Mazda 6 vs Lancia Delta - co wybrać?

Mazda 6 vs Lancia Delta - co wybrać?

05 Paź 2012, 16:48

Witam!
Proszę doradźcie :) bo z uporem maniaka próbuję coś zdecydować i nie potrafię.
Szukam: do 40 - 45 tys zł., :) raczej większe, raczej diesel, raczej nietuzinkowe, ma mi się podobać i chociaż trochę mieć kopa min. 120 KM, ale żeby nie był smok wysysający portfel na stacji :)
Ostatnio stanęło na:
mazda 6 rocznik ok. 2008 np. taka [link wygasł] - ten mi się wizualnie podoba, nie jechałam nim i będę wdzięczna za opinie posiadaczy czy mimo 140 KM "nie jest mulasta",
opcja 2 Lancia Delta (jeszcze nie obejrzana) np. [link wygasł]

Panowie będę wdzięczna za Wasze opinie! Już się tu naczytałam o słabej karoserii i rdzy na mazdach, drogim serwisie itd (generalnie prawie o każdym aucie można naczytać się masy negatywnych opinii i potem człowiek głupieje i powinien się na autobus przesiąść), natomiast o Delcie znalazłam niewiele informacji.
Będę wdzięczna za Wasze uwagi!
Besta77
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 06 1994

Re: Mazda 6 vs Lancia Delta - co wybrać?

05 Paź 2012, 19:59

Oba samochody super, ale jestem bardziej za Lancia Deltą. Ten samochód jest orgazmicznie piękny, oszczędny i dynamiczny. A do tego elegancki, wygodny i wypasiony. 1.6 MultiJet 120KM - solidna konstrukcja.
kasztan93
Początkujący

Prawo jazdy od: 02 03 2012
Auto: Fiat Cinquecento
Silnik: 704ccm
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

05 Paź 2012, 19:59

Jeśli chodzi o Mazdę to ten model nie ma już problemów z rdzą, która była piętą achillesową poprzednika. Ropniaki Mazdy nie są zbyt udane. Lepiej się zdecydować na wersją 2,2l, która jest dynamiczniejsza i trwalsza zadowalając sie przy tym podobnymi ilościami paliwa.

Delta bazuje na podzespołach Fiata Bravo i Croma. Nawet wnętrze przypomina tego pierwszego. Jeśli chodzi o silnik to diesle Fiata nie mają sobie równych pod względem twałości i kultury pracy. Szczególnie polecana jest wersja 120KM jednak mocniejsze nie będą zbytnio kapryśne w porównaniu do klasowych rywali.
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2000

05 Paź 2012, 20:18

Dzięki!
Czyli: nie muszę się przejmować rdzą w maździe, ale.. silnik niezazbytnio? W ostatnim czasie w sumie nie znalazłam ogłoszeń z silnikiem 2,2 (takie rzadkie są?).
Deltę w weekend obejrzę. Rozumiem, że skoro podzespoły fiata to nie powinno być tragedii z serwisem, częściami i wielkimi kosztami?
A co myślicie o tych konkretnych z linków?
Besta77
Nowicjusz

06 Paź 2012, 08:08

Delta na zdjęciach wygląda ładnie, ale wiesz jak to jest ze zdjęciami. Trzeba jechać, obejrzeć dokładnie, przejechać się po nierównościach trochę czy coś stuka czy coś puka. Jedyną moją obawą w obu ogłoszeniach jest to, że nie podają przebiegów. Czyli mogą być duże, przydałoby się może też zajechać do ASO zobaczyć co tam w trawie piszczy, w końcu 45 tyś. piechotą nie chodzi - przynajmniej dla mnie, prawda?

Jak już będziesz to sprawdź też oryginalność szyb, nie wiem jakie w Holandii są nalepki na szybkę, ale w Niemczech wiem i nie ma jej w dolnym prawym roku, zawsze mnie to drażni jak ktoś to zdziera albo po prostu wymienia szybę. :x
kasztan93
Początkujący

06 Paź 2012, 09:40

Ja bym nastawiał się na przebiegi około 200k lub nawet więcej mimo, że te auta są jeszcze młode.
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

GT - komfort i sportowe osiągi - lista TOP 5 GT - komfort i sportowe osiągi - lista TOP 5
    Sportowe dwudrzwiowe coupe klasy premium to segment, który nie poddaje się chwilowej modzie. Samochody te od lat zapewniają użytkownikowi nie tylko sportowe osiągi, ale również komfortowe warunki podróży. ...
    VW Caddy BiFuel z fabryczną instalacją LPG VW Caddy BiFuel z fabryczną instalacją LPG
    Volkswagen Caddy dzięki wielu wersjom nadwozia, szerokiej gamie silników i dwóm rozstawom osi, jest niezwykle uniwersalnym samochodem. Świetnie sprawdzi się jako auto użytkowe w pracy, jak i jako samochód ...

• Re: Mazda 6 vs Lancia Delta - co wybrać?

06 Paź 2012, 10:03

Mazda ma 160 tys. przebiegu. Nawet zakładając, że oryginalny to dużo. Ale auto wygląda na zadbane, teraz typowo wyszykowane do sprzedaży.
    Myślicie, że takie duże przebiegi w stosunkowo młodych dieslach to powód, żeby je wyrzucić z castingu? :)
    Besta77
    Nowicjusz

06 Paź 2012, 10:06

Aha! Wizyta w aso oczywiście niezbędna. Ja mogę sobie pooglądać auto czy mi się podoba, ale sprawdzenie w jakim jest stanie pozostawiam fachowcom. :)
    Besta77
    Nowicjusz

06 Paź 2012, 11:30

Na zachodzie samochody z silnikiem diesela są kupowane z myślą o robieniu większych przebiegów. W Polsce nikt na to uwagi nie zwraca - często osoby przemieszczające się tylko po mieście kupują diesela, jak dla mnie to bezsens, na Zachodzie sprawa wygląda inaczej, więc duży przebieg w młodym aucie to nic strasznego. Czteroletnie auto z przebiegiem 160 tys. to naprawdę niewiele, 40 tys. rocznie to całkiem normalny przebieg.
    Na Twoim miejscu zainteresowałbym się bardziej Lancią Deltą - świetny wygląd, bezbłędnie sprawujące się silniki JTD, tani serwis, z cenami części też nie powinno być problemu.
    Poza tym, 6-stek od Mazdy jest masa, a Lancia Delta to rzadki widok.
    Ale to subiektywna opinia, pamiętam, gdy oglądając bodajże film "Anioły i Demony" zobaczyłem w nim Lancię Deltę na usługach specjalnego wydziału policji - byłem autem zachwycony bardziej niż samym filmem :)
    Killaz
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
    Prawo jazdy od: 09 06 2013
    Auto: brak

07 Paź 2012, 09:57

Dodam również że nie tylko w Lancia i Fiatach dobre są JTD, ale również MultiJet, które są tworzone razem z Oplem :)
    kasztan93
    Początkujący

07 Paź 2012, 16:47

Dzięki za uwagi!
    Oglądałam deltę, ma 118 tys. przebiegu. Wygląda ładnie, wnętrze trochę mniejsze niż w maździe, troszkę wygodniej siedzi się z tyłu, bo mazda hatchback ma zaraz za siedzeniami ścięty dach, a w delcie idzie prosto jak w kombi.
    Jeden i drugi mi się podoba... :oops:
    Tak sobie jeszcze myślę, że jeśli za jakiś czas będę chciała zmienić auto to pewnie łatwiej będzie sprzedać mazdę niż lancię.
    Może rzucę kostką, bo z wyborem łatwo nie jest :wink:
    Besta77
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      S2020005
      GTP Light