Bmw e36 cabrio full opcja czy bmw e46 coupe biedniejsze 2.5 benzyna.

28 Paź 2015, 01:01

Witam zastanawiam się nad kupnem samochodu. Obecnie posiadam bmw e46 1.9 benzyna 2001 rok lecz szukam czegoś mocniejszego planuje zakup bmw e36 w wersji cabrio 2.5 benzyna lub e46 coupe. Waszym zdaniem lepsza starsza buda z lepszym wyposażeniem czy nowsza z gorszym czy cabrio sprawia dużo kłopotów ? Dodam,że auto bedzie używane na codzien, roczny przebieg ok 20 tys km. Uczelnia, praca. Miasto/trasa 50/50 2.5 będę chciał zagazować. Cabrio chodzi mi po głowie, bo jestem młodą osobą. Ale moje pytanie brzmi lepszy starszy rocznik, starsze opakowanie w full opcji czy nowsze w gorszym wyposażeniu. e36 jest tańsze w utrzymaniu od e46? powiem po moim przykładzie,że e46 mój sedan z 4 garami jest tani w utrzymaniu jak na moją kieszeń. pozdrawiam proszę o porady
Draters
Początkujący
 
Posty: 190
Prawo jazdy: 10 05 2010
Przebieg/rok: 31tys. km
Auto: honda civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

28 Paź 2015, 10:14

W zasadzie wszystko rozchodzi się o to, czy masz garaż czy nie. Jeśli odpowiedź na to pytanie jest negatywna, to pozbawionym sensu jest kupno cabrio - dach szybko się zniszczy np zimą. Wprawdzie można kupić hardtop, jednak to kolejne kilka tys. Nie wiadomo też w jakim stanie będzie znajdujący się na samochodzie namiot, a to kolejne 2-3k.
Coupe też dobre dla młodego :wink:
Jaki masz budżet?
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

28 Paź 2015, 10:51

15 tys . mam garaż, tylko jeśli miałem e46 w sedanie ubogie to jest sens schodzić do starszego modelu tylko,że w lepszym wyposażeniu? hardtop 2 tys? liczę się z tym lecz auto planuje kupić na kwiecień to hardtop odłoży się te pare groszy na kolejną zime
Draters
Początkujący
 
Posty: 190
Prawo jazdy: 10 05 2010
Przebieg/rok: 31tys. km
Auto: honda civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    5 zasad bezpiecznego wyprzedzania
    Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi wyjazdy w dłuższe trasy. Szczególnie w takich warunkach kierowcom przydaje się umiejętność prawidłowego wyprzedzania. O czym należy pamiętać? Wyprzedzanie to manewr, który ...
    Audi Q3 z silnikami 35 TFSI i 35 TDI
    Na polskim rynku dostępne są już nowe wersje kompaktowego SUV’ Audi Q3. Na początek oferowane jest w trzech wersjach silnikowych: 35 TFSI z manualną skrzynią biegów, 35 TFSI ze skrzynią automatyczną S tronic ...