Kupić taką vectre b?

18 Cze 2010, 19:14

Witam,
potrzebuje waszej opinii.

Sedan, wersja: B, rok produkcji: 2000, 142 000 km, skrzynia biegów: manualna, moc: 101 KM (74 kW), pojemność skokowa: 1596 cm3, benzyna, granatowy-metallic, liczba drzwi: 4/5, Autko z Niemiec, zarejestrowane w Polsce.
Dodatkowe wyposażenie: ABS, el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja, centralny zamek, poduszka powietrzna, radio / CD, wspomaganie kierownicy, immobiliser, komputer, welurowa tapicerka, EDS, światła przeciwmgłowe, kierownica wielofunkcyjna
Dodatkowe informacje: pierwszy właściciel, serwisowany w ASO, bezwypadkowy, garażowany.

Stan wewnątrz oceniłbym na 6/6 - nie można się do czego przyczepić.

Jeśli chodzi o stan zewnętrzny to:

Auto po gradobiciu (pod światło widać kilka wgnieceń na tyle, dachu i masce z przodu - jest ich ok 8.), tylni zderzak był malowany (wyszło na mierniku), mechanika zdziwiło, że chłodnica nie jest prosta tylko ma kształt lekko 'owalny' - i patrze w necie nowe chłodnice, schematy i widać, że vectra ma takie chłodnice - zgadza się?
Radio w aucie jest zablokowane - zablokowało się po wymianie akumulatora - chce i tak zmienić bo to obecne jest na kasety.
Sprzedawca mówi, że klimatyzację trzeba nabić - mechanik po wstępnych oględzinach wolałby to sprawdzić w serwisie - mówi, że może być coś nieszczelnego czy coś w tym stylu i pociągnie mnie to nieźle cenowo jeśli chciałbym naprawić. W aucie śmierdzi trochę benzyną - podobno trzeba wymienić filtr i będzie ok.

Jutro mam możliwość wzięcia samochodu na serwis do mechanika, który wstępnie je oglądał - sprawdziłby zawieszenie + uszczelnienie klimatyzacji.

Zastanawia mnie też, że sprzedawca sprowadził ten samochód na inne nazwisko, w fakturze cena auta to 5600 zł. Brakuje jednego kluczyka.

Chciałbym też sprawdzić czy auto nie jest kradzione w związku z tym, że brakuje klucza i faktura na inne nazwisko.

Co myślicie?
Dodam, ze jak na 11 letnią vektre auto IDEAŁ - nawet mechanik się zdziwił, że nie ma ŻADNEGO ogniska rdzy, w środku jak w pałacu. Chodzi jak igiełka, cicho, zawieszenie nie wybite i wgl.a

A facet chce sprzedać za 13 800, ale może spuścić do 12 500 zł.

Proszę o pomoc bo muszę dziś wieczorem podjąć decyzję.
Haturi
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Będzin

18 Cze 2010, 19:37

Skoro wstępnie igła to trzeba z nią na sewis i jak się potwierdzi to brać.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

18 Cze 2010, 22:01

Odnalazłem ogłoszenie i wychodzi dokładnie że to jest to [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] moim zdaniem auto wygląda ok,mówisz że jutro auto obejrzy mechanik więc jak stwierdzi że wszystko wporządku to ja bym brał.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Cze 2010, 22:16

Haturi napisał(a):w fakturze cena auta to 5600 zł

Dobrze się nad tym zastanów.W razie"W" jak myślisz ile moze oodać Ci pieniędzy-
12.500.- czy 5.600.-... :?: :?:
Haturi napisał(a):Zastanawia mnie też, że sprzedawca sprowadził ten samochód na inne nazwisko,

A tego niby wlasciciela to na oczy widzialeś... :?: :?: Pisalem juz Ci o tym wyzej-z
reklamacja do kogo pójdziesz... :?: :?:

[ Dodano: Pią Cze 18, 2010 23:17 ]
Ps.Moze ja to czarno widze ale teraz to jest wlaśnie samo zycie...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...