Toyota Auris II hybryda 2017r. Czy można zastąpić akumulator startowy

03 Wrz 2023, 16:07

Witam.Jestem nowy na forum i nie bardzo wiem jak się tu poruszać? Z góry przepraszam za swoje błędy.Od niedawna jestem użytkownikiem Toyoty Auris II z 2017 roku. Właśnie wysiadł mi akumulator startowy AMG i nie wiem czy mogę go zastąpić akumulatorem kwasowym o tych samych parametrach? Jeżeli ktoś mógłby mi podpowiedzieć to z góry dziękuję.
Ap22
Obserwowany
 
Posty: 1

04 Wrz 2023, 07:49

Nie możesz musi to być akumulator o identycznych parametrach jak oryginalny. Gdzieś już było na forum o tym pisane... zobacz sobie ten wątek jak-dobrac-nowy-akumulator-vt127487-15.htm#p856151 tu jest też o wymianie akumulatora w Aurisie hybrydowym :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

04 Wrz 2023, 09:17

Dokładnie. Aku musi być AMG. AMG to też aku kwasowy :) Od zwykłego różni się budową oraz tym, że ładuje się kilkakrotnie szybciej, szybciej i sprawniej oddaje swój ładunek, a jego sprawność jest na poziomie 95%, przy czym zwykły kwasowy ma około 70%. No i co najważniejsze jest różnica w układzie ładowania. Oprócz tego warto wiedzieć, że do ładowania tego aku też musi być ładowarka do aku AGM - nie można go ładować zwykłym prostownikiem.
Tak więc jak napisał kolega wyżej musisz mieć aku AGM o tych samych parametrach co oryginał.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Wrz 2023, 13:47

MotoAlbercik napisał(a):Tak więc jak napisał kolega wyżej musisz mieć aku AGM o tych samych parametrach co oryginał.
Najlepiej...
Ostatnio w Corolli hybrydowej widziałem fuszerkę i zwykły akumulator ;/ nie wiem kto to tam wsadził ale pewnie chodziło o koszt zakupu AGM bo tanie nie są. Pomijając to z tego co pamiętam AGM ładują się prądem 14,9V a kwasówki 14,4V.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

05 Wrz 2023, 14:16

Rokiko napisał(a):Ostatnio w Corolli hybrydowej widziałem fuszerkę i zwykły akumulator ;/ nie wiem kto to tam wsadził ale pewnie chodziło o koszt zakupu AGM bo tanie nie są.

Nie ma prawa to działać...Tam jest zupełnie inny układ ładowania.
Chyba, żeby całkowicie odłączyć ten zwykły od układu ładowania i wykorzystywać go tylko do rozruchu. Tylko czy to ma sens? Trzeba by go co chwilę ładować. No i pytanie jak zachowa sie reszta elektroniki, " nie widząc " aku AGM.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Wrz 2023, 14:06

Ap22 napisał(a):Właśnie wysiadł mi akumulator startowy AMG i nie wiem czy mogę go zastąpić akumulatorem kwasowym o tych samych parametrach?
Najlepiej kupić oryginał. Wiem, że są drogie ale wytrzymują też najdłużej jak są prawidłowo eksploatowane. Tu masz informację o tym jak odłączyć, naładować lub wymienić akumulator w hybrydowym Aurisie opisałem co i jak.

U mnie akumulator ma 7 lat i nadal jest sprawny. Samochód po pięciu dniach postoju odpala normalnie. Nigdy nie było z nim problemu.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016