Lampy tuningowane LED do Jetta MK5 naprawa

10 Mar 2018, 18:26

Witam.
Kupiłem lampy do mojej MK5 ale po założeniu okazało się, że jeden z kierunkowskazów nie działa. Miałby być nowe i w pełni kompatybilne. Po pierwszym montażu miałem kontrolkę spalonej żarówki ale po zamianie stron i ponownej na prawidłową już nie pokazuje tej kontrolki .
Czy da się to naprawić? Czy są firmy, które podejmują się rozklejania i naprawy takich lamp? Koszt takiego kompletu to 1345 i raczej nie kupię tylko jednej lampy aby sprawdzić czy będzie działać po założeniu.
Może ktoś naprawiał już lampy LED (klejone)?
dreamer
Początkujący
 
Posty: 191
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 22 01 2013
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Volkswagen Jetta
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

10 Mar 2018, 18:42

dreamer napisał(a):Po pierwszym montażu miałem kontrolkę spalonej żarówki ale po zamianie stron i ponownej na prawidłową już nie pokazuje tej kontrolki.

Kontrolka się zaświeciła, bo moduł kontroli oświetlenia stwierdził za mały pobór prądu. Dziwne, że zgasła...
dreamer napisał(a):Czy są firmy, które podejmują się rozklejania i naprawy takich lamp? Koszt takiego kompletu to 1345 i raczej nie kupię tylko jednej lampy aby sprawdzić czy będzie działać po założeniu.
Może ktoś naprawiał już lampy LED (klejone)?

Oczywiście, że się to naprawia. Na forum jest już taki temat. Poszukaj. Udziela się tam forumowicz, który zajmuje się naprawą ledów.
dreamer napisał(a):Kupiłem lampy do mojej MK5 ale po założeniu okazało się, że jeden z kierunkowskazów nie działa. Miałby być nowe i w pełni kompatybilne.

I tu się zastanawiam, dlaczego chcesz to naprawiać? Skoro kupiłeś nowe, to oddaj na gwarancji.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Mar 2018, 19:41

Hej. Dzięki za odpowiedź.
Napisałem, że miały być nowe bo tak twierdził sprzedający na OLX.
Kupiłem za pobraniem ale wiadomo, że na poczcie nie da się sprawdzić czy sprawne w 100%. Dopiero w weekend je montowałem i wyszło dlaczego były tańsze o ponad 300zł. Sprzedający oczywiście zaczął zaprzeczać, że może podczas transportu się uszkodziły (ale ja nie miałem opcji otwarcia przy pracowniku poczty i możliwości spisania protokołu szkody- oczywiście jest to usterka, której bym nie wyłapał nawet jeżeli miałbym taką opcję). Z zewnątrz lampy wyglądały na nowe ale przecież technicznej usterki nie wyłapię. Jak się okazało koszty sądu i prawnika większe niż koszt zakupu dlatego zdecydowałem się na naprawę jeżeli istnieje taka opcja.
Znalazłem tylko użytkownika Edio chodziło Ci o tego użytkownika?
Zapytam ile kosztuje taka naprawa bo jeżeli to połowa kosztu lamp to muszę się zastanowić czy faktycznie warto.
dreamer
Początkujący
 
Posty: 191
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 22 01 2013
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Volkswagen Jetta
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

11 Mar 2018, 12:10

Jeżeli doszłoby do uszkodzenia przesyłki przez kuriera, to lampa nie byłaby zepsuta tylko uszkodzona mechanicznie - pęknięta, stłuczona itd. Poza tym masz prawo odstąpić od umowy w ciągu 14 dni jak się nie mylę. Nie wiem czy na olx jest tak samo jak na allegro, że pomagają ci rozwiązać problem z oszustem. Napisz do olx i zapytaj co zrobić w przypadku, jak sprzedający przysłał wadliwy towar i teraz unika odpowiedzialności.
Co do ceny naprawy, to poszukaj na naszym forum temat o ledach w Kia - jak wspominałem udziela się tam nasz kolega, który zajmuje sie naprawą ledów. Być może powie ci co jest zepsute i jaka jest cena naprawy.
PS - osobiście uważam, że olx to dno - jest tam dośc sporo oszutów i a co gorsza nie znalazłem konkretnego sforułowania co zrobić w razie takiego przypadku jak twój. Allegro jest o wiele bezpieczniejsze.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Mar 2018, 15:47

No właśnie fizycznych uszkodzeń nie było dlatego usterka podczas otwierania paczki nie do wykrycia. Na olx nie ma żadnych form pomocy bo portal nie jest wiążący i wszystkie wymiany/zakupy odbywają się na własną rękę.
Naciąłem się ten jedyny raz i nigdy więcej nie kupiłem nic wysyłkowo poprzez Olx. Wszystko z ręki do ręki kupuję jak wypatrzę. Mam nauczkę, że nie można ufać złodziejom i oszustom.
dreamer
Początkujący
 
Posty: 191
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 22 01 2013
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Volkswagen Jetta
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

16 Mar 2018, 21:33

No ja nigdy nie lubiłem OLX-a, z różnych powodów. Chociażby właśnie dlatego, że brakuje tam pomocy właściciela portalu w razie oszustw. Na allegro np. taka pomoc jest....
No ale jak to mówią polak zawsze mądry po szkodzie :(
No ale tak jak pisałem - na forum mamy kolegę, kóry zna się na ledach i być może ci coś w tym temacie pomoże.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Mar 2018, 17:14

Napisałem prywatną wiadomość i czekam od kilku dni. Może jest na wczasach?
Poprawka:
Nie odpowiedział bo wiadomość tkwi w folderze Do wysłania i nie mogę jej puścić? Możliwa jakaś blokada z jego strony?
dreamer
Początkujący
 
Posty: 191
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 22 01 2013
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Volkswagen Jetta
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

19 Mar 2018, 18:23

dreamer napisał(a):No ja nigdy nie lubiłem OLX-a, z różnych powodów. Chociażby właśnie dlatego, że brakuje tam pomocy właściciela portalu w razie oszustw.

Olx to taki bazarek, bardziej używkami się handluje. To pewnie jakiś prywatny zakup na ali, nie działały to puścił dalej. Takie rzeczy(w tej cenie), to tylko w sklepie, nawet internetowym(ale firma). Już sama cena chyba trochę za niska, ale na tym się nie za bardzo znam. Czy normalne ledowe lampy do tego auta tyle kosztują :?:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

19 Mar 2018, 21:01

Możliwe, że tak było Polak mądry po szkodzie.
Cena takich nowych 1345zł jak patrzyłem ostatnio.
dreamer
Początkujący
 
Posty: 191
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 22 01 2013
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Volkswagen Jetta
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

15 Sie 2018, 13:03

Co do lamp polecam odstawić auto do firmy (namiary podam na PW)
mechelektro
Nowicjusz
 
Posty: 18

15 Sie 2018, 13:12

Patrząc na ofertę usług nie znalazłem nic na temat naprawy lamp niefabrycznych. Napiszę maila i się dowiem.
dreamer
Początkujący
 
Posty: 191
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 22 01 2013
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Volkswagen Jetta
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005