Mały dostawczak

14 Maj 2015, 16:51

Witam,
potrzebuję zakupić jakiegoś niewielkiego dostawczaka. Do jazdy głównie po aglomeracji śląskiej.
wymagania co do wersji są takie że samochód musi posiadać przestrzeń załadunkową oddzieloną od kabiny kierowcy do tego powierzchnia załadunkowa powinna być łatwo zmywalna jakaś blacha itd bez materiałowego wykończenia.
Budżet to maksymalnie 15000pln ale lepiej by było zmieścić się w 10k
jeżeli chodzi o silnik to nie mam większych wymagań byle była to jakaś sprawdzona trwała i bezawaryjna jednostka. Lpg lub diesel.
Moje typu to Combo/doblo lub fiorino- wielkościowo pasuje większość ma paki jakich potrzebuję ale cenowo trochę wysoko stoją.
ble
Nowicjusz
 
Posty: 46
Miejscowość: sc

14 Maj 2015, 18:08

Doblo jest ok u mnie w robocie są dwa i codziennie telepią po 400-500km bez problemu. Ode mnie Renault Kangoo,sąsiad od kilku lat ma takie w firmie,nie dba jakoś specjalnie o niego i jeżdzi.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Maj 2015, 16:35

dzięki za podpowiedź.
ogólnie to bardzo ale to bardzo wątpie w takie przebiegi przy takim aucie i jego wieku ;)
ble
Nowicjusz
 
Posty: 46
Miejscowość: sc

16 Maj 2015, 09:34

Kangoo z linku to przykład o co mi chodziło :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Maj 2015, 09:38

Ode mnie Opel Combo
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

16 Maj 2015, 11:42

dzięki za odpowiedzi
byłem ogłądać
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] z zewnątrz trochę złom w środku też ale cena niska. Z przdu coś tam robione było, nie sprawdzałem dobrze bo tak akurat miałem chwilę to podjechał miernika nie wziąłem, spytałem czy handalrz użyczy to powiedział że nie ma :D
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] widziałem też to. Wizualnie i w środku dużo lepiej, bardziej "zadbany" ale sam silnik 1.3cdti mnie martwi wolałbym 1.7dti ale no też nie mam jakichś konkretnych opinii o 1.3 cdti
ble
Nowicjusz
 
Posty: 46
Miejscowość: sc
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach
    Niemcy nasi bliscy sąsiedzi za zachodnią granicą rozważają wprowadzenie ograniczenia prędkości na wszystkich autostradach. Do tej pory jeżeli znaki nie mówiły inaczej takie ograniczenie nie obowiązywało. Tu jednak ...
    Oto najpopularniejsze samochody na świecie
    Najnowsze dane portalu analitycznego focus2move.com potwierdzają, że Toyota Corolla nadal zajmuje niezagrożone pierwsze miejsce w rankingu globalnej sprzedaży samochodów. Na drugim miejscu znalazł się amerykański pick-up ...

16 Maj 2015, 12:20

1.3 to nieudany Fiatowski silnik o niskiej trwałości. Często rozciąga się łańcuch rozrządu. A to Berlingo za tą cenę to od początku było wiadome że złom..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

16 Maj 2015, 12:22

czyli unikac 1.3?
ble
Nowicjusz
 
Posty: 46
Miejscowość: sc

16 Maj 2015, 12:25

Tak, jak już szukać to DTI 1.7
Zobacz na Doblo, Transit Connect, Kanngoo, Scudo
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

16 Maj 2015, 12:33

znalazłem z okolicy kilka egzeplarzy jak byście mogli rzucić okiem
[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
ble
Nowicjusz
 
Posty: 46
Miejscowość: sc

16 Maj 2015, 13:29

1.Znowu wrzucasz 1.3 :roll:
2. Przecież go oglądałeś i był kiepski :evil:
3. Tego można zobaczyć ale nie zachwyca
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

16 Maj 2015, 14:12

1. Wybacz myslalem ze to 1.7 musialy mi sie linki pomieszac;)
2. j.w. :(
3. plus tego auta to taki ze ma izoterme wiec przy odbiorze sanepidu nie bedzie problemow

mam jeszcze kilka.
1. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
2. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] chociaz jak dla mnie to auto jest bardzo brzydkie ;) ale wiadomo to ma byc wol roboczy a nie auto na codzien
3. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] duzy plus za dobrze utrzymana pake

4. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

5. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

6. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] troche drogi no ale w moim budzecie sie lapie. Do tego stosunkowo nowy rocznik i wg.mnie normalny przebieg jak na ten rok a nie 15letnie auto i 200k ;) wielkosciowo tez dobry


EDIT: nie chce żebyście mnie źle zrozumieli, za tą cene nie szukam auta idealnego ani nie z przebiegiem 150k km. Ale z drugiej strony też nie chce kupić jakiegoś składaka ani auta które więcej czasu spędzi w wrsztacie niż jeżdżąc i zarabiając na siebie;)
ble
Nowicjusz
 
Posty: 46
Miejscowość: sc

16 Maj 2015, 14:28

ble napisał(a):3. plus tego auta to taki ze ma izoterme
nie znam się na dostawczakach ale jak dla mnie to zwykły blaszak a nie żadna izoterma :wink:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

16 Maj 2015, 14:33

izoterma ale nie chłodnia chyba ;) bo też się nie znam dlatego suzkam tutaj pomocy:)
ble
Nowicjusz
 
Posty: 46
Miejscowość: sc

16 Maj 2015, 14:55

mike1735 napisał(a):nie znam się na dostawczakach ale jak dla mnie to zwykły blaszak a nie żadna izoterma :wink:

To izoterma, zobacz jak zabudowana jest część ładunkowa i porównaj z zwykłym blaszakiem :)
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI