Lekkie sprzęgło, wyciek Corsa C

29 Lis 2017, 19:00

Dobry wieczór
Pierwszy poważny problem z moim pierwszym autkiem, czyli Corsa C.
Po wyjechania z stacji poczułem, że sprzęgło chodzi coś lżej.. Myślałem, że podwinął mi się dywanik jednak wszystko było okej. Po chwili sprzęgło w ogóle już było "lekkie", można wciskać je palcem.. Lekki opór dopiero przy końcówce. Do domu dojechałem na 2 bo wiedziałem, że jak już wybije bieg to już go nie wrzucę.. Pod blokiem szybkie oględziny.. Płyń jest, krótkie podpompowanie nic nie daje. Zlokalizowałem wyciek. Jako, że moja wiedza jest ograniczona w dużym stopniu to wyciek jest od razu przy mocowaniu pierwszego tłumika pod silnikiem. Jak jest tłumik przykręcony to jakieś kilka centymetrów w lewo jest spocone i kapie.
Wysprzeglik?
OlofB
Nowicjusz
 
Posty: 37
Auto: Opel C
Silnik: 1.0 58 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

01 Gru 2017, 17:18

OlofB napisał(a): Jak jest tłumik przykręcony to jakieś kilka centymetrów w lewo jest spocone i kapie.
Zrób zdjęcie będzie łatwiej powiedzieć skąd kapie. Dotknij palcami i sprawdź co to cieknie będziesz od razu wiedział czy to olej czy coś innego :)

OlofB napisał(a):Wysprzeglik?
On będzie na skrzyni bliżej silnika, a skrzynia jest po prawej stronie jak stoisz przodem do samochodu.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

01 Gru 2017, 17:25

Witam ponownie.
Już wiem co kapie akurat.. i jest to wysprzęglik. Facebook i grupa Opel Klub pomógł akurat i kapie na łączeniu skrzyni z silnikem, także wysprzęglik.
Jednak jest drugi kłopot.. mechanik u którego i robiłem hamulce, i wymieniałem olej po zakupie.. zaśpiewał mi kwotę 600 zł za sam wysprzęglik, jeżeli sprzęgło to też z ponad 200 zł i za robociznę 300 zł co wychodzi ponad 1000 zł.. co dla mnie jest dużo za dużo.. Ponieważ sam wysprzęglik dobrej firmy Valeo można dostać już za ciut ponad 300 zł, jeżeli coś niższego to nawet 250 zł. Czy mechanik po prostu chce mnie wrobić z konia czy po prostu chce tam wstawić jakiś wysprzęglik klasy mega premium? :D
Usprawiedliwia się tym, że nie wstawiają szajsu bo kiedyś wstawili i już leciał i musieli od nowa wstawiać.
OlofB
Nowicjusz
 
Posty: 37
Auto: Opel C
Silnik: 1.0 58 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

03 Gru 2017, 23:18

OlofB napisał(a):zaśpiewał mi kwotę 600 zł za sam wysprzęglik
Z wymianą czy bez. Zapytaj z ciekawości jakiej firmy ten wysprzęglik to dokładnie będziesz wiedział jakie to koszty.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

04 Gru 2017, 00:14

Bez wymiany.
Głupi nie jestem.. nie będę wkładał do silnika 1.0 jakiegoś klasy premium bo to pierwsze a drugie.. jestem uczniem, groszem nie śmierdzę.
Postanowiłem z mechanikiem, że zrobi to na moich cześciach a jeżeli będzie sprzęgło do wymiany to pojedzie i obije, żeby było chociaż na trochę.
Zamówiłem wysprzęglik firmy FTE za niecałe 300 zł, miałem do dyspozycji statima za 150 zł ale niech będzie ten droższy, FTE podobno solidna firma.
Jedyny problem to taki, że niektóre wysprzęgliki mają ten taki przewód a nie które nie mają.. Zamówiłem taki z przewodem który niby pasuje :)
Co to za przewód?
OlofB
Nowicjusz
 
Posty: 37
Auto: Opel C
Silnik: 1.0 58 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

04 Gru 2017, 09:22

OlofB napisał(a):Co to za przewód?
Przewód jest do płynu hamulcowego.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

04 Gru 2017, 11:47

Czyli koniec końców dobrze kupiłem? :)
OlofB
Nowicjusz
 
Posty: 37
Auto: Opel C
Silnik: 1.0 58 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

04 Gru 2017, 13:55

OlofB napisał(a):Czyli koniec końców dobrze kupiłem?
Tak :) ale jest to element który powinno dać się bez problemu przełożyć.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

04 Gru 2017, 14:15

Dzięki wtedy ślicznie za pomoc :)
OlofB
Nowicjusz
 
Posty: 37
Auto: Opel C
Silnik: 1.0 58 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002