Mercedes 190 W201 xenony

18 Lut 2017, 11:39

Witam, mam takie pytanie. Znalazłem zestaw Xenon HID do swojego Mercedesa i teraz mam pytanie do Was. Jak coś takiego się sprawdza? Polepszy to widoczność? Jak z żywotnością? No oczywiście pomijając fakt, że jest to rozwiązanie nielegalne, tzn bez homologacji. [link do oferty na Allegro wygasł]
Miał ktoś styczność z czymś takim?
Diplo
Nowicjusz
 
Posty: 21
Auto: Mercedes 190D

18 Lut 2017, 12:28

Czyli nie interesuje Cię nielegalność tego rozwiązania, ani to, że będziesz oślepiał innych kierowców :?: No to życzę Ci utraty dowodu rejestracyjnego po tej zamianie. :x
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

18 Lut 2017, 12:59

Nie wiedziałem tego, dlatego pytam na forum osób, które się na tym znają. Nie da się ich w jakiś sposób wyregulowac? Albo z innej beczki, wymiana żarówek na "markowe" coś da?
Diplo
Nowicjusz
 
Posty: 21
Auto: Mercedes 190D

18 Lut 2017, 16:15

Najprawdopodobniej masz słabe odbłyśniki, bo to leciwe auto. Reflektory są konstruowane pod konkretny model żarówki, więc ten wynalazek może świecić jaśniej, ale nie tam gdzie trzeba. Nowy odbłyśnik pewnie będzie trudno dostać(nawet w zamienniku), pozostaje jeszcze polerka, ale z tym to lepiej udać się do jakiegoś fachowca.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

18 Lut 2017, 21:12

Diplo napisał(a):Znalazłem zestaw Xenon HID do swojego Mercedesa i teraz mam pytanie do Was. Jak coś takiego się sprawdza? Polepszy to widoczność?
Generalnie to złudzenie przez inny odcień światła i bardzo rzadko zdarza się że poprawia widoczność. Problem jest w tym że są nie legalne, ale większy w tym że świecą źle i oślepiają jadących z przeciwka. Z tego co wiem najmniej oślepiają te które montowane są w lampach z soczewką. Kiedyś zrobiłem taki test i założyłem do jednej lampy z soczewką w Audi A4 taki zestaw HID następnie na gładkiej ścianie przyjrzałem się jak są zachowane kąty świecenia (na ścianie były narysowane linie ołówkiem jak były żarówki H7) efekt był taki że przy HIDach nie mogłem dopatrzeć się za bardzo tego konta asymetrii który był bardzo wyraźny przy żarówkach H7.

Są już lepsze rozwiązania jeżeli chodzi o moc światła żarówki LED które świecą z mocą 9000LM, ale one też są nie legalne choć kierowcy jak widać kupują i zakładają je do samochodów.

yeti65 napisał(a):Najprawdopodobniej masz słabe odbłyśniki, bo to leciwe auto.
Też na to stawiam :ok:
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

19 Lut 2017, 18:45

yeti65 napisał(a):pozostaje jeszcze polerka, ale z tym to lepiej udać się do jakiegoś fachowca.
podejrzewam że to nic nie da (szklane klosze).
Tak jak koledzy mówili pewnie już odbłyśniki słabe. Jak masz inwestować w xenony gówniane które nic nie dadzą w Twoim przypadku to lepiej dołożyć i kupić nowe lampy w zamienniku około 160 sztuka. Markowe żarówki to też koło 100 zl
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16207
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4