OC kupione przez internet jest tak samo ważne jak kupione u agenta

31 Lip 2015, 18:17

Od czasu do czasu można spotkać się w sieci z wypowiedziami, że polisa OC zakupiona przez internet jest nieważna i może ściągnąć na nas problemy podczas kontroli drogowej - nic bardziej mylnego :!:

Spotkaliśmy się ostatnio z opinią pewnej multiagencji, która informowała, że jeśli podczas kontroli drogowej pokażemy policjantowi ubezpieczenie kupione przez internet nasz samochód zostanie odholowany, a my sami otrzymamy mandat. W obliczu takiego wprowadzania w błąd nasza redakcja zapytała o opinię Komendę Główną Policji oraz Rzecznika Ubezpieczonych

Zapraszamy do krótkiego artykułu, który wyjaśnia dlaczego polisa zakupiona przez internet (np. przez porównyarkę) jest tak samo ważna i co powinno się na niej znajdować: [link do mFind wygasł] (czas czytania 6-7 minut)

Pozdrawiam,
Łukasz
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

28 Lut 2016, 13:27

Ja od lat chodzę do[reklama] ubezpieczeniai bardzo sobie ją chwalę. Za każdym razem sprawdzam cenę na porównywarkach ale oni zawsze znajdą lepszą ofertę. Dodatkowo zawsze można przyjść i rozwiązać problem. Kolejny plus zawsze pomagają w złożeniu wypowiedzenia poprzedniej polisy. Czy któraś porównywarka Wam to zapewni?
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 28 Lut 2016, 20:59, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
rtcars
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 01 03 1942
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: toyota auris
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2015

28 Lut 2016, 18:10

rtcars napisał(a):Dodatkowo zawsze można przyjść i rozwiązać problem. Kolejny plus zawsze pomagają w złożeniu wypowiedzenia poprzedniej polisy. Czy któraś porównywarka Wam to zapewni?

Np. nasza 8) Bez znaczenia czy jesteś naszym klientem czy nie we wszystkich wymienionych przez Ciebie rzeczach pomagamy :) Od zakupu odpowiednio dobranego ubezpieczenia, przez wypowiedzenie starej umowy, aż po objaśnienie czego można się spodziewać po zakupionym ubezpieczeniu i pomocy przy ewentualnych szkodach, co zresztą bardzo cenią nasi klienci :)

Pozdrawiam,
Łukasz
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

17 Mar 2018, 15:28

Ja nigdy nie miałem problemu z policją. Od początku jak mam auto kupuje przez internet i drukuję na zwykłej kartce. Przecież nr polisy jest najważniejszy a nie na jakiej kartce wydrukowany :ok:
dreamer
Początkujący
 
Posty: 191
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 22 01 2013
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Volkswagen Jetta
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

29 Mar 2018, 18:36

Niestety ale nie którzy ludzie powinni mieć zakaz prowadzenia działalności i zabrane uprawnienia. Wiem że to tylko takie moje nierealne marzenie ale coraz częściej spotyka się nieuczciwych kłamiących w żywe oczy aby tylko zdobyć klienta nie ważne jakim kosztem.
Oczywiście polisa wykupiona przez internet jest tak samo ważna jak kupiona gdziekolwiek indziej.
Niedawno spotkałem się z opinią pewnego agenta ubezpieczeniowego z Sopotu iż nie ma znaczenia w której agencji / multiagencji wykupi się ubezpieczenie ponieważ oni i tak na tym nie zarabiają :) :)
Jak można tak bezczelnie kłamać ? Kto daje się nabrać na takie tanie kłamstwa ?
Wischer
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: VW Passat CC
Silnik: 2.0 170km
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

29 Mar 2018, 21:40

Wischer napisał(a):Niedawno spotkałem się z opinią pewnego agenta ubezpieczeniowego z Sopotu iż nie ma znaczenia w której agencji / multiagencji wykupi się ubezpieczenie ponieważ oni i tak na tym nie zarabiają :) :)
Jak można tak bezczelnie kłamać ? Kto daje się nabrać na takie tanie kłamstwa ?

Dlaczego tak ma nie być? Jest. Jak najbardziej. Agenci ubezpieczeniowi zarabiają na tych ubezpieczeniach, ale płaci im ZU, dla kórego "załatwią" ubezpieczenie. Nawet jak przyjdzie ci pocztą ubezpieczenie do zapłaty, to możesz iść z ta propozycją do agenta i u niego zapłacić. Nie zapłacisz nic więcej. Oprócz tego, może ci znaleść inne, tańsze ubezpieczenie, w innej firmie. A jak znajdzie taniej, to chyba dobrze?
A wiem to, bo niedawno się przekonałem - dostałem propozycję ubezpieczenia z PZU, ale poszedłem do agenta i okazało się, że to, co mi zaproponowało PZU, jest najtańszym ubezpieczeniem w wersji, którą chciałem. Zapłaciłem od razu na miejscu i to bez żadnych prowizji ani dodatkowych opłat. I tam też się dowiedziałem w jaki sposób zarabiają agenci ubezpieczeniowi.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi Tradition na starcie rajdu Heidelberg Historic
    Na linii startowej dwudziestego piątego, jubileuszowego rajdu samochodów zabytkowych Heidelberg Historic, który odbędzie się w dniach od 11 do 13 lipca, Audi Tradition wystawi aż pięć samochodów ze swojej ...
    Objaśnienia skrótów motoryzacyjnych
    PPS - Prestige Performance Sedan (mocny silnik, napęd 4x4 [AWD, Haldex lub VCU], osiowe LSD lub VCU, sedan) PPH - Prestige Performance Hatchback (mocny silnik, napęd 4x4 [AWD, Haldex lub VCU], osiowe LSD lub VCU, hatchback) ...

29 Mar 2018, 22:09

Jak agent ubezpieczeniowy może nie zarabiać na sprzedazy ubezpieczenia ? Nie zrozumiałeś co miałem na myśli.
To że płaci im zakład jest oczywiste jak to ze nikt nie robi tego za darmo. Jako ciekawostkę napiszę tobie nawet więcej. Różni agenci mogą zaproponować zupełnie różne ceny na dokładnie to samo ubezpieczenie w tej samej ubezpieczalni.
Wischer
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: VW Passat CC
Silnik: 2.0 170km
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

03 Lip 2018, 14:53

Przydała mi się porównywarka Rankomatu, moim zdaniem takie kalkulatory mają sens i faktycznie można sobie koszty obniżyć dzięki nim. Jak się ma więcej ofert porównanych to zawsze większa szansa że coś się wyłowi ciekawszego. A jak kupuje się polisę w drugiej, czy trzeciej którą się sprawdza to tak naprawdę to jest kupowanie trochę kota w worku.
martinrekk
Nowicjusz
 
Posty: 9

22 Maj 2019, 08:49

Najczęściej jak szukam ubezpieczenia samochodu to wchodzę na [link niedostępny] tam można najtańsze znaleźć
Janek77
Nowicjusz
 
Posty: 7

26 Sty 2021, 12:54

Co za zacofany pomysł! Na świecie kupuje się tylko przez internet albo przez telefon- po co utrzymywać jakieś punkty obsługi klienta i podnosić koszta?

Ubezpieczenie auta UK -> autopolisa.co.uk
Motosk
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Kraków
Auto: Opel Astra
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

15 Lis 2021, 00:05

Ja kupiłam przez internet, zero problemów. A nawet dostałam 200 zł zwrotu, bo skorzystałam z promocji BeeSafe i Vivusa. Po wzięciu pierwszej darmowej pożyczki z vivusa i wykupieniu OC na BeeSafe i wpisaniu kodu, otrzymujemy 200 zł cashbacku
jakataka
Nowicjusz
 
Posty: 35
Miejscowość: 3miasto

09 Paź 2022, 18:31

Ja miałem przypadek taki,kupiłem auto z terminowym ubezpieczeniem OC,chwilowym,termin kończył mi się 30 czerwca ,5 dni przed terminem zawarłem umowę z TW Generali,tamta wygasała automatycznie,podali mi nr konta,napisali,że z chwilą dokonania wpłaty ubezp.będzie aktywne od 1 lipca,30 czerwca wróciłem póżno do domu,Generali odesłało mi kasę,więc pojechałem do agenta i ubezpieczyłem auto 1 lipca,za dwa miesiące otrzymałem pismo z Funduszu Gwarancyjnego,że nakładają na mnie karę 1120 zł,miałem dowody w postaci maili ,oraz dowód wpłaty 5 dni wcześniej,ich to nie interesuje,dlatego uważajcie,najlepiej jest jechać do agenta,naturalnie karę musiałem zapłacić,kilka godzin spóżnienia i UJE wlepili mi karę,mogę dołączyć 8 gwiazdek ,bo to wina tych Bydlaków.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

10 Paź 2022, 09:12

PhantomASA1 napisał(a):Generali odesłało mi kasę

A dlaczego odesłali kasę?
I dlaczego umowa nie została zawarta?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Paź 2022, 17:18

Generali nie poinformowało mnie dlaczego,żadnego wytłumaczenia,ciekawe tylko jest to,że wystarczy się spóżnić godzinę,ba,minutę po godż 00 następnego dniai już kara naliczona,gdyby pieniądze wróciły do mnie dzień wcześniej,czy poinformowano mnie mailowo ,miałbym czas by zawrzeć umowę u agenta,pieniądze miałem,wypowiedziałem umowę teraz przed terminem i zawarłem w taki sam sposób z UNIQA,odbyło się bezproblemowo.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

11 Paź 2022, 08:11

PhantomASA1 napisał(a):Generali nie poinformowało mnie dlaczego,żadnego wytłumaczenia

No to nie ładne zachowanie. Dzięki temu wiemy, że Generali nie zasługuje na zaufanie :wink: Szkoda, że nie zadzwoniłeś i nie poprosiłeś o wyjaśnienie sytuacji. Jak ktoś miał podobny przypadek z ubezpieczycielem, to piszcie. Są to dla nas cenne informacje. Ja już od kilku lat ubezpieczam się w PZU i rok w rok załatwiam sprawę albo przez internet albo pani do mnie dzwoni i ustalamy szczegóły i tu nigdy nie było problemu. Z tym, że załatwiam to przez aplikację Moje PZU jak to ma jakieś znaczenie.
PhantomASA1 napisał(a):ciekawe tylko jest to,że wystarczy się spóżnić godzinę,ba,minutę po godż 00 następnego dniai już kara
naliczona

Dzisiaj to już kasy szukają wszędzie. No ale należałoby też pomyśleć w ten sposób - polisa skończyła ci się o godz. 00. Rano o godzinie 5 musisz jechać do pracy i auto ubezpieczasz dopiero o 16. Więc między 00 a 16 nie masz ubezpieczenia. I jadąc do pracy powodujesz kolizję. No i na moment kolizji nie masz tego ubezpieczenia.
PhantomASA1 napisał(a):gdyby pieniądze wróciły do mnie dzień wcześniej,czy poinformowano mnie mailowo ,miałbym czas by zawrzeć umowę u agenta

Dokładnie. Tu Generali pokazało jak bardzo dbają o klienta.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000