Lustrzanka

05 Lis 2009, 18:14

Nie mam pojęcia co oznaczają te literki :P

MotoAlbercik napisał(a):czy te megapiksele są aż takie ważne?

one praktycznie wogóle nie są ważne. Ja mam u siebie 12mln a i tak nie jadę na pełnej rozdzielczości bo to jest format koło 4000x2500 i 1 zdjęcie zajmuje ponad 4mb.

MotoAlbercik napisał(a):I czy jak aparat ma np. 10 megapikseli,to jak się zakłada większy obiektyw to jest ich więcej,czy ta liczba się nie zmienia?

Liczba pikseli nie zmienia się po założeniu innego obiektywu :wink:

MotoAlbercik napisał(a):Bo póki co,to wiem tylko,że im większy obiektyw,tym więcej można przybliżyć.Czy są jeszcze jakieś plusy większego obiektywu?

Po to jest obiektyw aby można było robić zdjęcia z odległości.
Zalet nie ma. Za to ma wady :mrgreen:
- wysoka cena
- waga
- wielkość
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań
0

05 Lis 2009, 20:06

Byłem dzisiaj w Media M.NIKON D3000 kosztuje z obiektywem jednak 1888 zł,nie kitowali :!: To aparat na pewno lepszy od SONY,NIKON to NIKON :!: :wink:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
0

05 Lis 2009, 20:21

Mówią, że Sony robi tylko dobre telewizory.
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań
0

05 Lis 2009, 21:19

No może lepszy jest ten Nikon,ale za drogo by mnie to wyszło,ponieważ ja potrzebuję stabilizację obrazu,a Nikon tego nie ma w korpusie,tylko trzeba dokupić obiektyw,a to już wyjdzie prawie 3 tyś.Więc zdecyduję się chyba jednak na tego Sony Alpha A300.Byłem dzisiaj w MediaMarkt i taki Sony Alpha A350K (miał 14,2 megapiksela - może te literki,to chodzi o te megapiksele - przy L było 10,2 megapiksela) kosztował 2699 PLN-ów.Chyba powariowali - w sklepie Kodaka,ten sam kosztował 2200 PLN-ów.
Na Allegro są też w tych cenach.
Więc tak czy inaczej chyba jednak będę musiał dołożyć i kupić tego Sony...Jak myśłicie - z moich wymagań(chodzi głównie o tą stabilizację obrazu no i podgląd nażywo też mnie interssuje) to chyba dobry wybór?Chyba,że macie jakieś inne propozycje co do Nikona,bo tu mam mały dylemat.
I jeszcze jedno pytanko - Co to jest obiektyw KIT?Znalazłe coś takiego na allegro - pisze SONY ALPHA350+18-70,ALPHA 350 + KIT.W opisie można dowiedzieć się,że chodzi o obiektyw.Ale pisze też,że jest to obiektyw Sony DT.O co chodzi z tym Kitem?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0

05 Lis 2009, 22:08

KIT to tak jakby standartowy obiektyw ( podstawowy ). Najczęściej jak sprzedają w sklepach lustrzanki to właśnie z kitem. Nie okłamujmy się. KIT to syf.
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań
0

05 Lis 2009, 22:29

Endrju masz rację z tym SONY tylko, że z tą różnicą,iż robił,teraz tak nie jest ,został zdystansowany na tym polu np.przez SAMSUNGA a dlaczego?Przez głupotę managerów poszczególnych działów firmy(kłótnie ,niesnaski) ,SONY jako firma straciła na tym ,już nie robi najlepszych monitorów :!: PHILIPS,SAMSUNG,PANASONIC,TOSHIBA to czołówka.NIKON ma stabilizację obrazu w obiektywie,ja za swój aparat rok temu dałem 2290 zł,teraz lepszy aparat D3000 można kupić za 1888 zł,co znaczy lepszy?Większy wyświetlacz LCD,jakość zdjęć będzie taka sama a jaka ona jest?Taka o :shock: F-my Sony ja niczego nie kupię a na pewno głośników samochodowych,jeden X- Plood siadł mi po miesiącu użytkowania.Wujek kupił aparat KODAKA siadł mu po pierwszym włączeniu :shock: .By docenić klasę NIKONA trzeba ten aparat wziąć do ręki,czuje się tę wyjątkowość i klasę,SONY się nie umywa :!: CANON to firma co się zowie ale zbyt drogo się ceni,dobry jest jeszcze OLYMPUS ale ja miałem w ręku przed kupnem wiele aparatów,NIKON mnie po prostu zniewolił :!: Sam sprzedawca powiedział mi tak,ja niczego nie sugeruję,weźmie pan do ręki każdy z tych aparatów i wybierze ten właściwy,gdy wybrałem uśmiechnął się tylko,cóż prawdę mówiąc szedłem do sklepu zdecydowany na konkretny model. .Maszyna jest nieziemska szkoda tylko ,że już nie kupię D3000 bo co zrobię z D80?!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Tajemnice układów kierowniczych
    Układy kierownicze stosowane w modelach ŠKODY to zaawansowane zespoły różniące się budową, ale stające przed tymi samymi wyzwaniami: komfortowym i precyzyjnym prowadzeniem, oszczędzaniem paliwa oraz bezpiecznym ...

06 Lis 2009, 10:24

No to ja mam jeszcze pytanie - jak poznać,czy w aparacie jest obiektyw KIT,czy oryginalny SONY?Bo na tej aukcji,widać,że na obiektywie pisze SONY,a w opisie jest,że obiektyw jest KIT.Oczywiśćie Allegro posłużyłem się tylko dla przykładu.Chciałbym wiedzieć jak będę kupował w sklepie,żeby nie dać się nabrać i żeby sprzedawca nie wcisnął mi kitu i nie sprzedał KIT :wink:
I jeszcze co do tego Nikona -jak to jest - aparat kupuje się ze standardowym obiektywem,bez stabilizacji i żeby tą stabilizację mieć trzeba dokupić osobno drugi obiektyw ze stabilizacją,czy w tym obiektywie co jest w aparacie jest już ta stabilizacja?
No i co jest lepsze - stabilizacja w aparacie czy w obiektywie?Czy nie ma to żadnego zaczenia?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0

06 Lis 2009, 20:06

Nikon daje obiektyw NIKKOR ze stabilizacją obrazu(standard),czas spustu migawki jest taki,że nawet bez stabilizacji zdjęcie musi wyjść b.dobre(3.5 kl/s),robiłem już eksperyment,wyłączyłem w obiektywie stabilizację i próbowałem zrobić zdjęcie trzęsąc rękoma i nic ,zdjęcie wyszło super,gdyby migawka była wolniejsza to wtedy tak,stabilizacja jest b.ważna :!: Tutaj nie ma problemu,aparaty tej klasy marki NIKON mają obiektywy ze stabilizacją obrazu(D40 tego niema)oraz jeśli się nie mylę nawet ultradźwiękowe czyszczenie matrycy.Ja mówię szczerze gdybym miał kupić teraz aparat kupiłbym tylko NIKON D3000 w końcu 4 stówy tańszy a lepszy od mojego.Aparaty tanieją .Czy lepsza stabilizacja w obiektywie czy w korpusie?Chyba to samo,NIKON wybrał to pierwsze rozwiązanie,dlaczego?Nie wiem.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
0

06 Lis 2009, 20:21

MotoAlbercik napisał(a):No to ja mam jeszcze pytanie - jak poznać,czy w aparacie jest obiektyw KIT,czy oryginalny SONY?

Obiektywy KIt-owe to obiektywy orginalne tylko, że są słabe. Według mnie są one po to aby móc wejść jakoś w fotografię nie wydając od razu ponad 1000zł za sam obiektyw. Na początku jest wszystko super, ale potem się okazuje, że KIT nie wystarcza. Tak przynajmniej było u mnie. Jest to inaczej standartowy obiektyw.

MotoAlbercik napisał(a):aparat kupuje się ze standardowym obiektywem,bez stabilizacji i żeby tą stabilizację mieć trzeba dokupić osobno drugi obiektyw ze stabilizacją,czy w tym obiektywie co jest w aparacie jest już ta stabilizacja?

Zazwyczaj teraz wszystkie KIT-y mają stabilizację.

MotoAlbercik napisał(a):No i co jest lepsze - stabilizacja w aparacie czy w obiektywie?Czy nie ma to żadnego zaczenia?

Nie ma to znaczenia jeśli chodzi o zdjęcia. Potem jeśli będziesz chciał kupić dodatkowy obiektyw to tam gdzie jest stabilizacja w aparacie nie będzie już jej mieć trzeba w obiektywie więc będzie on tańszy.
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań
0

06 Lis 2009, 22:55

Byłem w sklepie Kodaka.Właśnie wróciłem.Troszkę mnie facet zaskoczył cenami.
Nie miał Sony Alpha A350,ale powiedział,że ceny wahają się w granicach 0d 2200 do 2500 zł.No i takie też są w sklepach.Zaproponował mi jednak Nikona D3000 z obiektywem 18-110 albo 18-105(już nie pamiętam).Cena była za ten zestaw 2400 PLN-ów.W obiektywie oczywiście byla stabilizacja obrazu.Aparat nie ma tylko ruchomego ekraniku,ale za to ma 3 calowy,nie ma podglądu na żywo i jest 10,2 megapiksela,a Sony ma 14,2megapiksela,ale to jest chyba najmniej ważne.No i teraz już całkiem zgłupiałem
Nikon,wiadomo,firma na pierwszym miejscu.Zaraz za nim jest Sony.
Powiedzcie mi,czy ta funkcja podglądu na żywo jest przydatna?Bo rozumiem,że jak jest aparat z tą funkcją,to taki jaki jest obraz na ekraniku,taki będzie na zdjęciu?A z kolei jak nie ma tej funkcji,to tak naprawdę dopóki nie zrobię zdjęcia,to nie wiem,jakie ono wyjdzie?
No i jeszcze facet mi powiedział,że do Nikona można łatwo dokupić inne cześci typu obiektyw,tulipan,filtr,a do Sony już jest z tym problem.Czy to prawda?Bo nie wiem,czy nie chciał mi wcisnąć tego zestawu co miał w sklepie i dlatego go tak zachwalał.Jedno jest pewne - ten Nikon miał lepszy obiektyw.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0

07 Lis 2009, 16:42

Wiesz jakie będzie zdjęcie. Patrzysz przez to ( kurczę nie wiem jak to się nazywa ) nad ekranikiem: http://heh.pl/gfx/nikon-D40-back.jpg
Szczerze Ci powiem, że śmieszy mnie gdy ktos robi zdjęcie patrzac na ekranik zamiast w tamto coś bo to przecież nie jest cyfrówka, żeby tak patrzeć. Mam nadzieję, że wiesz o co chodzi :P

Na twoim miejscu wybrał bym tego Nikona.

[ Dodano: Sob Lis 07, 2009 15:43 ]
MotoAlbercik napisał(a):No i jeszcze facet mi powiedział,że do Nikona można łatwo dokupić inne cześci typu obiektyw,tulipan,filtr,a do Sony już jest z tym problem.

Raczej nie ma róznicy. Takie rzeczy kupuje się patrząc na średnicę obiektywu. No chyba, że Sony ma nietypowe średnice :P

[ Dodano: Sob Lis 07, 2009 15:43 ]
MotoAlbercik napisał(a):No i jeszcze facet mi powiedział,że do Nikona można łatwo dokupić inne cześci typu obiektyw,tulipan,filtr,a do Sony już jest z tym problem.

Raczej nie ma róznicy. Takie rzeczy kupuje się patrząc na średnicę obiektywu. No chyba, że Sony ma nietypowe średnice :P
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań
0

07 Lis 2009, 20:14

No to już wiem prawie wszystko.Powiedz mi jeszcze,czy jak kupię taki tulipanek,to jak się go mocuje - jest na gwint,czy jakoś inaczej i czy to jest dużo roboty,czy można to zrobić na miejscu jak będzie potrzeba np. w parku,czy trzeba zakładać w domu przed wyjazdem?
I pisłeś o filtrze UV,ponieważ nie można wycierać rękawem czy szmatką jak się zabrudzi bądz zakurzy.Jak się ten filtr nakłada?Jest z tym dużo roboty?
Oglądałem na allegro takie filtry i tulopanki i są one podawane w mm.Jak kupię aparat,to skąd będę wiedział,jaki filtr czy tulipanek muszę dokupić?
W sklepie gość gadał coś że do Nikona potrzebny może być obiektyw z silniczkiem,bo jak go nie będzie to nie będzie działał autofokus.A takie obiektywy z silniczkiem są dosć drogie.Czy to oznacza,że do sony taki silniczek nie jest potrzebny?

Dodano: Sob Lis 07, 2009 20:10
I wiece co?Zaczynam też rozważać kupno kompakta zamiast lustrzanki.Przecież kompakty też mają stabilizację obrazu i mają lepszy zoom.I tu pytanie - czy kompakty maja zoom optyczny i cyfrowy?Czy do kompaktów tez można założyć tulipanka,czy jest on z jakiegoś powodu niepotrzebny?No i czy ewentualnie do kompaktów można dokładać obiektywy,czy się tego nie da zrobić,czyli że w kompakcie może być tylko ten obiektyw,który już jest zamontowany?
Jeżeli miałbym kupić kompakta,to którego byście polecili?Chodzi mi głównie o to,by miał tą stabilizację oraz dość dobry zoom.
Ja zainteresowałem się czymś takim - Olympus SP-590 UZ.Ma 26 krotny zoom optyczny.Ma mechaniczną i cyfrową stabilizację obrazu,a dodatkowo podwójną - nie wiem o co chodzi,może to,że jest i mechaniczna i cyfrowa?)
Można o nim poczytać tu
[link do oferty na Allegro wygasł]
Co o tym myślicie?Jak dla mnie to jest dość dobre,a nawet lepsze od lustrzanki.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0

07 Lis 2009, 23:10

MotoAlbercik napisał(a):Powiedz mi jeszcze,czy jak kupię taki tulipanek,to jak się go mocuje - jest na gwint,czy jakoś inaczej i czy to jest dużo roboty,czy można to zrobić na miejscu jak będzie potrzeba np. w parku,czy trzeba zakładać w domu przed wyjazdem?

Łatwo. No zakłada się go na koniec obiektywu ( chyba chodzi o ten gwint ). Zapewne po prostu się go przykręca. Nie ma z tym roboty.

MotoAlbercik napisał(a):Jak się ten filtr nakłada?Jest z tym dużo roboty?

Filtr nakładasz na ten gwint. Też przykręcasz po prostu :p i też jest to łatwe.

MotoAlbercik napisał(a):Jak kupię aparat,to skąd będę wiedział,jaki filtr czy tulipanek muszę dokupić?

Obiektywy mają różne średnice. Mój ma np. 58mm.
http://dannylim.files.wordpress.com/200 ... 450d_2.jpg

MotoAlbercik napisał(a):Czy do kompaktów tez można założyć tulipanka,czy jest on z jakiegoś powodu niepotrzebny?

Można ;)

Od początku mówiłem, że jeśli nie chcesz rozwijać się dalej w fotografi to taki aparat w zupełności wystarczy ;)
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań
0

08 Lis 2009, 13:23

No i chyba dam sobie spokój z lustrami i kupię kompakta.Czyli ten Olumpus byłby dobrym sprzetem?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0

08 Lis 2009, 13:52

Ja myślę ,że ten aparat jest wyśrubowany technicznie,OLYMPUS to firma też specjalizująca się w sprzęcie fotograficzno-optycznym a to jest ważne,jeśli chodzi o nie lustra to to jest wybór b.dobry.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
0