Mam dylemat co wybrać TDI czy V-TEC?

30 Cze 2006, 14:53

Witam,

Zastanawiam sie nad zakupem auta. Nie stać mnie jednak na "smoka", wiec szukam coś ekonomicznego. Zastanawiam sie ma Hondą Civic (z nastawieniem na V-TEC) z lat 92-95.. lub VW Golf III 1.9 TDI.. Teraz:

1. Czy opłaca sie gazować V-TECa ? Planował bym kupić niezagazowanego, wiec musze doliczyc w najlepszym wypadku +2000 zł do ceny autka. Czy taki V-TEC zmiesci sie w 5-6 l./100km (na benzynie) ?? Bo jezeli tak, to raczej nie widze potrzeby gazowania....

2. Czy moze lepiej Golfa III 1.9 TDI .. ? To nie to samo co japończyk, ale w utrzymaniu tańsze ... (moze sie mylę)... Nie wiem ile to pali, ale mysle ze w 5 sie zmiesci ... Nie naleze do ludzi zwijających asfalt pod blokiem, preferuję normalna jazdę, ale jak wiadomo czasami TIRa łyknąć trzeba ;)

Prosze o jakąś poradę ... Chyba za znacie coś "innego" z "ładną budą" ...

Pozdrawiam Damian
Damian
 
0

03 Lip 2006, 18:49

Damian napisał(a):1. Czy opłaca sie gazować V-TECa ? Planował bym kupić niezagazowanego, wiec musze doliczyc w najlepszym wypadku +2000 zł do ceny autka. Czy taki V-TEC zmiesci sie w 5-6 l./100km (na benzynie) ?? Bo jezeli tak, to raczej nie widze potrzeby gazowania....
Raczej nie zmieści się w granicach podanych przez ciebiebedzie to okolo 6-9 l./100km w zależności od tego czy to trasa czy miasto...
Damian napisał(a):2. Czy moze lepiej Golfa III 1.9 TDI .. ? To nie to samo co japończyk, ale w utrzymaniu tańsze ... (moze sie mylę)... Nie wiem ile to pali, ale mysle ze w 5 sie zmiesci ... Nie naleze do ludzi zwijających asfalt pod blokiem, preferuję normalna jazdę, ale jak wiadomo czasami TIRa łyknąć trzeba ;)
Golfik taki powinien ci się zmieścić w 6 l./100km. Ja polecam Nissana Sunny 2.0 dlx miałem takiego w sedanie nie przekraczał spalania 6 l./100km w mieście i na trasie przy prędkosciach rzędu 130-150 km/h tez się w tych granicach mieścił :) naprawdę są to dobre auta pod warunkiem że kupi się w dobrym stanie...
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016
0

17 Lip 2006, 18:02

Mialem wiele hond w tym najwiecej civic ( dla zony ,corki itp) 3 rozbilismy tak,z e zlom! Nikomu sie nic nie stalo!
W 1999 r- kupilimy Civic HX z silnikem 1,6l V-TEC-115KM z AT CVT czyli posiadajacy extra walek,ktory zamyka na malych obrotach 2 zawory,zwieksza pzretwe zaworowa w poblizu max obr oraz reguluje odpowiednio do potrzeb wyprzedzeniem zaplonu!

Oprocz swietnego super oszczednego silnika benzynowego honda ma doskonale zawieszenie - a wiec i trzymanie sie drogi- moze nieco za twarde- ale takie raczej sportujace- choc dopiero w modelach SI i EX ma stabilizator przechylu!No i doskonale AT transmisje!
nasza nowa civic z AT CVT w 2 lata przejechala ponad 65 tys mil jako tanie jezdzadlo! Nigdy nie byla w z adnym service.Nigdy jej sie nic mie "popsulo"he!he! a zuzywale na trasie okolo 45mpg a w miescie nigdy wecej jak 24 mpg!
----------------------------------------------------------------------------------
Mysle,ze na dzisiejsze ceny paliw a TD jest najlepszy ale nie w VW Golf z tego roku- gdyz nawet dzis po zmianie zawieszenia na niezalezne- wtedy mial wraz audi sztywna lage jak w wozie drabiniastym z tylu!- nadal sie zle trzyma drogi - o komforcie jazdy nie mowiac!

Dzisiejsza Honda ma takze nowy silnik TD- ponoc najlepszy na swiecie co mnie nie dziwi- bo jak sie honda za cos bierze- robi to doskonale!

Ps. nie robie tu reklamy hondzie- mimo,ze ich wiele mialem od I-szych modeli z silnikiem motocyklowym chlodz. powietrzem- ale zony stara honda accord z 89 r ma juz ponad 300 tys mil i wciaz jezdzi jak nowa ale cieknie jej wszedzie!Wiec czas na zlom!
Moja Najlepsza Firma jest najlepsza firma na swiecie ( w tej klasie pojazdow i za te pieniadze i z tymi performances =SUBARU! do tego AWD~!
Burus
burus
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: USA
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Corolla E11 G6 / G6R (1997–1999)
    Zaprezentowana w 1997 kolejna, przednionapędowa generacja Corolli zasłynęła uniwersalnością zastosowań oraz trwałością i bezawaryjnością. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych generacji, z którymi dość mocno była ...
    Bezpieczne podróże na rodzinne wakacje
    Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim czas wakacyjnych wyjazdów z rodziną. Wielogodzinna podróż samochodem może być trudna zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Co można zrobić, żeby ...