Przez internet porównasz wszystkie oferty OC

Przez internet porównasz wszystkie oferty OC

29 Paź 2018, 12:39

Internet jest narzędziem powszechnie wykorzystywanym w praktycznie każdej gałęzi gospodarki. Nie inaczej jest oczywiście w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych, jak np. obowiązkowe dla kierowców ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Przez Internet możesz szybko i bezpiecznie porównać oferty OC, a następnie wybrać tę najtańszą.

Dlaczego warto porównywać OC
Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle porównanie ofert OC jest tak ważne w przypadku zakupu lub przedłużenia polisy. Nie chodzi tu bynajmniej o groszowe oszczędności, lecz o różnice w cenie, które mogą być nawet kilkukrotne. Bardzo często zdarza się, że ta sama polisa OC dla tego samego kierowcy i identycznego auta w jednej firmie kosztuje – przykładowo – 500 zł, podczas w innej 1500 zł. A przecież pomiędzy tymi ubezpieczeniami nie ma żadnej różnicy poza ceną. Nie chcąc przepłacać i chcąc mieć pewność, że wybiera się najtańsze OC, należy porównać wysokość składki w różnych towarzystwach.
Przez internet porównasz wszystkie oferty OC Porównanie jest bardzo ważne, ponieważ przepłacanie za OC nie ma żadnego uzasadnienia. Nie liczy się bowiem to, za ile się kupiło polisę, lecz sam fakt jej posiadania. Niezależnie od ceny otrzymujesz bowiem ubezpieczenie o jednakowym, niezmiennym zakresie ochrony, która jest identyczna dla wszystkich kierowców. Przepłacanie nie daje żadnych dodatkowych korzyści, dlatego zupełnie mija się z celem. Jedynym gwarantem korzystnego wyboru jest natomiast porównanie ofert i kupienie tej najtańszej. Zrobisz to sprawnie i szybko przez Internet, np. poprzez darmowy kalkulator OC najtaniejuagenta.pl.

Jak porównywać OC przez Internet
Internetowe porównywarki i kalkulatory ubezpieczeniowe są bardzo proste w obsłudze i nie wymagają żadnych zaawansowanych umiejętności, dzięki czemu poradzi sobie z nimi każdy, kto miał choć szczątkowy kontakt z komputerem. To nic trudnego – jedyne, co trzeba zrobić, żeby obliczyć składkę w wielu towarzystwach, to wpisanie do formularza informacji opisujących ubezpieczany pojazd i jego właściciela. Chodzi m.in. o rok produkcji, markę, model, pojemność silnika, a nawet kolor samochodu, a także wiek, stan cywilny, historię ubezpieczeniową, posiadane zniżki ubezpieczeniowe czy miejsce zamieszkania kierowcy.

Po wpisaniu wszystkich niezbędnych informacji w formularzu porównywarka ubezpieczeniowa generuje ranking, w którym znajdują się oferty OC różnych towarzystw z indywidualnie wyliczoną dla Ciebie składką. Ponieważ są one pogrupowane od najtańszej do najdroższej, od razu orientujesz się, z usług którego towarzystwa warto skorzystać. Do wybranej oferty możesz przejść bezpośrednio z poziomu rankingu, aby ją zakupić i następnie opłacić.

A może u agenta
Pamiętaj, że choć porównywarki i kalkulatory to skuteczne narzędzia wspomagające wybór najtańszego OC, to żadna pojedyncza tego typu strona nie zawiera wszystkich ofert dostępnych na rynku. Aby nie przegapić żadnej z nich i przeanalizować każdą polisę, warto więc skalkulować składkę w kilku porównywarkach lub kalkulatorach. Daje to pełen ogląd na sytuację rynkową i gwarantuje, że nie przepłacisz za OC, co z kolei pozwala na oszczędność pieniędzy. A ta może być naprawdę duża, bo różnice w cenie polisy są nawet kilkukrotne, co w liczbach bezwzględnych oznacza oszczędność na poziomie kilkuset zł lub więcej!

Mimo że porównywanie cen OC przez Internet jest efektywne, łatwe i szybkie, wiele osób – szczególnie starszych – nie ma przekonania do tej formy kupowania polisy. Zamiast wyszukiwać ubezpieczenie OC na Najtaniej u Agenta lub w innej porównywarce wolą pójść do agenta ubezpieczeniowego, aby ten za nich znalazł jak najtańszą ofertę. Jest to równie skuteczna metoda poszukiwania korzystnego cenowo OC jak internetowe porównywarki i kalkulatory.

źródło: artykuł sponsorowany
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3053
Zdjęcia: 11472
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Polak w czołówce Toyota Gazoo Racing Trophy Polak w czołówce Toyota Gazoo Racing Trophy
    Maciej Dreszer zajmuje piąte miejsce w Toyota Gazoo Racing Trophy na półmetku sezonu. W wyjątkowym pucharze dla kierowców wyścigowych i rajdowych Toyot GT86 pula nagród wynosi 80 tys. euro. Toyota od ...
    Kierowco! Odłóż smartfon podczas jazdy Kierowco! Odłóż smartfon podczas jazdy
    Badania pokazują, że wykonywanie połączeń przez kierowcę trzymającego telefon/smartfon w dłoni podczas jazdy dwukrotnie zwiększa ryzyko wypadku. Z kolei czytanie i wysyłanie wiadomości zwiększa to ryzyko aż 6-krotnie(1). ...

  •