Którą Ładę wybrać ?

18 Sty 2010, 12:29

OK jeszcze raz, bo halsky11 nie zrozumiał albo nie potrafił zrozumieć:
1) w jaki sposób napędzany jest rozrząd w silniku 1.5 i czy zamieszana jest w to pompa wody? ( Czyli w którym modelu jest pasek, w którym łańcuszek, czy pompa wody jest napędzana jakoś osobno np z paska? Czy jest napędzana z rozrządu? )
2) W jaki sposób działa układ zapłonowy i co sprawia w nim kłopoty? ( trwałość palca rozdzielacza, modułu, roczniki w których były zmiany, utrudnienia przy naprawie) linki z wikipedii nic o tym nie mówią.
3) ile trudu wymaga regulacja mieszanki. A może jest jakaś np. uszczeleczka w gaźniku, która bez końca się przeciera... ( gaźniki, zmiany, wtrysk, roczniki zmian, problemy przy eksploatacji)

kolego halsky11 prosiłem, żebyś nie wypowiadał się w tym wątku jeśli nie potrafisz mi porównać dwóch modeli Łady. A ty dalej brniesz w to i wypisujesz bezwartościowe dla tematu posty. Twój poziom jest żenujący, dalej próbujesz mnie obrażać epitetami i oceniać mój poziom wykształcenia mając na ten temat taką samą wiedzę jak nt. mechaniki i Ład.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk
0

18 Sty 2010, 13:00

gosciu nieznasz mnie a zaczales mnie obrazac i wnioskowac z kilku postow kim jestem i jakie mam doswiadczenie, to ci odpisalem tak jak sobie zyczyles , bo dla mnie jestes buc co niepotrafi polegac na czyjejs wiedzy
halsky11
 
0

18 Sty 2010, 13:27

ale o który ci się 1,5 rozchodzi bo było wiele wersji w zależności na którą trafisz
były w gaźniku, w monowtrysku i wielowtrysku (GM, Bosch, dat zmian nie pamiętam niestety) rozrząd: starsze łańcuch, nowsze pasek (pompa pędzona z rozrządu)
układ zapłonowy to standardowa cewka z rozdzielaczem, nie ma udziwnień, obsługa i wymiana proste jak drut,
we wtrysku w zasadzie nie regulujesz mieszanki ;) a w gaźniku standardowo 2 śruby i dysza wolnych obrotów,
Samare nie tylko produkowano w Rosji później na Ukrainie ale także w Finlandii (wersja Baltic),


dla ciekawostki i żeby uśwaidomić niektórym kolegom zaawansowaną technike łady (jak na tamte czasy) wyszła sportowa wersja łady z silnikiem Wankla (wczesne lata 90) :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
0

18 Sty 2010, 16:29

OK. Generalnie staram się zorientować w temacie nim dojdę do etapu oglądania poszczególnych egzemplarzy. Rozumiem, że pompa zawsze jest na rozrządzie niezależnie czy łańcuch czy pasek? Wnioskuję, że dobrze było by ją wymienić przed wyjazdem, żeby pasek nie przeskoczył w razie jej awarii, czy może jest to jakoś zabezpieczone przed taką ewentualnością?

Układ zapłonowy: O takie informacje mi właśnie chodziło :D znaczy się da radę zrobić to w polu ;)

Myślę ze z gaźnikiem też dam sobie radę. :)
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk
0

18 Sty 2010, 18:35

halsky11 napisał(a):bo dla mnie jestes buc co niepotrafi polegac na czyjejs wiedzy

Jego wola, czy Twojej rady wysłucha i zastosuje, czy nie. Dlaczego nie potrafisz tego pojąć?
Boli Cię, że nie chcą Cię słuchać, czy jak? Nie rozumiem już w tym momencie.
karleone na początku zlewa Twoje rady, później odpisuje, że i tak ich nie bierze pod uwagę, a później chłop się denerwuje i zaczyna rzeczy nazywać po imieniu. Weź sobie na luz i po prostu sobie odpuść, że ktoś nie chce słuchać Twoich rad i po kłopocie. Po co w to brniesz?
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
0

18 Sty 2010, 18:43

Dishman napisał(a):
halsky11 napisał(a):bo dla mnie jestes buc co niepotrafi polegac na czyjejs wiedzy

Jego wola, czy Twojej rady wysłucha i zastosuje, czy nie. Dlaczego nie potrafisz tego pojąć?
Boli Cię, że nie chcą Cię słuchać, czy jak? Nie rozumiem już w tym momencie.
karleone na początku zlewa Twoje rady, później odpisuje, że i tak ich nie bierze pod uwagę, a później chłop się denerwuje i zaczyna rzeczy nazywać po imieniu. Weź sobie na luz i po prostu sobie odpuść, że ktoś nie chce słuchać Twoich rad i po kłopocie. Po co w to brniesz?


pokazalem mu droge gdzie szukac ale w zamian zaczal mnie obrazac bo chyba mieszka w dzungli i nie uznaje internetu,po imieniu to juz dawno powienienem go rowniez nazwac nieukiem, czlowiek wypytuje najpierw o banalnie proste rzeczy potem nie potrafi napisac poprawnie porsche i mnie nazywa gowniarzem bez doswiadczenia
halsky11
 
0

18 Sty 2010, 19:12

W silnikach z paskiem (1,5 taki sam rozrząd jak 1,3) pompe wody wymieniamy razem z rozrządem, dobrze poszukać silniczka na wtrysku już ;) ma trochę więcej jadu a spalanie w sumie takie samo jak z gaźnikiem, gaźniki rosyjskie są dość kapryśne zwłaszcza jak jeździły na gazie wcześniej wtedy warto zabrać ze sobą zapasowy :mrgreen:
ogólnie części są w śmiesznych cenach aczkolwiek jakość wielu z nich zostawia wiele do życzenia :evil:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
0

19 Sty 2010, 09:51

halsky11 napisał(a):
Dishman napisał(a):
halsky11 napisał(a):bo dla mnie jestes buc co niepotrafi polegac na czyjejs wiedzy

Jego wola, czy Twojej rady wysłucha i zastosuje, czy nie. Dlaczego nie potrafisz tego pojąć?
Boli Cię, że nie chcą Cię słuchać, czy jak? Nie rozumiem już w tym momencie.
karleone na początku zlewa Twoje rady, później odpisuje, że i tak ich nie bierze pod uwagę, a później chłop się denerwuje i zaczyna rzeczy nazywać po imieniu. Weź sobie na luz i po prostu sobie odpuść, że ktoś nie chce słuchać Twoich rad i po kłopocie. Po co w to brniesz?


pokazalem mu droge gdzie szukac ale w zamian zaczal mnie obrazac bo chyba mieszka w dzungli i nie uznaje internetu,po imieniu to juz dawno powienienem go rowniez nazwac nieukiem, czlowiek wypytuje najpierw o banalnie proste rzeczy potem nie potrafi napisac poprawnie porsche i mnie nazywa gowniarzem bez doswiadczenia

A halsky11 dalej pisze mi oftopa w stylu forum onet, bez jakiegokolwiek związku z Ładą! Stary weź poczytaj swoje posty, w ilu z nich piszesz o Ładzie, a potem sam zdecyduj, które nadają się do kosza. Proszę zalicz do nich liniki z wikipedią, autocentrum, googlem i naszą klasą, bo tyle zdążyłem przejrzeć zanim tu napisałem i nie wniosłeś tu nic wartościowego.

Dzięki pocieszny za podstawowe info, którego brak na wikipedii ;) Powiedzcie mi, może się orientujecie w trwałości wtrysków w ładzie. Aha przypomniało mi się jeszcze jak tam układ hamulcowy się sprawuje i jakie ma najczęstsze dolegliwości. Generalnie skłaniałbym się ku Ładzie 2107, bo ma prostszy napęd, a więc wał i krzyżaki, wg mnie to trwalsze rozwiązanie i odpada problem ukręcenia przegubów. Wypad planowany jest na lato, więc napęd na tył będzie OK. Oczywiście jak nie da rady znaleźć zadowalającego egzemplarza 2107 to wezmę, to co tak naprawdę będzie przyzwoite.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk
0

19 Sty 2010, 10:35

nie pisalem do ciebie Karlone tylko odnioslem sie do posta Dishmana , z toba dyskusje skonczylem bo zachowujesz sie jak dziecko sieci z forum na o2, najpierw prowokujesz a potem oburzasz sie ze ktos ci offtopuje riposta i skarzysz sie adminowi, daruj sobie debilne docinki w stylu linki z naszej klasy, moze to twoj ulubiony portal gdzie taki dziadek moze sie jeszcze w jakikolwiek sposob dowartosciowac, raduj sie ze pocieszny zechcial cie poratowac swoja wiedza bo juz pewnie brales szpadelek zeby w ogrodku swoim wykopac odpowiedzi

co do wtryskow uwazam osobiscie ze ich trwalosc jest zblizona do wtryskow skody skoro silniki mpi byly wsadzane do lady i do felicjii przez lata a felicje swego czasu byly uzywane przez wojewodzkie osrodki ruchu drogowego jako samochody egzaminacyjne to uznalbym calosc za calkiem znosna konstrukcje , mimo ze oparta na starego projektu bloku silnika
halsky11
 
0

19 Sty 2010, 11:50

halsky11 napisał(a):[...]

co do wtryskow uwazam osobiscie ze ich trwalosc jest zblizona do wtryskow skody skoro silniki mpi byly wsadzane do lady i do felicjii przez lata a felicje swego czasu byly uzywane przez wojewodzkie osrodki ruchu drogowego jako samochody egzaminacyjne to uznalbym calosc za calkiem znosna konstrukcje , mimo ze oparta na starego projektu bloku silnika

OK. Teraz zaczynasz rzeczowo gadać. Faktycznie pocieszny pisał coś o Boschu ale jakoś mi umknęło. Tak sobie myślę, jeśli miałby to być wtrysk, to jak tam jest z pompą paliwową? Czy jest czuła na brak benzyny? A w starszych modelach jak to wygląda? Jakie jest do niej dojście? Jeszcze jakieś info nt. hamulców bym prosił.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk
0

12 Mar 2010, 20:50

Karlone może ja spróbuję odpowiedziec:)

Kompetencje są takie:
W rodzinie od 1991 były auta Lada 2107 1.5 do 2009, Fiat Brava 1.6SX 103KM od nowosci do 2010, Opel Vectra brata, teraz Łada Niva 2004 oraz Suzuki SX4 1.9 diesel 4x4.

Ładę uważam za rewelacyjny samochód. Lade 2107 mieliśmy od nowości czyli od 1991, potem była brata, potem moja :wink: W 1999 zagazowana i na gazie świetnie sobie radziłą (spalanie lpg ok 8litrów). Jeśli chodzi o awarię to brat miał taki okres, że się mu popsuła i parę rzeczy się nawarstwiło, za mojego użytkowania to tylko jedna awaria była a tak to 1.5 roku częstego jeżdżenia i dosłownie nic nie było przy niej robione. Wyjazdy dalsze i bliższe, Słowacja wschodnia, Węgry, Tatry często itd itd. Super samochód. Przedstawię to tak 2 razy holowała Bravę, raz Vectrę z '99 roku, sama holowana raz...
Oczywiście nie mówię, że się nie psuje bo łada miewa swoje fazy, raz się psuję a raz nie... Nie należy się na nią wsciekac bo to auto uczuciowe i jak raz czy dwa czy trzy zawiedzie to potem się odpłaci w nadmiarze :razz:
To właśnie 2107 spowodowała zakup Nivy z 2004 roku.
Mankamentem 2107 była blacha... dokładnie progi, podwozie (nadwozie było w ładnym stanie nawet).
Jeśli chodzi o częsci to są tanie (do nivy trochę droższe z 20% może 30% czasem).

Za 2 tysiaki jak Ci się uda kupisz 2107 w niezłym stanie - jak poszukasz. Ja sprzedałem za 1350zl.... gościowi który sobie ją zrobił, ale poszła w 2-3 dni od wystawienia, więc trzeba wypatrzec okazję.

O nivie za tą cenę to zapomnij... ja za swoją dałem 13500 + prawie 3 tysiaki pakietu startowego. Teraz śmiga równo :wink:

[ Dodano: Pią Mar 12, 2010 21:05 ]
PS. Jeśli chodzi o komfort siedzeń to najlepsze ze wszystkich wymieionych aut były w 2107.... naprawdę komforcik.
To auto Ci proponuję. Halski jakieś totalne farmazony wali... Chyb nigdy nie jeździł tym autem albo jeździł raz czy dwa i się wypowiada... Nie będę tego określał bo nie wypada.
Ja też zamierzam kiedyś na Ukrainę skoczyc Nivą:-) Super sprawa.
Jak co mogę Ci podac stronkę gościa co częsci sprzedaje i wysyła kurierem. Ma mega tanio i się naprawdę zna. Jest jeszcze siec hurtowni SKORPION. W Krakowie od nich kupuję, też jest tanio, ale jak się więcej kupuje to zdecydowanie lepiej od tego z Rzeszowa bo gosc naprawdę zna się na rzeczy.
wloczykij
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Kraków
0

13 Mar 2010, 21:02

Hej dzięki za info, nie myślałem, że jeszcze ktoś odpowie ;) Podeślij mi ten sklep na priva bo na forum to chyba było by niezdodne zasadami forum.

Na razie rozglądam się u mnie w okolicy za stosownym egzemplarzem ale ciężko jest z podażą. Jak ktoś ma to raczej w określonym celu i nie zamierza sprzedawać, chyba faktycznie jest to mocno niedoceniona marka. Staram sie coś kupić na wiosnę, tak aby do lata ją trochę przejeździć i jak będzie się sprawować to tego lata uda się zaliczyć tą szaloną wycieczkę.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk
0

14 Mar 2010, 00:42

Zgadza się... wcale nie tak łatwo jest kupic Lade... Co prawda jest trochę wystawionych, ale na odpowiedni egzemplarz trzeba zapolowac. Moją kupił Ukrainiec właśnie :razz: Myślę, żę na Ukrainę to wymarzony samochód. Moja była zadbana mechanicznie nawet, minus to podwozie.. :roll:
Ja za nivą to się długo rozglądałem... nie jest łatwo tyle powiem. Jest wiele wystawionych, ale często to kicha przygotowana pod sprzedaż. Jeśli chodzi o zakup nivy to bardzo przydatne jest forum4x4.pl i temat lada niva.
Popatrz za 2107 i coś Ci powinno wpasc... ponegocjuj cenę i tyle:)
Nie wiem, czy nie zgodne z regulaminem, ale podam sprzedawcę bo naprawdę warto. Jest to jacars na allegro.
wloczykij
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Kraków
0

04 Lip 2015, 12:21

Kupiłem niedawno 2107, śmiga pięknie! Polecam!
zielonek
Aktywny
 
Posty: 490
Auto: P 206
0