Mazda 6 vs Lancia Delta - co wybrać?

05 Paź 2012, 17:48

Witam!
Proszę doradźcie :) bo z uporem maniaka próbuję coś zdecydować i nie potrafię.
Szukam: do 40 - 45 tys zł., :) raczej większe, raczej diesel, raczej nietuzinkowe, ma mi się podobać i chociaż trochę mieć kopa min. 120 KM, ale żeby nie był smok wysysający portfel na stacji :)
Ostatnio stanęło na:
mazda 6 rocznik ok. 2008 np. taka [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - ten mi się wizualnie podoba, nie jechałam nim i będę wdzięczna za opinie posiadaczy czy mimo 140 KM "nie jest mulasta",
opcja 2 Lancia Delta (jeszcze nie obejrzana) np. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Panowie będę wdzięczna za Wasze opinie! Już się tu naczytałam o słabej karoserii i rdzy na mazdach, drogim serwisie itd (generalnie prawie o każdym aucie można naczytać się masy negatywnych opinii i potem człowiek głupieje i powinien się na autobus przesiąść), natomiast o Delcie znalazłam niewiele informacji.
Będę wdzięczna za Wasze uwagi!
Besta77
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 01 06 1994

05 Paź 2012, 20:59

Oba samochody super, ale jestem bardziej za Lancia Deltą. Ten samochód jest orgazmicznie piękny, oszczędny i dynamiczny. A do tego elegancki, wygodny i wypasiony. 1.6 MultiJet 120KM - solidna konstrukcja.
kasztan93
Początkujący
 
Posty: 87
Prawo jazdy: 02 03 2012
Auto: Fiat Cinquecento
Silnik: 704ccm
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

05 Paź 2012, 20:59

Jeśli chodzi o Mazdę to ten model nie ma już problemów z rdzą, która była piętą achillesową poprzednika. Ropniaki Mazdy nie są zbyt udane. Lepiej się zdecydować na wersją 2,2l, która jest dynamiczniejsza i trwalsza zadowalając sie przy tym podobnymi ilościami paliwa.

Delta bazuje na podzespołach Fiata Bravo i Croma. Nawet wnętrze przypomina tego pierwszego. Jeśli chodzi o silnik to diesle Fiata nie mają sobie równych pod względem twałości i kultury pracy. Szczególnie polecana jest wersja 120KM jednak mocniejsze nie będą zbytnio kapryśne w porównaniu do klasowych rywali.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

05 Paź 2012, 21:18

Dzięki!
Czyli: nie muszę się przejmować rdzą w maździe, ale.. silnik niezazbytnio? W ostatnim czasie w sumie nie znalazłam ogłoszeń z silnikiem 2,2 (takie rzadkie są?).
Deltę w weekend obejrzę. Rozumiem, że skoro podzespoły fiata to nie powinno być tragedii z serwisem, częściami i wielkimi kosztami?
A co myślicie o tych konkretnych z linków?
Besta77
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 01 06 1994

06 Paź 2012, 09:08

Delta na zdjęciach wygląda ładnie, ale wiesz jak to jest ze zdjęciami. Trzeba jechać, obejrzeć dokładnie, przejechać się po nierównościach trochę czy coś stuka czy coś puka. Jedyną moją obawą w obu ogłoszeniach jest to, że nie podają przebiegów. Czyli mogą być duże, przydałoby się może też zajechać do ASO zobaczyć co tam w trawie piszczy, w końcu 45 tyś. piechotą nie chodzi - przynajmniej dla mnie, prawda?

Jak już będziesz to sprawdź też oryginalność szyb, nie wiem jakie w Holandii są nalepki na szybkę, ale w Niemczech wiem i nie ma jej w dolnym prawym roku, zawsze mnie to drażni jak ktoś to zdziera albo po prostu wymienia szybę. :x
kasztan93
Początkujący
 
Posty: 87
Prawo jazdy: 02 03 2012
Auto: Fiat Cinquecento
Silnik: 704ccm
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

06 Paź 2012, 10:40

Ja bym nastawiał się na przebiegi około 200k lub nawet więcej mimo, że te auta są jeszcze młode.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Na poboczu - kierowca, rowerzysta, pieszy
    Pobocze jest według policyjnych statystyk trzecie wśród miejsc, gdzie notuje się najwięcej wypadków drogowych. W zeszłym roku na poboczu doszło do 799 takich zdarzeń, zginęło w nich 171 osób, a 904 zostały ...

06 Paź 2012, 11:03

Mazda ma 160 tys. przebiegu. Nawet zakładając, że oryginalny to dużo. Ale auto wygląda na zadbane, teraz typowo wyszykowane do sprzedaży.
Myślicie, że takie duże przebiegi w stosunkowo młodych dieslach to powód, żeby je wyrzucić z castingu? :)
Besta77
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 01 06 1994

06 Paź 2012, 11:06

Aha! Wizyta w aso oczywiście niezbędna. Ja mogę sobie pooglądać auto czy mi się podoba, ale sprawdzenie w jakim jest stanie pozostawiam fachowcom. :)
Besta77
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 01 06 1994

06 Paź 2012, 12:30

Na zachodzie samochody z silnikiem diesela są kupowane z myślą o robieniu większych przebiegów. W Polsce nikt na to uwagi nie zwraca - często osoby przemieszczające się tylko po mieście kupują diesela, jak dla mnie to bezsens, na Zachodzie sprawa wygląda inaczej, więc duży przebieg w młodym aucie to nic strasznego. Czteroletnie auto z przebiegiem 160 tys. to naprawdę niewiele, 40 tys. rocznie to całkiem normalny przebieg.
Na Twoim miejscu zainteresowałbym się bardziej Lancią Deltą - świetny wygląd, bezbłędnie sprawujące się silniki JTD, tani serwis, z cenami części też nie powinno być problemu.
Poza tym, 6-stek od Mazdy jest masa, a Lancia Delta to rzadki widok.
Ale to subiektywna opinia, pamiętam, gdy oglądając bodajże film "Anioły i Demony" zobaczyłem w nim Lancię Deltę na usługach specjalnego wydziału policji - byłem autem zachwycony bardziej niż samym filmem :)
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

07 Paź 2012, 10:57

Dodam również że nie tylko w Lancia i Fiatach dobre są JTD, ale również MultiJet, które są tworzone razem z Oplem :)
kasztan93
Początkujący
 
Posty: 87
Prawo jazdy: 02 03 2012
Auto: Fiat Cinquecento
Silnik: 704ccm
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

07 Paź 2012, 17:47

Dzięki za uwagi!
Oglądałam deltę, ma 118 tys. przebiegu. Wygląda ładnie, wnętrze trochę mniejsze niż w maździe, troszkę wygodniej siedzi się z tyłu, bo mazda hatchback ma zaraz za siedzeniami ścięty dach, a w delcie idzie prosto jak w kombi.
Jeden i drugi mi się podoba... :oops:
Tak sobie jeszcze myślę, że jeśli za jakiś czas będę chciała zmienić auto to pewnie łatwiej będzie sprzedać mazdę niż lancię.
Może rzucę kostką, bo z wyborem łatwo nie jest :wink:
Besta77
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 01 06 1994