Lakier wyblakł/zszedł opcja "naprawy" w domu +rdza na małych otarciach

25 Cze 2023, 13:41

otóż tak jak widać na zdjęciach progi zrobiły się prawie całe białe , mimo że auto już swoje lata ma to wygląda to okropnie i się zastanawiam czy nie da się tego jakoś zrobić w własnym zakresie , nie wiem np papaier ścierny i spray czy może jeszcze do tego jakiś lakier bezbarwny , coś widziałem na internecie że się da ale wolę się dopytać jednak dokładnie czy się da jakim kosztem i co w razie czego potrzebne do czegoś takiego

ogólnie przy okazji też chciałbym zapytać czy da się coś zrobić z małymi ogniskami rdzy , samochód jest moim pierwszym więc nie wiedziałem na co zwracać uwagę przy kupnie no i teraz wyszło to że były gdzieś walnięte drzwi czy błodtnik czy próg otarty lekko i w te miejsce pojawiły się małe ogniska rdzy , jest jakaś opcja żeby sobie z tym poradzić także ?
PtaQu
Początkujący
 
Posty: 62
  • 25 Cze 2023, 14:02

    nie wiem czy tam szpachli nie ma , raczej jest....
    Samemu no też jest opcja, ale musiałbyś to zedrzeć do gołej blachy ...i zobaczyć czy tam nie trzeba tego wyrównać szpachlówką, później podkład, baza i bezbarwny ...
    Osobiście ...zleciłbym to lakiernikowi. ..chyba że chcesz się podszkolić troche :naughty:
    toyman40
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1286

    25 Cze 2023, 14:10

    Co do progow to stało się tak ponieważ ostatnie lakierowanie nie było zrobione prawidłowo, lakier odszedł od tzw baranka. Antykorozyjnie jest to nadal zabezpieczone więc jak chcesz poorawic tylko kwestie wizualną to musisz kupić włókninę o gradacji ok 200-300 do zmatowania powierzchni, kolor i lakier bezbarwny w sprayu, trochę taśmy i zmywacz.
    Co do rdzy to musisz podrzucić zdjęcia.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16212
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4