Mandat za znak B1 (nie dotyczy komunikacji miejskiej i pojazdów budowy

07 Maj 2024, 17:12

Dostałem mandat za przekroczenie znaku B1. Otrzymałem 300 zł i 8 pkt karnych od straży miejskiej za przekroczenie tego znaku, jednakże sytuacja ta od samego początku wzbudziła we mnie wątpliwości. Po 1 sygnalizacja świetna normalnie działała i kierując się nią wjechałem na zielonym świetle, a w normalnych warunkach w hierarchii kierowania ruchem to światła mają pierwszeństwa nad znakami, więc sygnalizacja świetlna powinna zostać wyłączona, aby stosować się do znaku, a nie była. Po 2 znak został ustawiony w miejscu niewidocznym i na ulicy bardzo ruchliwej, a dodatkowo został on ustawiony na lewym pasie, a znak drogowy aby obowiązywał na całej jezdni powinien stać po prawej stronie, a ja kierowałem się prosto, więc według tego również nie powinien mnie obowiązywać. Mandatu nie przyjąłem i za kilka dni muszę wstawić do siedziby straży miejskiej na wyjaśnienie. Czy mam szansę na wybronienie się ?
Marcin192
Obserwowany
 
Posty: 1
  • 07 Maj 2024, 20:44

    Wjechałeś za ten znak bo go nie widziałeś ? Na foto to on stoi prawie w osi jezdni i gdzie tu mowa że mało zauważalny ? Tam kiedyś robili u mnie na osiedlu na nowo drogę . Znak zakazu to za mało . Bariera na pół szerokości jezdni ze znakiem też za mało . Po chodniku omijali . Szczytem bezmyślności było jak pewna pani wjechała tuż za maszyną kładącą asfalt :mrgreen:
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4729
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna