Mandat za wypadnięcie z drogi?

Mandat za wypadnięcie z drogi?

26 Sie 2012, 21:47

Witam, dziś miałem wypadek, jechałem droga i na zakręcie wyrzuciło mnie z drogi wylądowałem w rowie, samochód został nieźle rozbity, ale nikomu nic się nie stało, nie uszkodziłem żadnego innego samochodu, znaku czy latarni, nie przekroczyłem prędkości, nawet kierowca jadący obok mnie zatrzymał się i powiedział policjantce że wolno jechałem, przyczyną było chyba to że miałem bardzo słabe opony na tyle, ale nie łyse, problem w tym że dostałem mandat w wysokości 500 zł, na mandacie pisze że za uszkodzenie pojazdu? czy tak można? rozumiem że jak spowoduje wypadek 2 samochodów to dostaje mandat za spowodowanie wypadku ale jak mogą mi wypisać mandat za uszkodzenie pojazdu?? jest ktoś w stanie mi to wytłumaczyć?
furiiion
Obserwowany

Prawo jazdy od: 16 07 2008
Auto: Civic VI, 1.4 90KM

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW M6 Gran Coupe: siła i estetyka w najczystszej formie BMW M6 Gran Coupe: siła i estetyka w najczystszej formie
    Na salonie NAIAS 2013 w Detroit BMW M przedstawi premierowy trzeci wariant nadwoziowy BMW M6, wysokiej klasy samochodu sportowego. Nowy BMW M6 Gran Coupe łączy charakterystyczne dla aut spod znaku M osiągi z wyjątkowymi walorami ...
    Skoda z silnikiem umieszczonym z tyłu - 25lat od zakończenia produkcji Skoda z silnikiem umieszczonym z tyłu - 25lat od zakończenia produkcji
    W sierpniu 1990 roku linię montażową zakładu w Kvasinach opuściła ostatnia seryjna ŠKODA z silnikiem umieszczonym z tyłu. Był to egzemplarz modelu Rapid (Š747) – stanowiącego atrakcyjną odmianę coupe niezwykle ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009