Tylna lampka - awaria, brak oświetlenia

Tylna lampka - awaria, brak oświetlenia

08 Wrz 2018, 18:43

Witam wymieniałem dzisiaj lampke z tyłu w samochodzie i wydaje mi się że doszło do zwarcia gdyż starą lampką poruszyłem pare razy bo czasem łapała i się zapalała aż w pewnym momencie przestało działać i wywaliło mi podświetlenie zegarów i dzwięk który pojawia się gdy samochod jest zgaszony a mam zapalone swiatla
kupilem nowe zarowki ale nic z tego
gdy wciskam pedał hamulna zapala się żarówka obok
prosze o podpowiedz czy to zwarcie czy cos spalilem bo nie mam zielonego pojecia
12371
Nowicjusz

Re: tylna lampka awaria

08 Wrz 2018, 18:47

Zacznij od sprawdzenia bezpieczników.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: tylna lampka awaria

17 Wrz 2018, 13:21

12371 napisał(a):prosze o podpowiedz czy to zwarcie czy cos spalilem bo nie mam zielonego pojecia
Zwarcie zrobiłeś na chwilę i pewnie przepalił się bezpiecznik odpowiedzialny za oświetlenie tak jak wspomniał @MotoAlbercik. Musisz dostać się do skrzynki z bezpiecznikami i znaleźć ten który odpowiada za oświetlenie wnętrza. Opis bezpieczników powinien być na wewnętrznej stronie pokrywy/osłony bezpieczników.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Brąz i czerń - wyjątkowa wersja Lexusa NX Brąz i czerń - wyjątkowa wersja Lexusa NX
    Lista specjalnych modeli Lexusa robi się coraz dłuższa. Po sedanie IS ze wstawkami w kolorze indygo oraz coupé LC pokrytym specjalnym, zielonym lakierem czas na wyjątkową odmianę Lexusa NX. SUV już wkrótce trafi ...
    Nissan Micra N-Tec - nowa stylizacja nadwozia i wnętrza Nissan Micra N-Tec - nowa stylizacja nadwozia i wnętrza
    Nissan wprowadził właśnie do sprzedaży nową, specjalną odmianę miejskiego modelu Micra. Wersja N-Tec wyróżnia się nową stylizacją nadwozia i wnętrza, a także zmodernizowanymi rozwiązaniami technicznymi. Jest też bardzo ...

•