Ładny i solidny samochód - jest taki ?

23 Sty 2012, 19:16

Hej,

znajomy szuka samochodu i poprosił mnie o opinię.
Najlepiej gdyby było to nowe auto nie przekraczające 50 000 - oczywiście uwzględnia on pewien margines.
Ważne jest aby było to auto eleganckie i ładne typu sedan/limuzyna a więc mniejsze samochody typu golf, nie wchodzą w grę.
Aktualnie myśli on nad zakupem :

-> Chevrolet Aveo 4d (nowy - ten, który aktualnie reklamują) - chyba najbardziej jest nastawiony na tego Chevroleta, co o nim myślicie ? Czy ta marka jest dobra - auta nie ulegają zbyt częstym awariom ? Może jest coś na co zwracać uwagę ? Jak wygląda sprawa z częściami zamiennymi i serwisowaniem samochodu ? Czy jest on tani w eksploatacji ?

-> Citroen C5 (tutaj pewnie używany/nowy - zależy czy znajdzie coś w tej cenie) ładne auto, ale trochę droższe od poprzednika co sądzicie o tym modelu ?

-> Audi A6 (używany, rocznik w zależności od tego jakie ceny będą) - czy jest sens kupowania tego auta za takie pieniądze, jeżeli tak to jaki rocznik minimum ? A może lepiej wybrać coś nowego np. tego Chevroleta ?

-> Alfa Romeo 159 (używana) - czy Alfy Romeo są dobre ? Jak z częściami do tych samochodów, może ktoś posiada taki model to się wypowie ? Czy warto szukać używanych aut ?

-> Alfa Romeo Giulietta (nowa) - co sądzicie o tym modelu, wprawdzie nie jest to typowy sedan/limuzyna ale z tego co wiem jest brany pod uwagę ?


Co sądzicie o modelach powyżej - w tej cenie szukać auta używanego czy nowego ? Możecie doradzić jakieś modele ? Oczywiście chodzi o sedan/limuzyna z dobrym wyglądem - tak żeby auto się prezentowało i oczywiście nie było zbyt usterkowe ;)
I koniecznie napiszcie coś o Chevrolecie Aveo 4d ;) - wady/zalety czy warto, może polecicie jakąś alternatywę ...

Dziękuję za porady,
Pozdrawiam
przemek89k
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Katowice

23 Sty 2012, 19:29

ja bym Ci polecil Hyundaia i30 bardzo fajne autko masz kilka silników do wyboru ja mam akurat 1.4 105km w benzynie bardzo fajne autko (47k od reki, 52 w leasing :) ), a odradzał bym raczej Aveo w porównaniu z i30 praktycznie nie ma on bagażnika. Pozdrawiam
Gordu
Nowicjusz
 
Posty: 44

23 Sty 2012, 20:29

Nowej Giulietty nie kupisz za 50 tysięcy. A Golf w hatchbacku będzie dalej wiekszym samochodem od Aveo sedanie. Z sedanów nowych do 50 tysięcy faktycznie już nic ciekawego się nie znajdzie, w tych pieniądzach można poszukać nowego kompakta zazwyczaj mocno gołego (Megane, stary Hyundai i30, Kia Ceed, Fiat Bravo) lub dobrze wyposażony samochód, ale klasy B.

Wiesz używane Audi A6 a np. Aveo dośc mocno się różnią. I to ty musisz wiedzieć czy Aveo pod względem wielkości i wykonania tobie wystarcza czy celujesz bardziej w samochody klasy Audi A6.
Libre
Aktywny
 
Posty: 336
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

23 Sty 2012, 22:00

Hyundai i30 za 47k jest w wersji "Comfort" (silnik 1.4 105km) i nie nazwal bym go "mocno gołym" a przy dołacie 5k masz juz praktycznie wszystko czego sie używa.
Gordu
Nowicjusz
 
Posty: 44

24 Sty 2012, 07:17

A może Volkswagen Passat B6 albo Jetta.
maciek1203
Aktywny
 
Posty: 466
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Tarnobrzeg
Auto: Hyundai Pony
Silnik: 1.5 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

24 Sty 2012, 08:50

Obecnie użytkuję AVEO 5d poprzedniej generacji, wersja 1,4 82KM LPG, klima, elektryka.
Kupiłem ten samochód jak miał 65,000km przebiegu i 4 latka.
Bardzo dobre auto za rozsądne pieniądze, wiadomo każdy ma inne zdanie jednak ja wydaję swoją opinię z pozycji osoby zajmującej się motoryzacją od wielu lat.
Przy zakupie wyszedłem z założenia, że auto musi być w miarę "świeże" i proste konstrukcyjnie (awaryjność) nie stać mnie było na kilkuletną hondziawke, toyotę czy mercedesa a "antyka" powyżej 10 lat nie chciałem (bez urazy) więc kupiłem aveo.
Auto co roku wozi naszą całą rodzinę po Europie, w ostetnie wakacje poszliśmy na rekord od czerwca do września prawie 10,000km przejechane!!!
Oto awarie przez cały okres uzytkowania (obecnie 115,000km, 2 lata w moim posiadaniu) łączniki stabilizatora 1x, amortyzatory przednie 1x i to by było na tyle :lol: śmieję się z tych co kupili 12 letnie VW
Oglądałem NOWE AVEO SEDAN jest bardzo ładne i wielkie jak na samochód tej klasy i jak się uda to może za 1-2 latka i kupię sobie takie z silnikiem 1,2 ale mocniejszą wersję, jest to świetny stosunek jakości i wielkości do ceny.

OGÓLNIE POLECAM NOWE SAMOCHODY, o awaryjność nie trzeba się martwić i taki zakup pozwala nam nie myśleć o zmianie auta po kilku latach, gdyż wiadomo co posiadamy a używka to już róznie może być, ale dla każdego coś miłego :wink:

Odnosnie ALFY jak jej nie kochasz to nie kupuj :idea:
AUDI fajne ale jak kupisz z silnikiem 2,0 TDI to wydatki kosmiczne gwarantowane :oops:

Gordu napisał(a):ja bym Ci polecil Hyundaia i30

a widziałeś i30 sedana ?? NOWE AVEO SEDAN ma bagażnik 500l :!: :!: :!:
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 440
Auto: citroen, chevrolet

24 Sty 2012, 14:34

Hej,dzięki za rady :)

A co myślicie o Chevrolecie Cruze - nowym - lepszy niż Aveo ? Jak się sprawuje - komfort jazdy, wnętrze, eksploatacja ? Opłaca się za te pieniądze ?

W takim razie co polecacie za te pieniądze ? Chodziło by o auto ładne (coś w tych gustach co podałem modele :P), w grę wchodzi sedan/limuzyna najlepiej mało awaryjne i jeżeli używane to rocznik nie mniejszy niż 2009 (najlepiej nowe).
przemek89k
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Katowice

24 Sty 2012, 15:05

4 letnie aveo i przebieg 65 tys i Ty to uwazasz za nowy samochod hehe ?
w chwili obecnej jak wywnioskowalem masz 6 letnie aveo z przebiegiem 115tys wiec jedzisz bardzo malo , 100 razy wolal bym dolozyc troche kasy i kupic jakies audi czy vw w podobnych rocznikach , dla porownania ja czy ojciec w roku robimy 100-120tys i to po miescie nie zadne trasy , wiec u mnie 6 letnie auto nadawalo by sie do generalnego remontu ;p

a co do aveo z tego co slyszalem duzo pali i szalu wygladem nie robi
bioly21
Zaawansowany
 
Posty: 551
Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII

24 Sty 2012, 17:20

OGÓLNIE POLECAM NOWE SAMOCHODY, o awaryjność nie trzeba się martwić i taki zakup pozwala nam nie myśleć o zmianie auta po kilku latach
Piszesz takie głupoty, że aż głowa mała. Powiedz to użytkownikom 2.0TDI, 1.2, 1.4 i 1.8TSI, 1.6 THP, właścicielom rdzewiejących Mazd i posiadaczom Subarowskich diesli. Założe się, że znaczna część osób kupując nowy samochód wychodziła wlaśnie z takiego "utopijnego" założenia, niestety rzeczywistość jest bardziej brutalna. Włącz sobie czasami Turbokamerę na TVNie Turbo a zobaczysz jakie czasami problemy mają ludzie z nowymi samochodami.

A wracając do tematu to de facto do 50 tysięcy znajdziesz w sedanie znajdziesz tylko nowe Aveo. Jednak w tym przypadku znacznie lepiej poszukać samochód używany klasy średniej, jeśli się boisz na trafienie miny to najlepiej z gwarancją np. Toyotę Avensis z najbardziej optymalnym moim zdaniem silnikiem 1.8VVTI
http://www.toyota.pewneauto.pl/oferta/s ... 796#szczeg
która będzie większa, bardziej komfortowa, lepiej wyposażona, dynamiczniejsza, a prawdopodobnie i mniej awaryjna od Chevroleta Aveo.

Mogę również polecić Hondę Accord z silnikiem 2.0 155KM
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

I Forda Mondeo z jakimś pancernym silnikiem benzynowym pod maską.
Libre
Aktywny
 
Posty: 336
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

24 Sty 2012, 17:38

Libre napisał(a): jakie czasami problemy mają


A NIE CZĘSTO :D

Tylko nie pisz proszę, że używane auto jest lepsze od nowego nie.................. :lol:
Podajesz linka na auto które ma 5 lat :!: czy nie możesz zrozumieć, że są ludzie którzy chcą kupić nowe auto :? i wolą nowe PUNTO od starej walonej i kręconej hondy czy toyoty :!:

bioly21 napisał(a):4 letnie aveo i przebieg 65 tys i Ty to uwazasz za nowy samochod hehe ?

A czy napisałem, że posiadam nowe ? nie stać mnie na nówkę :cry:

bioly21 napisał(a):dolozyc troche kasy

Dokładać można jak ktoś posiada więcej gotówki :?

bioly21 napisał(a): ja czy ojciec w roku robimy 100-120tys i to po miescie

Rozumiem, że robisz ponad 300km dziennie w mieście.... :P
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 440
Auto: citroen, chevrolet

24 Sty 2012, 17:52

Libre napisał(a):Powiedz to użytkownikom 2.0TDI, 1.2, 1.4 i 1.8TSI, 1.6 THP


Moge im to powiedzieć i zaśmiać się prosto w twarz :lol: :lol: :lol:

Silnik 2,0 TDI kompletny niewypał usterka za usterką o głównym problemie pompy olejowej=zatarty silnik, nie będe się rozpisywał... :lol:
FSI awaryjność-czytaj trochę a wtedy "pogadamy" :lol:
Silniki 1,0-1,4 zatykający się przewód olejowy=zatarty silnik (oczywiście w czasie trwania gwarancji VW umywał ręce do czasu aż zrobił się szum w całej europie :P )

I wiele innych, wycierające się włączniki świateł i przełączniki szyb w tak "wielkiej" marce jak AUDI :lol: :lol: :lol: dużo by pisać

Kultura pracy jednostek 3 cylindrowych :lol: :lol: :lol: zwłaszcza TDI to jakieś nieporozumienie :!: podobnie z PD wstyd to odpalać zimą po nocy taki rumot pod maską, już lepszy był 1,9D
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 440
Auto: citroen, chevrolet

24 Sty 2012, 17:55

dokladnie tak czasem robie nawet 500km dziennie :) w mojej branzy mam tyle zalatwien ze glowa mala czasem jak mam zaczete 2-3 roboty oddalone od siebie o 50-70km(w sasiednich miastach) to jestem na kazdej robocie po 2, 3 razy dziennie i tak niestety wychodzi a ojciec pracuje w Niemczech zjezdza do domu co 2 tygodnie wtedy robi 3,2tys km + dojazdy do roboty po 50-150km w jedna strone 6 dni w tygodniu bo pracuje w niemczech :)

do tego dochodza wyjazdy na urlopy i weekendowe , sam sie dziwie ze az tyle jezdze
bioly21
Zaawansowany
 
Posty: 551
Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII

24 Sty 2012, 22:32

Tylko nie pisz proszę, że używane auto jest lepsze od nowego nie..................

A co, może w tym przypadku tak nie jest? 5 letni samochód klasy średniej będzie lepszy od nowego Aveo w KAŻDYM aspekcie. Trochę dla mnie niezrozumiałe jest szukanie sedana/"limuzyny", podawanie w propozycjach Audi A6 czy Alfy 159, a rozważanie o 2 klasy gorszego i budżetowego Chevroleta Aveo. Czy autor w ogóle siedział w Chevrolecie? Niech się w końcu zdecyduje jakiego samochodu szuka - klasy średniej czy wystarczy miejski samochód.

Podajesz linka na auto które ma 5 lat

I co z tego, że jest "aż" 5 lat stara? Założe się, że Accord czy Avensis będą się znacznie lepiej sprawowały od Aveo, a i radość z posiadania będzie znacznie większa.
Libre
Aktywny
 
Posty: 336
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

25 Sty 2012, 08:51

bioly21 napisał(a):okladnie tak czasem robie nawet 500km dziennie

A potem taki właściciel sprzedaje auto 5 letnie z magicznym przebiegiem 180,000km ??? :lol: :lol: :lol: oto konkurencja dla nowego auta :oops:


Libre napisał(a): 5 letni samochód klasy średniej będzie lepszy od nowego Aveo w KAŻDYM aspekcie

W jakim? koszty utrzymania-nie sądzę, gwarancja-nie sądzę, usterki-nie sądzę (sprawdż raporty procentowe aut 5 letnich i porównaj z nowymi. DEKRA, ADAC) więc w czym?? prestiż, komfort i osiągi to by były te aspekty, tylko te :cry:

Kupujesz 5 letnie auto wystarczy, że opony będa zużyte i już za komplet nowych 16 cali zapłacisz minimum 1,600zł (chińskie) a do tego drugi na zimę iiiiiii ponad 3 kafle w d...e. Jak trafisz na system PAX (np AUDI) to sama przekładka 1 opony kosztuje 125zł :!: o cenie opon tego typu nie będę się rozpisywał. Czasem taniej wychodzi kupić komplet nowych tradycyjnych alufelg i opon :idea:

Trzeba pewne rzeczy zrozumieć, ludzie nie chcą kupować auta używanego średniej klasy, chcą jeżdzić i nie kombinować jak tu nie wydać na nowe opony 3,000zł i nie będą szukać używanych opon, pompowtryskiwaczy itp.
Samochód nie jest dla nich czymś na pokaz przed sąsiadaem itp.
Kupno nowego samochodu dla takiego użytkownika jest inwestycją minimum na 8 lat a często na ponad 10 !!! W tym czasie zaoszczędzone pieniądze wydadzą na inne cele nie myśląc po kilku latach o kolejnej zmianie samochodu.

Jak jest inaczej to wszelkie samochody poniżej klasy średniej by się nie sprzedawały. Na Zachodzie pozbywaja się aut starych, uszkodzonych i z dużym przebiegiem, one znajdują nabywców na wschód od Odry :?
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 440
Auto: citroen, chevrolet

25 Sty 2012, 10:14

robbydzia napisał(a):A potem taki właściciel sprzedaje auto 5 letnie z magicznym przebiegiem 180,000km ??? oto konkurencja dla nowego auta


no bo tak w Polsce jest , jezdzisz 5 lat robisz ze 400tys km a przy sprzedazy cofasz na magiczne 180-200tys piszesz ze uzywany jako 2 czy nawet 3 auto w rodzinie i sie sprzedaje, niestety taka smutna prawda
bioly21
Zaawansowany
 
Posty: 551
Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII