Marea,mondeo czy nubira?

Re: Marea,mondeo czy nubira?

03 Lut 2010, 15:19

Barol91 - "gdy siedzisz w lanosie to masz wszystkich w nosie" :lol:
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

03 Lut 2010, 15:19

wszystkie samochody z japońskie w tym wypadku koreańskie są bardzo wytrzymałe które bedą jeździć 20 lat. Ale niemieckie auta też są dobre i wytrzymałe.
A8
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Grd

Re: marea,mondeo czy nubira?

03 Lut 2010, 17:09

Całe życie Dajewem jeździć nie będziesz, kiedyś przyjdzie ten dzień kiedy będziesz musiał kupić coś innego :)
Kierunkowskaz
Zaawansowany

Miejscowość: Warszawa (WI)

03 Lut 2010, 17:12

No wiem wiem :wink: ale Daewoo napewno będzie,przekonałem sie do tej marki.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

03 Lut 2010, 17:14

Nie wiem co Cię tak do niej przekonuje, chyba tylko koszt zakupu i eksploatacji :)
Kierunkowskaz
Zaawansowany

Miejscowość: Warszawa (WI)

03 Lut 2010, 18:00

miałem Nubire jako pierwsze swoje kombi.Był to rocznik 98+LPG. Kupiłem za 5400zł...i w następnych 6miesi.włożyłem ok2tys po czym sprzedałem za 6500zł..czyli w plecy i tak...
Dobra rada z autopsji : za takie pieniądze nie kupisz dobrej NIUNI!!! nie polecam,nie warto sie sugerować wyposażeniem czy rocznikiem! Wiem, że nie każdy musi tak źle trafić, ale uważam że w DAEWOO dużo szybciej eksploatują sie części. Do tego,NIE PASUJĄ części od Opla!!!

Za takie pieniądze radziłbym Ci poszukać audi 80 b4 z Gazem 2.0 (Nubira 1,6 104km irytowała podczas jazdy!)

Jedyna różnica na plus dla nubiry- to bagażnik,ma większy od audi,ale jak nie musisz mięć wielkiej paki,to uważam że lepszego KOMBI z LPG nie kupisz.:)
tytano
Nowicjusz

Miejscowość: Legnica
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Niebezpieczne mrozy, śnieg i oblodzone drogi Niebezpieczne mrozy, śnieg i oblodzone drogi
    Nowy Rok przywitał kierowców bardzo niskimi temperaturami i mrożącym wiatrem, a teraz sypnęło śniegiem. W takich warunkach jazda samochodem bywa bardzo niebezpieczna.
    Kia Rio 1,4 DOHC CVVT o mocy 109 KM Kia Rio 1,4 DOHC CVVT o mocy 109 KM
    Pod maską koreańskiego mieszczucha znalazł się silnik benzynowy o pojemności 1,4 litra generujący moc 109 KM. Wyposażony w manualną skrzynię biegów która oferuje sześć przełożeń. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h ...

• Re: Marea,mondeo czy nubira?

03 Lut 2010, 18:52

Burning napisał(a):Moja propozycja to Fiat Marea. Tanie części, nie dużo pali, mało awaryjny. Dawniej miałem do czynienia z nim, krótko ale miałem.

Również bym polecił to autko, ale do 6 tys. to sobie je odpuść. Lepiej porozglądaj sie za tą Nubirą. Wszyscy tak narzekaja znowu na Daewoo, a kumpel z roku ma w domu takową Nubirę - ale atuko od nowości prosto z salonu, nigdy na niego nie narzekał a dawał mu równo popalić, kumpel jakis rok temu zakupił jakieś BMW serii 3 ale Nubira i tak została jako 2 autko, takze o czymś to musi świadczyć :wink: Osobiście to autko mi sie nie podoba, ale to wszystko kwestia gustu, wolałbym poczekać troche, dozbierać do tych 10 klocków i wtedy pouszukałbym jakąś Marychę JTD :wink:
    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to znaczy, że jedziesz zbyt wolno.
    Quba
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Nowy Tomyśl
    Prawo jazdy od: 01 10 2006
    Przebieg/rok: 25tys. km
    Auto: Fiat Marea Weekend
    Silnik: 1.9 JTD 110KM
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2001

03 Lut 2010, 19:19

Kierunkowskaz napisał(a):Nie wiem co Cię tak do niej przekonuje, chyba tylko koszt zakupu i eksploatacji :)

no poprsotu przekonałem sie do marki Daewoo i będe ją polecał wmiare mozliwości.
    A co do Marey to do 6tys to tylko benzyna albo z lpg,jtd nie znajdziesz w tej cenie.
    Barol
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km
    Paliwo: Benzyna

03 Lut 2010, 21:28

A8 napisał(a):Ja raczej w daewoo bym się niepchał, raczej napewno. Chcesz ojeździć autkiem to wybierz coś pożądnego VW,Opel... duzo nie zaplacisz a bedzie dobre to gwarantowane.
    A Fiat i ten Ford to też nie zabardzo , no chyba że już mondeo z silniczkiem 1.6 bo są dobre

Opel pożądny? Aha.

Szczerze mówiąc mam chyba większe zaufanie do Daewoo niż do Forda, a Marea odpada za tą kasę jak wiadomo. Bierz Nubirę 2.0 + LPG, ładnie to jedzie całkiem i ogólnie udany model. Z tym, że nie wiem, czy dostaniesz 2.0 w odpowiednim stanie.
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
    Auto: BMW

03 Lut 2010, 22:25

jiGsaw napisał(a):Szczerze mówiąc mam chyba większe zaufanie do Daewoo niż do Forda
    Heh! a u mnie odwrotnie. Niedawno temu przed kupnem auta brałem też pod uwagę Daewoo Nubirę spośród kilku innych marek. Niskia cena i ładny wygląd Nubiry (II) nie przekonał mnie do jej zakupu. Postawiłem na Forda i nie żałuję, jestem zadowolony i teraz sobie myślę: dobrze że nie kupiłem Daewoo :cool:
    krikus
    fs...VIP
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 125
    Auto: Opel Vectra C 1.8

04 Lut 2010, 08:54

Ja osobiście poradził bym coś innego niz Daewoo ale skoro koledzy mają inne zdanie o Daewoo to nie będe już podwsyszał zdania .
    A8
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Grd

04 Lut 2010, 18:46

Panowie powiedzmy sobie otwarcie...
    Nubira nie jest najlepszym samochodem ani na świecie ani w Europie i nawet nie w swojej klasie ale za taką kasę jest za to na pewno jedną z najciekawszych propozycji do zakupu.
    Dlatego w deklarowanym budżecie bardzo poważnie brałbym to auto pod uwagę i myślę że to trafny wybór. :smile:
    artur73
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
    Miejscowość: POZNAŃ
    Prawo jazdy od: 02 10 1991
    Przebieg/rok: 25tys. km
    Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
    Silnik: 114 KM,
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna