Kwitek

12 Lut 2010, 15:20

Witam zakupując auto oplacilem przerejestrowanie koszt ok.320zl ale nie rejestrowalem go na mnie tylko w umowie mam na siebie to auto. Problem moj polega na tym ze zgubilem kwitek z wplata jak rejestrowalem auto i te deklaracje PCC i nie wiem gdzie ja mam;/ I chcialby sie dowiedziec czy sprzedajac auto musze miec ten kwitek z us o przejestrowaniu auta czy nie musze gdy auto jest w dowodzie rejestracyjnym na poprzedniego wlasciciela?
pamporoi
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: krakow

12 Lut 2010, 18:22

pamporoi napisał(a):Witam zakupując auto oplacilem przerejestrowanie koszt ok.320zl ale nie rejestrowalem go na mnie tylko w umowie mam na siebie to auto.

To jak go zarejestrowałeś? i na kogo?
pamporoi napisał(a):I chcialby sie dowiedziec czy sprzedajac auto musze miec ten kwitek z us o przejestrowaniu auta czy nie musze gdy auto jest w dowodzie rejestracyjnym na poprzedniego wlasciciela?

Raczej nie potrzebny ten kwitek.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

12 Lut 2010, 21:12

No niby jest na mnie na umowie ale w dowodzie na poprzedniego właściciela nie mialem kasy zeby opłacic tablice i dowód wiec tylko go przejestrowalem na siebie
pamporoi
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: krakow

12 Lut 2010, 22:19

Jak nie masz tablic i dowodu to co niby przerejestrowałeś? Jakaś bzdura - sam nie wiesz co zrobiłeś i co chcesz dalej robić...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

12 Lut 2010, 22:41

gubisz sie w zeznaniach... moze oplaciles oc na siebie? jakbyc przerejestrowal na siebie to w dowodzie bys mial swoje nazwisko... troche zawile piszesz i w koncu nie wiemy o co ci chodzi... a tak na marginesie ton wypowiedzi kubucha zaczyna mnie denerwowac i te jego cięte riposty... :evil:
tower
tower
Początkujący
 
Posty: 231
Miejscowość: kalisz

12 Lut 2010, 22:44

Nikt Cię nie zmusza do czytania moich postów...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Nowy Lexus IS oraz IS F w 2021 roku?
    Wiele wskazuje na to, że Lexus IS w najbliższych latach doczeka się następcy. Najnowsze informacje wskazują, że auto czekają spore zmiany - zostanie oparte na platformie TNGA, otrzyma nową turbodoładowaną jednostkę benzynową ...

13 Lut 2010, 08:40

po prostu oplacilem skarbowke ale na siebie nie rejestrowalem bo dodatkowe kosztyn i musze miec tenn kwitek do sprzedazy czy nie?
pamporoi
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: krakow

13 Lut 2010, 09:33

no to chyba nie przerejestrowales auta na siebie tylko oplaciles podatek od wzbogacenia... a do sprzedazy auta to nie jest raczej konieczne bo to obowiazek podatkowy a nie rejestracyjny
wujekk87
Początkujący
 
Posty: 119
Miejscowość: Sosnowiec

13 Lut 2010, 10:35

pamporoi napisał(a):po prostu oplacilem skarbowke ale na siebie nie rejestrowalem bo dodatkowe kosztyn i musze miec tenn kwitek do sprzedazy czy nie?


No i jednak się da jasno napisać o co chodzi ;) Nie potrzebujesz tego "kwitka" do sprzedaży.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

13 Lut 2010, 11:50

Ale pełnego przerejestrowania już tak !!!
Nikt od Ciebie nie kupi tego auta w takiej sytuacji prawnej jak masz w tej chwili.Za chwilę też przegapisz wymagany prawem czas na przerejestrowanie auta..! No chyba,że na umowie kupna nie wpisaliście daty...
Natomiast ten "kwitek" z US,jak będzie on twoim jedynym dokumentem przedłożonym kupującemu Twój samochód ,to ma taką wartośc jak byś mu pokazał "kwit na węgiel" z zeszłego roku...
Na moje,to śmigaj do Urzędu Komunikacji i przerejestrowuj auto.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

13 Lut 2010, 14:19

czemu nikt nie kupi tego auta?
jesli ma umowe kupna sprzedazy od wlasciciela widniejacego w dowodzie i podpisze z kims nowa umowe kupna sprzedazy to nie ma najmniejszego problemu zeby zarejestrowac auto po prostu potrzeban wtedy w wydziale komunikacji obie umowy ta ze on kupil auto od tego co jest w dowodzie i tego nowego nabywcy ze kupil auto od aktualnego wlasciciela
wujekk87
Początkujący
 
Posty: 119
Miejscowość: Sosnowiec

13 Lut 2010, 14:22

A kto zagwarantuje ,że Ty nie kupiłeś tego auta na kredyt i na aucie nie ma cesji bankowej (zastawu)..? W dowodzie byłby wbity ale Ty dowodu nie masz.
Wszyscy jesteśmy hedonistami...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

13 Lut 2010, 23:52

przy podpisywaniu umowy zawarty jest paragraf ktory mowi o tym ze strona prawna auta jest czysta i nie jest przedmiotem zadnego zastawu itp ;]
jesli podpisze taka umowe a nie jest to prawda to wtedy odpowiada za to przed sadem ;]
wujekk87
Początkujący
 
Posty: 119
Miejscowość: Sosnowiec

14 Lut 2010, 12:06

Oczywiście . Ale czy gdybyś był kupującym ,to kupiłbyś auto bez dowodu rejestracyjnego sprzedającego..? świadomie zgadzasz się na włóczenie się po sądach..? Po co? Lepiej kupic inne auto,bo jest ich sporo...
Wszyscy jesteśmy hedonistami...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

15 Lut 2010, 09:23

no a co to za problem jak ma sie dokumenty (umowy k-s) poprzednich wlascicieli i pochodzenie auta jest znane... i na jakie wloczenie po sadach? nie wiem po co robisz taka propagande ze jak ktos nie ma swojego nazwiska w dowodzie wbitego to nie kupujcie auta bo jest zle :neutral: kolega pytal czy ten kwitek jest potrzebny to mu odpowiedzialem a ty od razu mowisz ze bez dowodu to dramat i takiego auta nie kupowac :neutral:
jesli stan auta jest godny uwagi to wolalbym kupic auto ktore jest dobre niz jakis szmelc tylko dlatego ze ma wbite dane sprzedawcy w dowodzie
a co jak ktos sie przeprowadzil i ma wbity w dowodzie osobistym inny adres niz ten w dowodzie rejestracyjnym bo np nie oplaca mu sie przerejestrowywac auta przy kazdej zmianie adresu? to tez nie kupisz takiego auta bo bedziesz sie wloczyl po sadach? :neutral:
wujekk87
Początkujący
 
Posty: 119
Miejscowość: Sosnowiec