Marea,mondeo czy nubira?

03 Lut 2010, 15:19

Barol91 - "gdy siedzisz w lanosie to masz wszystkich w nosie" :lol:
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

03 Lut 2010, 15:19

wszystkie samochody z japońskie w tym wypadku koreańskie są bardzo wytrzymałe które bedą jeździć 20 lat. Ale niemieckie auta też są dobre i wytrzymałe.
A8
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 199
Miejscowość: Grd

03 Lut 2010, 17:09

Całe życie Dajewem jeździć nie będziesz, kiedyś przyjdzie ten dzień kiedy będziesz musiał kupić coś innego :)
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

03 Lut 2010, 17:12

No wiem wiem :wink: ale Daewoo napewno będzie,przekonałem sie do tej marki.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

03 Lut 2010, 17:14

Nie wiem co Cię tak do niej przekonuje, chyba tylko koszt zakupu i eksploatacji :)
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

03 Lut 2010, 18:00

miałem Nubire jako pierwsze swoje kombi.Był to rocznik 98+LPG. Kupiłem za 5400zł...i w następnych 6miesi.włożyłem ok2tys po czym sprzedałem za 6500zł..czyli w plecy i tak...
Dobra rada z autopsji : za takie pieniądze nie kupisz dobrej NIUNI!!! nie polecam,nie warto sie sugerować wyposażeniem czy rocznikiem! Wiem, że nie każdy musi tak źle trafić, ale uważam że w DAEWOO dużo szybciej eksploatują sie części. Do tego,NIE PASUJĄ części od Opla!!!

Za takie pieniądze radziłbym Ci poszukać audi 80 b4 z Gazem 2.0 (Nubira 1,6 104km irytowała podczas jazdy!)

Jedyna różnica na plus dla nubiry- to bagażnik,ma większy od audi,ale jak nie musisz mięć wielkiej paki,to uważam że lepszego KOMBI z LPG nie kupisz.:)
tytano
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Legnica

03 Lut 2010, 18:52

Burning napisał(a):Moja propozycja to Fiat Marea. Tanie części, nie dużo pali, mało awaryjny. Dawniej miałem do czynienia z nim, krótko ale miałem.

Również bym polecił to autko, ale do 6 tys. to sobie je odpuść. Lepiej porozglądaj sie za tą Nubirą. Wszyscy tak narzekaja znowu na Daewoo, a kumpel z roku ma w domu takową Nubirę - ale atuko od nowości prosto z salonu, nigdy na niego nie narzekał a dawał mu równo popalić, kumpel jakis rok temu zakupił jakieś BMW serii 3 ale Nubira i tak została jako 2 autko, takze o czymś to musi świadczyć :wink: Osobiście to autko mi sie nie podoba, ale to wszystko kwestia gustu, wolałbym poczekać troche, dozbierać do tych 10 klocków i wtedy pouszukałbym jakąś Marychę JTD :wink:
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to znaczy, że jedziesz zbyt wolno.
Quba
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 846
Miejscowość: Nowy Tomyśl
Prawo jazdy: 01 10 2006
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Fiat Marea Weekend
Silnik: 1.9 JTD 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

03 Lut 2010, 19:19

Kierunkowskaz napisał(a):Nie wiem co Cię tak do niej przekonuje, chyba tylko koszt zakupu i eksploatacji :)


no poprsotu przekonałem sie do marki Daewoo i będe ją polecał wmiare mozliwości.
A co do Marey to do 6tys to tylko benzyna albo z lpg,jtd nie znajdziesz w tej cenie.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

03 Lut 2010, 21:28

A8 napisał(a):Ja raczej w daewoo bym się niepchał, raczej napewno. Chcesz ojeździć autkiem to wybierz coś pożądnego VW,Opel... duzo nie zaplacisz a bedzie dobre to gwarantowane.
A Fiat i ten Ford to też nie zabardzo , no chyba że już mondeo z silniczkiem 1.6 bo są dobre


Opel pożądny? Aha.

Szczerze mówiąc mam chyba większe zaufanie do Daewoo niż do Forda, a Marea odpada za tą kasę jak wiadomo. Bierz Nubirę 2.0 + LPG, ładnie to jedzie całkiem i ogólnie udany model. Z tym, że nie wiem, czy dostaniesz 2.0 w odpowiednim stanie.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

03 Lut 2010, 22:25

jiGsaw napisał(a):Szczerze mówiąc mam chyba większe zaufanie do Daewoo niż do Forda
Heh! a u mnie odwrotnie. Niedawno temu przed kupnem auta brałem też pod uwagę Daewoo Nubirę spośród kilku innych marek. Niskia cena i ładny wygląd Nubiry (II) nie przekonał mnie do jej zakupu. Postawiłem na Forda i nie żałuję, jestem zadowolony i teraz sobie myślę: dobrze że nie kupiłem Daewoo :cool:
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

04 Lut 2010, 08:54

Ja osobiście poradził bym coś innego niz Daewoo ale skoro koledzy mają inne zdanie o Daewoo to nie będe już podwsyszał zdania .
A8
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 199
Miejscowość: Grd

04 Lut 2010, 18:46

Panowie powiedzmy sobie otwarcie...
Nubira nie jest najlepszym samochodem ani na świecie ani w Europie i nawet nie w swojej klasie ale za taką kasę jest za to na pewno jedną z najciekawszych propozycji do zakupu.
Dlatego w deklarowanym budżecie bardzo poważnie brałbym to auto pod uwagę i myślę że to trafny wybór. :smile:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna