Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach

Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach

22 Sty 2019, 10:24

Niemcy nasi bliscy sąsiedzi za zachodnią granicą rozważają wprowadzenie ograniczenia prędkości na wszystkich autostradach. Do tej pory jeżeli znaki nie mówiły inaczej takie ograniczenie nie obowiązywało. Tu jednak trzeba pamiętać że podczas wypadku jadąc wcześniej bardzo szybko koszty zazwyczaj pokrywa kierowca ponieważ ubezpieczyciele przeważnie w ubezpieczeniu zawierali odpowiednie klauzule w których była określona prędkość do jakiej ich ochrona jest aktywna.
Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach Jakiej prędkości chcą Niemcy na swoich autostradach? Maksymalnie ma być to 130km/h. Głównie chodzi o ochronę klimatu ponieważ im szybciej jedziemy tym więcej zanieczyszczeń trafia do atmosfery. Prowadzone są też niezależne sondaże w których około 60% Niemców opowiada się za ograniczeniem prędkości. Dodatkowo organizacje działające w walce o klimat chcą podwyższenia podatku na paliwo, koniec ulg na samochody z dieslem oraz ograniczenia samochodów o nadwoziu SUV.

Przykładowa emisja CO2 dla samochodów różnych segmentów:
- miejskie - 105
- kompaktowe - 112
- luksusowe - 160
- SUV - 135
- sportowe - 155

Już teraz w niektórych miastach obowiązują zakazy wjazdu dla samochodów z silnikami diesla.

Kiedy nastąpi zmiana przepisów i ograniczenia zostaną wprowadzone? W tej chwili ciężko powiedzieć ale myślę, że będzie to jeszcze w tym roku. Jeżeli macie jakieś informacje na ten temat to piszcie :ok:
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6835
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Honda CR-V - SUV średniej wielkości Honda CR-V - SUV średniej wielkości
    Pierwszą dziesiątkę zamyka SUV średniej wielkości od Hondy. Consumer Reports przetestował ten model ze słabszym, turbodoładowanym silnikiem 1,5 l o mocy 192 KM, uzyskując średnie spalanie 28 mpg, w mieście 20 mpg, a na trasie ...
    Master Truck 2009 / relacja Master Truck 2009 / relacja
    Już po raz piąty w Opolu odbył się Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowych Master Truck. Zlot Master Truck, czyli święto podrasowanych ciężarówek, to impreza znana w całej Europie. Rokrocznie pojawiają ...

  •