Mało awaryjne auto dla ON do 15 tys. zł -proszę o pomoc

13 Cze 2018, 23:14

Witam serdecznie :)

Poszukuję mało awaryjnego auta z automatyczną skrzynią biegów,gdyż jestem osobą niepełnosprawną z pewnym niedowładem kończyn dolnych.
Na zakup samochodu planuję 15 tyś, ( możliwe lekkie nagięcie budżetu :wink:) .Auto w większości będzie użytkowane w mieście,co jakiś czas wypady poza miasto.Interesuje mnie raczej segment klasy średniej,chciałbym żeby koszty utrzymania nie były za wysokie.Priorytetem jest również trwała skrzynia automatyczna, do tego planuję instalację gazową.Fajnie byłoby gdyby autko miało fajny design.

Pomoże ktoś? :D

aha i jeszcze chciałbym dodać że golfy i passaty raczej odpadają :)
DareDevil29
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: ----------

14 Cze 2018, 08:22

Hmmm, w Twoje wymagania łapią się:peugeot 407 i citroen c5 po lifcie, oba z 1.8/2.0, mondeo 2.0 (najlepiej znosi gaz), vectra C 1.8, a z bardziej oryginalnych autek to saab 9-3 z silnikiem 1.8 czy volvo s60 2.4. Pozdrawiam :)
Curver
Początkujący
 
Posty: 75
Auto: Peugeot 308
Silnik: 1.6 HDi 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

15 Cze 2018, 02:18

Właśnie zastanawiałem się nad 407-ką :P Jeśli chodzi o vectrę to jest strasznie brzydka wg. mnie więc raczej odpada. Odnośnie volvo to słyszałem że mają dość awaryjne automaty, a do saaba ciężko dostać części.
Rozważam właśnie tego peugota 407 , a co powiesz na Hyundaia Sonatę?? Szczerzę powiem że bardzo mi się podoba :)
DareDevil29
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: ----------

15 Cze 2018, 06:55

Hmmm, co do sonaty to nie miałem z nią jeszcze do czynienia, ale z opinii wygląda na trwałe i w miarę tanie w utrzymaniu autko, jeżeli zaakceptujesz słabsza jakość materiałów w środku, to dlaczego nie :)
Curver
Początkujący
 
Posty: 75
Auto: Peugeot 308
Silnik: 1.6 HDi 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008