OPEL VECTRA C GTS " wycieraczka tylna , brak oświetlenia wewn. kabiny"

12 Kwi 2016, 23:16

Witam,
trochę minęło a awarie pojawiają się na nowo :
??
a) wycieraczka tylna przestała mi działać , czy to jest sprawa bezpiecznika? słychać charakterystyczne kliknięcie ale nie zaskakuje ...
b) oświetlenie kabiny wewnątrz auta również przestało działać , przy przekręceniu zapłonu lampki u góry się świecą ale prądu nie dają zarówno z przodu jak i z tyłu a także przy otwieraniu auta też to nie działa

ktoś coś jakieś dobre rady ...do kogo się zgłosić z tymi usterkami??
vici03
Nowicjusz
 
Posty: 8
Zdjęcia: 4
Miejscowość: Białystok
Prawo jazdy: 0-12-2004
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: OPEL VECTRA C GTS
Silnik: 1.8 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

15 Kwi 2016, 14:25

vici03 napisał(a):wycieraczka tylna przestała mi działać , czy to jest sprawa bezpiecznika? słychać charakterystyczne kliknięcie ale nie zaskakuje
A sprawdzałeś bezpiecznik tylnej wycieraczki? W pierwszej kolejności trzeba to zrobić i jeżeli będzie dobry to trzeba dostać się do silnika wycieraczki i sprawdzić czy dochodzi do niej prąd.
vici03 napisał(a):przy przekręceniu zapłonu lampki u góry się świecą ale prądu nie dają zarówno z przodu jak i z tyłu a także przy otwieraniu auta też to nie działa
Nie bardzo wiem o jaki prąd ci chodzi, bo lampki to te od oświetlenia kabiny tak? Jakiego prądu nie dają i gdzie?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

25 Kwi 2016, 17:24

Witam Wszystkich Użytkowników na forum. Oprócz jak słusznie piszą Przedmówcy,sprawdzenia bezpieczników,warto zastanowić się nad tym czy w ogóle silniczek jest sprawny. Często mimo dobrego bezpiecznika przyczyną tego,że wycieraczka nie działa jest wadliwy czy też zepsuty silniczek- szczególnie w przypadku tylnej wycieraczki,więc zacznij właśnie od tego.
HQaero
Nowicjusz
 
Posty: 22
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1.4

27 Sty 2024, 16:02

Witam wszystkich forumowiczów,

Pozwolę dołączyć się do powyższego tematu, gdyż od jakiegoś czasu borykam się z tym samym problemem.
- brak oświetlenia kabiny oraz nie działająca tylna wycieraczka ( vectra C GTS 2003)

Sprawdziłem bezpieczniki - wszystkie są OK, przekaźnik z tyłu REC od wycieraczki tylnej (przeskakuje) więc domyślam się że jest sprawny.

Podejrzewałem urwaną wiązkę jednak spryskiwacz tylny działa, ogrzewanie tylne działa. W związku z tym przerwany przewód odpada. Nie bardzo wiem gdzie szukać przyczyny. Niektórzy piszą także o przekaźniku żółtym z tyłu REC 12V/70A ( pierwszy od góry) jednak nie do końca wiem za co on odpowiada.

Taśmy REC nie sprawdzałem jeszcze - ta która z REC leci do lampki z przodu nad skrzynią biegów

Proszę Was o poradę
andrzej90003
Obserwowany
 
Posty: 1