Który to korek wlewowy w skrzyni e-CVT Yaris hybrid? - wymiana oleju

15 Wrz 2023, 07:45

Który to korek wlewowy w skrzyni e-CVT Yaris hybrid? - wymiana oleju Który to korek wlewowy w skrzyni e-CVT Yaris hybrid? - wymiana oleju Cześć, nie wiem, który korek odkręcić żeby wlać nowego oleju do skrzyni e cvt Yaris hybrid 2014r. Proszę o pomoc Szymon
Szymon1980
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 2

15 Wrz 2023, 08:11

Musisz go najpierw spuścić masz dwa korki na klucz imbusowy.
Ten na pierwszym zdjęciu z zieloną strzałką wygląda na korek spustowy, a ten z drugiego zdjęcia na który wskazuje zielona strzałka na korek wlewowy/przelewowy. Samochód powinien stać na płaskim jak będziesz uzupełniał olej do odpowiedniego poziomu.

Tu masz instrukcję zmiany oleju w e-CVT z Aurisa toyota-auris-hybrid-ii-wymiana-oleju-w-automatycznej-skrzyni-e-cvt-vt126584.htm powinno Ci się przydać :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

15 Wrz 2023, 08:26

Dzięki za podpowiedź, ten post z aurisem przeglądałem i tam korek wlewu i spustowy jest po tej samej stronie od strony kierowcy w moim yarisie jest spustowy od strony kierowcy to na 100% a ten z drugiego zdjęcia jest od strony pasażera. Dlatego moje zdziwienie.
Szymon1980
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 2

15 Wrz 2023, 08:29

No i zmylił mnie ten korek zaznaczony czerwoną strzałką, z tym że on jest jakoś za wysoko i skierowany ku dołowi.
Szymon1980
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 2

15 Wrz 2023, 08:59

Szymon1980 napisał(a): w moim yarisie jest spustowy od strony kierowcy
No w Yarisce masz mniejszą skrzynię ale korki te same tu specjalnie jest imbus taki sam przy obu korkach żeby było łatwo rozpoznać przy wymianie :wink:

Tu masz nawet krótki filmik z wymiany oleju w Yarisie HSD

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

15 Wrz 2023, 10:26

Dzięki wielkie
Szymon1980
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 2