Ograniczenie prędkości - jak długo obowiązuje za znakiem?

16 Sie 2021, 19:18

Sorki jeżeli pytanie trafi nie do tego działu co powinno.
Jak długo obowiązuje ograniczenie prędkości jeśli nie jest ono odwołane czy ponowione.
Chodzi mi o sytuację: jadę drogą gdzie jest powiedzmy ograniczenie do 70, jadę, jadę prosta drogą bez skrzyżowań, znaków odwołania ( może przeoczyłam znak, ktoś zadjumał, przewrócił się ). Jak długo mam jechać że zmniejszona prędkością.
Cykuta
Nowicjusz
 
Posty: 4

16 Sie 2021, 21:06

Ograniczenie prędkości o której mówisz obowiązuje do najbliższego skrzyżowania bądź do znaku które to odwołuje bądź zmienia. Więc masz jechać do znaku bądź skrzyżowania z taką prędkością.
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 974
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

16 Sie 2021, 21:17

Dzięki, tak myślałam, ale jechać tak fajną drogą trochę żal zwłaszcza jak ktoś zapomniał postawić podpowiedni znak. :(
Cykuta
Nowicjusz
 
Posty: 4

17 Sie 2021, 07:53

Raczej to nie jest tak że ktoś zapomni postawić znak odwołujący ograniczenie prędkości :wink: Spotkałem się z takim przypadkiem ale zdarza się to naprawdę bardzo rzadko. Czasem jadąc pewnym odcinkiem wydaje nam się że ograniczenia nie powinno tam być lub powinno być do wyższej prędkości ale to może być złudne.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9783
Zdjęcia: 34

17 Sie 2021, 08:22

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi, będę tu wpadać częściej :D
Cykuta
Nowicjusz
 
Posty: 4

17 Sie 2021, 09:38

Po zmianie przepisów będzie wesoło dopiero.Trzeba będzie się pilnować na każdym kroku i dopiero odczujemy "niepotrzebne" ograniczenia bądź brak odwołania ograniczenia prędkości. Chociaż z jednej strony na niektórych oszołomów będzie to działać
radbosz
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    "Szklana pułapka 5": Klasa G, Sprinter, Unimog i Zetros
    "Szklana pułapka 5" trafi do polskich kin 14 lutego br. Mercedes-Benz ma w filmie silną reprezentację, a auta spod znaku trójramiennej gwiazdy będą obsługiwały jego premierowe pokazy w Londynie i Berlinie. John McClane ...

17 Sie 2021, 09:44

Dopiero jest projekt i chcą żeby weszły takie zmiany w życie przed końcem roku. Fakt jest taki że duże kary jeżeli chodzi o ograniczenie prędkości będą dla tych przekraczających ją o 30km/h.

Będzie też można dostać za jednym razem nawet 15 punktów karnych (do tej pory jest to 10 punktów).

To jest jednak dyskusja na inny temat :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9783
Zdjęcia: 34

17 Sie 2021, 09:53

to fakt :) zupełnie inny temat i to z rozwinięciem na wiele godzin :)
radbosz
Nowicjusz
 
Posty: 3