki 1.3 i 1.5 były przeprojektowane przez inżynierów firmy Porshe. Może przez to, co niektórzy znawcy Ład zaczną inaczej patrzeć na tą konstrukcję. Wie ktoś coś więcej, które to modele i od którego roku dostały poprawiony silnik od Porsha?



silniki lady samary produkowane byly jedynie we wspolpracy z PORSCHE(tak sie pisze) i lada jako samochod niema z nim absolutnie nic wspolnego wszystko jest napisane w tym artykule

http://pl.wikipedia.org/wiki/Łada_Samara

pod spodem ciekawostka jak rozne lady wygladaja po spotkaniu ze stala przeszkoda przy predkosci jak sadze ok 50km/h

http://pl.wikipedia.org/wiki/Łada_Samara

kto zna ruski zapewne dowie sie wiecej szczegolow
halsky11
 
0

17 Sty 2010, 16:45

halsky11 napisał(a):w czym widze problem? hmm w tym ze pomysl karlone wydal mi sie poroniony, jechac setki km jednym z najgorszych mozliwych samochodow, jesli taka jest pasja to ok, tylko przestrzegalem o konsekwencjach bo dla mnie ktos planujacy taka wycieczke chyba jest ich nie swiadomy...
troche tylko nie w porzadku ze ta swoja "pasja"(blizsza chyba chrystusowej niz hobby :smile: ) karlone chce meczyc tez jakichs dodatkowych pasazerow

To jest jego decyzja, jego pomysł i jego wybór. Jeżeli kolega prosi m.in. Ciebie o podzielenie się opinią która Łada jest lepsza, to jeżeli możesz pomóż mu. Póki co nic nie wnosisz do tematu i zachowujesz się jak obrażony, bo nikt nie chce przyjąć do wiadomości Twojego jakże fachowego zdania, że Łada to padaka.
Nie wciskaj na siłę wszystkim swoich mądrości. Ot i tyle.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
0

17 Sty 2010, 16:54

Dishman napisał(a):
halsky11 napisał(a):w czym widze problem? hmm w tym ze pomysl karlone wydal mi sie poroniony, jechac setki km jednym z najgorszych mozliwych samochodow, jesli taka jest pasja to ok, tylko przestrzegalem o konsekwencjach bo dla mnie ktos planujacy taka wycieczke chyba jest ich nie swiadomy...
troche tylko nie w porzadku ze ta swoja "pasja"(blizsza chyba chrystusowej niz hobby :smile: ) karlone chce meczyc tez jakichs dodatkowych pasazerow

To jest jego decyzja, jego pomysł i jego wybór. Jeżeli kolega prosi m.in. Ciebie o podzielenie się opinią która Łada jest lepsza, to jeżeli możesz pomóż mu. Póki co nic nie wnosisz do tematu i zachowujesz się jak obrażony, bo nikt nie chce przyjąć do wiadomości Twojego jakże fachowego zdania, że Łada to padaka.
Nie wciskaj na siłę wszystkim swoich mądrości. Ot i tyle.


absolutnie nie czuje sie obrazony, bawi mnie taka szopka jaka sie tu odbywa czyli szukanie na sile pozytywow w negatywnym zjawisku(mowie o ladzie) :roll:

wydalem swoja opinie ze kazda lada to szmelc i chyba kazdy rozsadny czlowiek by mi przyklasnal,ciezko roznicowac pomiedzy jednym a drugim gownem tak samo zle wykonannym napedzanym takimi samymi jednostkami prawda? a to wy zachowujecie sie jakbym obrazal czyjas godnosc wydajac krotki i zwiezly acz poparty dowodami rzeczowymi osad, dodatkowe dygresje sluzyly jedynie poinformowaniu kolegi karlone ze jego pokretna logika doprowadzi go na skraj nerwicy :smile:
chyba ze faktycznie jest masochista i lubi takie krzywe akcje
halsky11
 
0

18 Sty 2010, 10:13

nie zwracajcie uwagi na halskiego11. To pewnie jakiś smarkacz który uważa, że wszystkie rozumy pozjadał bo ma komputer i wikipedię, a nie ma pojęcia o mechanice i sposobach przeprowadzania napraw. Dla niego nie palący silnik to koniec, tragedia i upadek cywilizacji, bo niby jak do niego podłączyć tą zaawansowaną diagnostykę, skąd by się tu dowiedzieć co się stało. I to jest jego problem, on nie ma pojęcia o motoryzacji i bez komputera jeździł by jedynie rowerem. On nie potrafi czytać ze zrozumieniem po polsku, bo jak by potrafił, to postarałby się udzielić odpowiedzi na postawione w temacie pytanie. KTÓRĄ ŁADĘ WYBRAĆ?? Nie dajcie się mu sprowokować i nie dyskutujcie bezpośrednio z nim, bo sprowadzi was do swojego poziomu wiedzy i pokona doświadczeniem zdobytym na forach onetu.

Nie chce by mi ktoś tu prawił morały, nt. bezpieczności Ład podczas wypadków, chcę tylko porównania modeli NIWA, Samara i 2107.

Czy ktoś może udzielić mi informacji:
1) w jaki sposób napędzany jest rozrząd w silniku 1.5 i czy zamieszana jest w to pompa wody?
2) W jaki sposób działa układ zapłonowy i co sprawia w nim kłopoty?
3) ile trudu wymaga regulacja mieszanki. A może jest jakaś np. uszczeleczka w gaźniku, która bez końca się przeciera...
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk
0

18 Sty 2010, 11:25

karlone napisał(a):nie zwracajcie uwagi na halskiego11. To pewnie jakiś smarkacz który uważa, że wszystkie rozumy pozjadał bo ma komputer i wikipedię, a nie ma pojęcia o mechanice i sposobach przeprowadzania napraw. Dla niego nie palący silnik to koniec, tragedia i upadek cywilizacji, bo niby jak do niego podłączyć tą zaawansowaną diagnostykę, skąd by się tu dowiedzieć co się stało. I to jest jego problem, on nie ma pojęcia o motoryzacji i bez komputera jeździł by jedynie rowerem. On nie potrafi czytać ze zrozumieniem po polsku, bo jak by potrafił, to postarałby się udzielić odpowiedzi na postawione w temacie pytanie. KTÓRĄ ŁADĘ WYBRAĆ?? Nie dajcie się mu sprowokować i nie dyskutujcie bezpośrednio z nim, bo sprowadzi was do swojego poziomu wiedzy i pokona doświadczeniem zdobytym na forach onetu.

Nie chce by mi ktoś tu prawił morały, nt. bezpieczności Ład podczas wypadków, chcę tylko porównania modeli NIWA, Samara i 2107.

Czy ktoś może udzielić mi informacji:
1) w jaki sposób napędzany jest rozrząd w silniku 1.5 i czy zamieszana jest w to pompa wody?
2) W jaki sposób działa układ zapłonowy i co sprawia w nim kłopoty?
3) ile trudu wymaga regulacja mieszanki. A może jest jakaś np. uszczeleczka w gaźniku, która bez końca się przeciera...


i tu karlone udowodniles ze jestes nieuk i baran a tego forda to masz chyba tylko w podpisie pod avatarem, wiele osob tutaj ma wpisane widze samochody "wanna have" a nie swoje wlasne, oceniasz negatywnie ludzi jak widzisz ze maja nad toba przewage w argumentacji bo nie potrafisz dyskutowac, jak ktos ci pokazuje ze masz jakies chore pomysly to puszczaja ci nerwy bo myslales ze jestes nowatorski i oryginalny w swoim rozumowaniu

samochod gaznikowy naprawilbym ci z zamknietymi oczami, a ty widze masz problemy z takimi prostymi zagadnieniami czy pod rozrzad jest podlaczona pompa wody i jak jest owy rozrzad napedzany? gdybys mial choc troche wiedzy o mechanice samochodowej wywnioskowalbys po pochodzeniu samochodu i roczniku jakie rozwiazania techniczne byly tam zastosowane, ty podnosiles kiedys maske w swoim samochodzie czy nawet swiece mechanik ci musi wymieniac?

w jaki sposob dziala uklad zaplonowy ludzie pomocy, zadajesz pytania jak dziecko w piaskownicy , jesli mialbys jakiekolwiek pojecie na temat silnikow domyslilbys sie w jaki sposob jest uzyskiwana i podawana iskra w silniku prostym jak budowa cepa

regulacja mieszanki wymaga tyle trudu ile tobie wpisanie w przegladarce www.google.pl , sciagnij sobie service manuala a nie szukasz znachorow od lady , takich poprostu niema kazdy kto kiedys mial do czynienia z mechanika i naprawial swoj samochod znalby odpowiedzi na twoje banalne pytania,

ja odpowiedz na te pytania znam, ale ci ich nie udziele bo jestes stary dziad ktory uwaza sie za znawce a proste odpowiedzi ktos musi mu pod nos podsunac bo sam jest zamalo sprytny zeby ich poszukac

p.s. pokazalem ci droge ale jak jestes zabardzo tepy zeby z niej skorzystac tylko mnie obrazasz bo informacje czerpie z internetu to trudno kup lade i rozloz i zloz spowrotem to sie dowiesz jak wszystko jest zmontowane geniuszu
halsky11
 
0