MALUCH Jak otworzyć z centralnym i rozładowanym akumulator

16 Kwi 2007, 20:46

Panie i Panowie
Mam wielki problem. Mój chłopak zostawił mi pod opieka swoją "maskotkę" na kilka miesięcy. Jest to Fiat 126p. Maluszek ma wszelkie "bajery" : sb, alarm, fajne radyjko, kolumienki,no i niestety centralny zamek. Pech chciał,że rozładował się akumulator i niestety nie było mnie wtedy w środku. Muszę go otwożyć no i nie bardzo wiem jak. Muszę go otwożyć,żeby naładować ten nieszczęsny akumulator bo alarm, jak nie trudno sie domyśleć, nie działa :( Bardzo bym sie chciał dostać do niego przed ewentualnymi "szabrownikami". Tym bardziej że, w te wakacje przeszedł gruntowny remont z wymianą chyba wszystkich mozliwych części. BŁAGAM O POMOC !!!!!!!!! Co zrobić? Z góry zaznaczam że, nie jestem blondynką :D
yoanna2001
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: lublin
  • 16 Kwi 2007, 21:05

    Witam,

    Przypuszczam że otwierałaś pilotem i centralny nie zadziałał bo jest padnięty akumulator. Spróbuj otworzyć auto kluczykiem...
    Pozdrawiam,
    Artek
    ArteK
    Forum Samochodowe
     
    Posty: 5289
    Zdjęcia: 11483
    Miejscowość: Warszawa
    Prawo jazdy: 12 12 1996
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
    Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
    Paliwo: Hybryda
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2016

    17 Kwi 2007, 06:33

    Kluczyk...Tylko problem polega na tym że, się kręci w zamku...
    yoanna2001
    Nowicjusz
     
    Posty: 13
    Miejscowość: lublin

    17 Kwi 2007, 07:32

    Jedyne co mogę otworzyć tym kluczykiem to tył w maluchu i butelke piwa. A ja chcę otworzyć któreś z drzwi żeby otworzyć przednią klape i dostać się do akumulatora. Pisałam przecież blądynką nie jestem.
    yoanna2001
    Nowicjusz
     
    Posty: 13
    Miejscowość: lublin

    17 Kwi 2007, 15:51

    Jest chyba rada . Potrzebny będzie drugi akumulator i przewody rozruchowe . Do rozrusznika jest przykręcony taki gruby kabel , który idzie aż do samego akumulatora . Połączyć tam plus , a minus do masy i centralny ożyje .
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4743
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    17 Kwi 2007, 17:55

    Dziękuję Panu za radę :D Też coś myślałam że trzeba będzie coś w tą strone tylko nie wiedziałam gdzie i jak :wink:
    yoanna2001
    Nowicjusz
     
    Posty: 13
    Miejscowość: lublin
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Toyota Verso-S (2005–2017)
      To kolejny minivan Toyoty w segmencie B. Powstał w 2005 roku jako następca Toyoty Yaris Verso i był produkowany do roku 2017. W Europie występował pod nazwą Verso-S, a na innych rynkach jako Toyota Ractis. Auto doczekało ...
      Biały osad pod korkiem oleju
      Zauważyłem, że pod korkiem wlewu oleju mam sporo białego osadu i na bagnecie nie widać poziomu oleju wogóle. Czytałem trochę na ten temat ale mi np. płynu chłodniczego nie ubywa, nie robię tylko krótkich odcinków ...

    17 Kwi 2007, 20:02

    Nie ma za co dziękować . Kobiecie zawsze pomoge . Gdyby nie ta odległość to poprosił bym w rewanżu o to piwo co Pani mogłaby otworzyć tym kluczykiem :D
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4743
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna