Słyszalny dźwięk silnika w samochodach elektrycznych i hybrydowych

Słyszalny dźwięk silnika w samochodach elektrycznych i hybrydowych

04 Lip 2019, 13:42

W samochodach elektrycznych i hybrydowych od 1 lipca muszą być instalowane specjalne systemy które mają za zadanie emitować dźwięki zbliżone do silnika samochodu spalinowego. Chodzi o bezpieczeństwo ponieważ takie auta przy niskich prędkościach są praktycznie nie słyszalne.

Chodzi tu o auta nowe sprzedawane po 1 lipca. Jak będzie z dotychczas wyprodukowanymi samochodami tego jeszcze nie wiadomo ale na pewno i w nich przydałby się taki system.

System ten to Acoustic Vehicle Alerting System czyli w skrócie AVAS.

Mamy już samochody które zostały wyposażone w takie dźwięki i m.in. są to Nissan Leaf czy Jaguar I-Pace, może nie brzmią one jak silnik samochodu spalinowego ale na pewno są słyszalne dla osób przebywających w otoczeniu przed samochodem.

Trzeba tu jednak zwrócić uwagę że dyrektywa Unijna która została przyjęta przewiduje że ten dźwięk ma być dźwiękiem silnika spalinowego żeby ty była jasność że słyszymy samochód a nie jakiś pojazd kosmiczny :mrgreen:
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 3013
Zdjęcia: 18
Rejestracja: 25 Sty 2018, 16:52
Auto: Nie mam

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel ADAM Rally Cup gotowy do międzynarodowych rajdów Opel ADAM Rally Cup gotowy do międzynarodowych rajdów
    W listopadzie 2012 r., wraz z modelem ADAM "Cup", Opel powrócił do sportu samochodowego. Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie będzie okazją do prezentacji kolejnego osiągnięcia firmy: jest to nowa studyjna wersja ...
    System odzyskiwania energii kinetycznej - KERS System odzyskiwania energii kinetycznej - KERS
    Firma Volvo Car Group zakończyła obszerne testy drogowe systemu odzyskiwania energii kinetycznej – KERS. Rdzeniem tego rozwiązania jest koło zamachowe z włókna węglowego. KERS jest lekki, wydajny, obniża spalanie, ...

  •