Kupno samochodu i złomowanie

Kupno samochodu i złomowanie

19 Lis 2015, 21:34

Witam,
jest taka sytuacja:
Kupuję samochód, którego dowód jest aktualnie zatrzymany. Zarówno ja, jak i sprzedający zgłaszamy w ubezpieczalni zmianę właściciela. Samochodu jednak nie zamierzam na siebie przerejestrować w wydziale komunikacji, tylko oddać na złom na podstawie umowy kupna-sprzedaży.
I pytanie: czy to ja dostanę zwrot nadpłaconego ubezpieczenia po kasacji, czy poprzedni właściciel?
termos12
Obserwowany

Auto: n

Re: Kupno samochodu i złomowanie

20 Lis 2015, 20:34

Zgodnie z przepisami ubezpieczenie przechodzi na nowego nabywcę i możesz je wykorzystać do końca trwania umowy, ale jeżeli z niego zrezygnujesz to zwrot nadpłaconej składki otrzyma sprzedający auto. Myślę że w tym przypadku będzie tak samo.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3341
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze
    Teraz, kiedy zmierzch zapada dużo szybciej, a dodatkowo pogoda potrafi być mglista i deszczowa, łatwo można nie zauważyć zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Większość dzików, saren i innych leśnych zwierząt ginie ...
    [VAN-C] Xsara Picasso 1,6 / C-Max I 1,8 / Zafira B 1,9 / Scenic II 1,9 [VAN-C] Xsara Picasso 1,6 / C-Max I 1,8 / Zafira B 1,9 / Scenic II 1,9
    Podstawowe kryteria zestawienia: - kompaktowy minivan - silnik diesla o mocy ok. 120KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005r. Wytypowane modele do zestawienia: - Citroen Xsara Picasso 1,6 HDi - 109KM - ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Fiat 124 Spider, 1979 rok, tył
      Alfa Romeo Stelvio
      Tańczące dziewczyny
      Nissan 350Z