Kupno felg --> malowanie --> sprzedaż czy to się opłaca?

Kupno felg --> malowanie --> sprzedaż czy to się opłaca?

17 Maj 2018, 10:14

Witam.
Ogólnie mam dryg do tworzenia, przerabiania różnych rzeczy. Przynosi mi to dużą radość i jestem dość wrażliwy na estetykę :naughty:
Zwykłe srebrne felgi są dla mnie totalnie nudne :bored:
Tak czy inaczej będę kupował sprzęt do lakierowania - sprężarkę itd.
Pomyślałem o takim sposobie dorabiania sobie żeby kupować używane felgi, przed zakupem jechać z nimi do punktu gdzie sprawdzą mi czy są proste i jeśli tak to brać je przemalować chociażby na czarno z delikatnymi wstawkami jaskrawozielonymi i sprzedawać za 2, 3 stówki więcej niż kupiłem.
Myślicie że byłby na to popyt? Czy może jednak to zbyt odważne jak na Polskę i nikt nie będzie tego brał?
Felgi jak już to musiałyby być pasujące do samochodów typu e46 e36 audi golfy i stare civic. Typowe modele dla młodych Sebików, wariacików, mordeczek. Przynajmniej tak mi się wydaje :D co sądzicie?
cinulski
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 25 10 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Toyota Avensis
Silnik: 2.0 D4D 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Kupno felg --> malowanie --> sprzedaż czy to się opłaca?

17 Maj 2018, 14:35

Musiałbyś zainwestować sporo w same felgi. Może na początek kupić kilka pojedynczych felg i zrobić je jako pokazowe, później trochę rozreklamować. Następnie robić już na konkretne zamówienie takie usługi.
Cichy77
Początkujący

Zdjęcia: 6
Auto: Nie mam

Re: Kupno felg --> malowanie --> sprzedaż czy to się opłaca?

17 Maj 2018, 15:11

Jak masz kasę na inwestycje to pewnie że warto, w PL alusy mocno tanie są a za coś fajnego ludzie nie mają problemu zapłacić więcej. Moja rada to wystrzegaj się felg pochodzenia CHINA
Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Alfa Romeo GTV, Jaguar x-type
Silnik: 2.0 V6 TURBO
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sala koncertowa na czterech kołach Sala koncertowa na czterech kołach
    Czasy klasycznego radia AM/FM i stosów kaset magnetofonowych zdolnych zaspokoić większość muzycznych potrzeb kierowcy dawno już minęły. W najnowszym Lexusie LS można znaleźć nie tylko styl nawiązujący do japońskiej ...
    Alfa Romeo Giulia Sprint Speciale 1963 rok Alfa Romeo Giulia Sprint Speciale 1963 rok
    Alfa Romeo Giulia Sprint Speciale miała silnik z dwoma wałkami rozrządu o pojemności 1600 cm3 - wersji samochodu o tej samej nazwie - Giulietty, zaprojektowanej przez Franco Scaglione dla firmy Bertone na nadwoziu z krótkim ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mitsubishi Galant ES
      Rage-Race 2010
      Mitsubishi Lancer Evolution, TexacoPolska, wyścigi równoległe
      Wyścigi uliczne Olsztyn