Seat Ibiza 3 problem z rozładowanym aku

03 Sty 2024, 10:56

Witam. Aktualnie mam problem z otworzeniem auta z powodu mocnego rozładowania akumulatora. Samochód stał prawie 2tyg. na zewnątrz i nie był uruchamiany. Teraz nie mogę go otworzyć nawet z pilota. Nie mam pomysłu jak do niego dostać. Drzwi nie można awaryjnie otworzyć kluczem. Czy jest jakaś możliwość otworzenia maski z zewnątrz?
vbn33
Obserwowany
 
Posty: 1

03 Sty 2024, 12:23

Nie wiem czy da się ściągnąć tak grill ale jak by Ci się udało to będziesz miał dostęp do dwóch śrub które trzeba odkręcić na wprost (chyba 10 mm) nasadkowy klucz i wtedy powinien puścić zawias i jest szansa że uda się otworzyć maskę.

Inna opcja to dostanie się pod auto i podłączyć zasilanie z akumulatora pod plus z alternatora i odpowiednio minus pod przewód masowy. Tu jednak trzeba uważać żeby gdzieś nie zrobić niechcący zwarcia.
Andy33
Początkujący
 
Posty: 51

03 Sty 2024, 12:33

Najlepiej wyciągnąć lampkę od tablicy rej i próbować się wpiąć prądem, jest szansa że powróci zasilanie aby otworzyć auto.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16208
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

24 Sty 2024, 19:57

a bagażnik możesz kluczykiem otworzyć? ma zamek z zewnątrz? Próbuj jakoś może wejść przez bagażnik. a jak nie to dzwoń do speca jakiegoś za 100zł ci awaryjnie otworzy auto wtedy podładujesz aku.
wymień baterie w pilocie na nowe, słaba bateria tez może dawać słaby sygnał. Dioda mignie ale dalej nie puści sygnału tak mi przyszło do głowy.
markkk
Nowicjusz
 
Posty: 33
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Lanos 1.4
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004