Która nawigacja ma dobre mapy Włoch i Polski a najlepiej całej Europy?

05 Sty 2020, 20:30

Która nawigacja ma dobre mapy Włoch i Polski a najlepiej całej Europy? Słyszałem, że są nawigacje z dobrą mapą Polski a kiepską Europy i na odwrót. Na co jeszcze zwracać uwagę? Czy nawigacja za 300 zł zda egzamin?
Czy przykładowo ta będzie dobra: Navitel E700 Lifetime Europa + pełna mapa Rosji?
Davide
Nowicjusz
 
Posty: 4

06 Sty 2020, 23:10

Urządzenia Navitela z mapami nie są złe i mapy dają radę. Nie lepiej kupić jakieś dobre urządzenie na androidzie i korzystać z map googla? Osobiście testowałem jakiś czas temu mapy googla, auto mapę i jeszcze jakąś darmową mapę i powiem szczerze że ta pierwsza zawsze była o krok do przodu.

Jak już chcesz Navitela to ja bym celował w model T757 [link do Allegro wygasł]
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5223
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

07 Sty 2020, 15:52

Hmm ale ja nie mogłem znaleźć żadnej nawigacji z androidem. Masz na myśli używanie nawigacji w telefonie? Za granicą chyba się nie da bo mam przecież polskiego operatora. Wiąże się to chyba z dużymi opłatami a w ogóle nie wiem czy zadziała.
Davide
Nowicjusz
 
Posty: 4

07 Sty 2020, 18:54

Davide napisał(a):Masz na myśli używanie nawigacji w telefonie?
Tak lub w tablecie z androidem przystosowanym do nawigacji. Przeważnie są one bardziej odporne na temperatury bo są umieszczone często na słońcu za szybą. Ten który Ci podałem jest na Androidzie. Co do map można sobie niektóre ściągnąć i używać offline :) tu masz więcej info https://support.google.com/maps/answer/ ... roid&hl=pl
Jeżeli chodzi o internet za granicami naszego kraju to w UE na pewno masz jakiś pakiet do wykorzystania w swoim abonamencie a zawsze można dokupić jakiś żeby nie płacić za dużo. Tu kwestia rozeznania. W takim urządzeniu jak Ci podałem masz też mapy Navitela offline które nie potrzebują internetu do działania.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5223
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

07 Sty 2020, 19:32

Jak pobrać w Google mapy mapę całego kraju a nie tylko obszaru? Pytam na wszelki.

Do czego służy opcja "Lokalizacja"? To jakiś GPS w telefonie czy jakaś funkcja lokalizowania oparta o coś innego? Czy korzystanie z niej coś kosztuje? Czy można z tej opcji korzystać za darmo poza granicami kraju? Bez niej mapy nie działają.
Davide
Nowicjusz
 
Posty: 4

07 Sty 2020, 20:28

Davide napisał(a):Jak pobrać w Google mapy mapę całego kraju a nie tylko obszaru? Pytam na wszelki.
Jak jesteś zalogowany to wybierasz menu w mapach z lewej strony i tam masz "mapy offline". wybierasz tą pozycję po czym "wybierz własną mapę" i na mapie zaznaczasz obszar jaki chcesz pobrać offline. W zależności od jego wielkości będziesz potrzebował odpowiednio dużo miejsca na urządzeniu lub karcie SD (masz w podglądzie info ile może zajmować taki obszar który zaznaczysz).

GPS jest darmowy więc jak już będziesz miał odpowiednie mapy to spokojnie nawigacja będzie działała w trybie offline. Możesz sobie potestować w miejscu w którym mieszkasz, pobrać taką mapę i wyłączyć dostęp do internetu :)

Davide napisał(a):Czy można z tej opcji korzystać za darmo poza granicami kraju?
Mając zapisane wcześniej odpowiednie mapy w offline, Tak.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5223
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Zaglądamy do warsztatu - renowacja klasycznej Toyoty 2000GT w RPA
  Na początku marca 20201 roku Toyota South Africa ogłosiła, że rozpoczęła renowację jednego z niewielu zachowanych egzemplarzy największego skarbu wśród historycznych modeli marki – sportowego coupe 2000GT. Po ...
  Ferrari F355 Challenge czerwona bestia Michała Wiśniewskiego
  Czerwona bestia Michała Wiśniewskiego na Tuning Show 2013 w Krakowie! W 10 sekund osiąga prędkość 160 km/h. 380 włoskich koni mechanicznych pozwala mu rozbujać się nawet do 295 km/h! Prawdziwy demon szos – czerwone ...

 • 07 Sty 2020, 21:44

  Rozumiem.. czyli można pobierać mapy tylko fragmentami, nie ma możliwości pobrania za jednym razem całej mapy Włoch? Szukałem takiej możliwości ale nie znalazłem, dlatego na wszelki pytam, ale raczej nie?
  Davide
  Nowicjusz
   
  Posty: 4

  08 Sty 2020, 12:31

  Davide napisał(a):czyli można pobierać mapy tylko fragmentami, nie ma możliwości pobrania za jednym razem całej mapy Włoch?
  Z tego co wiem to nie ma ale czy potrzebujesz całą mapę Włoch? jeżeli tak to pobierzesz ją w trzech fragmentach :) a jak nie to wystarczy tylko Ci ten obszar po którym będziesz się poruszał i obszar trasy np. z Polski do Włoch.

  W każdej chwili jak będziesz miał WiFi (np. w hotelu podczas odpoczynku) możesz sobie pobrać dodatkowe mapy.
  Cichy77
  Forumowicz VIP
   
  Posty: 5223
  Zdjęcia: 62
  Auto: Mam, często zmieniam!