Słyszalny dźwięk silnika w samochodach elektrycznych i hybrydowych

Słyszalny dźwięk silnika w samochodach elektrycznych i hybrydowych

04 Lip 2019, 13:42

W samochodach elektrycznych i hybrydowych od 1 lipca muszą być instalowane specjalne systemy które mają za zadanie emitować dźwięki zbliżone do silnika samochodu spalinowego. Chodzi o bezpieczeństwo ponieważ takie auta przy niskich prędkościach są praktycznie nie słyszalne.

Chodzi tu o auta nowe sprzedawane po 1 lipca. Jak będzie z dotychczas wyprodukowanymi samochodami tego jeszcze nie wiadomo ale na pewno i w nich przydałby się taki system.

System ten to Acoustic Vehicle Alerting System czyli w skrócie AVAS.

Mamy już samochody które zostały wyposażone w takie dźwięki i m.in. są to Nissan Leaf czy Jaguar I-Pace, może nie brzmią one jak silnik samochodu spalinowego ale na pewno są słyszalne dla osób przebywających w otoczeniu przed samochodem.

Trzeba tu jednak zwrócić uwagę że dyrektywa Unijna która została przyjęta przewiduje że ten dźwięk ma być dźwiękiem silnika spalinowego żeby ty była jasność że słyszymy samochód a nie jakiś pojazd kosmiczny :mrgreen:
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 4847
Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus RX 450h - duży luksusowy SUV Lexus RX 450h - duży luksusowy SUV
    RX 450h to duży luksusowy SUV o długości 4,89 m z napędem hybrydowym o mocy 313 KM, który przyspiesza do setki w 7,7 s. Zużycie paliwa wg WLTP wynosi od 7,6 l/100 KM. Testerzy Consumer Reports uzyskali średni wynik ...
    Volvo V40 Cross Country uterenowiony hatchback Volvo V40 Cross Country uterenowiony hatchback
    Podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, na stoisku Volvo oprócz Volvo V40 R-Design, zostanie zaprezentowane całkowicie nowe Volvo V40 Cross Country. Ten crossover wyróżnia się podniesionym o 40 mm zawieszeniem ...

  •