Mały diesel do 10k

01 Sie 2010, 11:53

Witam

Chciałbym poprosic was o pomoc w wyborze pierwszego samochodu.
Wymagania? 3-drzwiowy diesel
Mam na oku trzy samochody, pierwszym jest megane coupe, drugi to alfa 147 (niesamowicie ladna ale z tego co slyszalem, rownie awaryjna), a trzeci to ford focus (biedne blachy).

Jesli mozecie podsunac mi jakies rozwiazanie badz przedstawic wady lub zalety danego modelu bede zobowiazany.

Z gory dziekuje za trafne odpowiedzi.
esieq
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: malopolskie

01 Sie 2010, 12:00

Każdy z nich za 10tyś to będzie szrot i skarbonka bez dna.
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML

01 Sie 2010, 12:31

Za 10 tyś to może ewentualnie Megankę udałoby Ci się znaleźć ale i tu łatwo nie będzie. Reszta za tą cenę będzie na zdechnięciu. Zwłaszcza Alfa, Focusa w 3 drzwiach możesz szukać ale już mogę powiedzieć że łatwo Ci nie będzie znaleźć ładny egzemplarz bez dzwonka.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

01 Sie 2010, 13:34

Do 10 tysięcy moim zdaniem najlepszym autem w dieslu będzie Fiat Bravo JTD. Alfy za te pieniądze nie kupisz a z Focusem może być różnie. O benzyniaka byłoby łatwiej ale w TDDi za 10 tysięcy bym się nie pchał.
Ostatnio edytowany przez KaczorLSM, 01 Sie 2010, 19:52, edytowano w sumie 1 raz
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin

01 Sie 2010, 18:01

Też myślę że Bravo 1.9 JTD będzie najciekawsze. Ja jako fan Alfa Romeo ;p zdecydowanie bym go polecił ale musiał byś dołożyć min 5 tys
lukaszsz86
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 85
Miejscowość: R-sko
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota na targach w Genewie
    Salon Samochodowy w Genewie pokazał, że najbliższe kilkanaście miesięcy zapowiada się w Toyocie ekscytująco. Już w czerwcu w salonach pojawi się jeszcze ładniejsze AYGO, przyszłoroczny Auris będzie miał dwa napędy hybrydowe ...
    Układ napędowy BMW ActiveHybrid nowej generacji
    Specjalnie na potrzeby nowego modelu BMW ActiveHybrid 3 opracowano następujące komponenty hybrydowego układu napędowego: synchroniczny silnik elektryczny o mocy 40 kW/55 KM, układy elektroniczne dużej mocy oraz pakiet akumulatorów ...