Mercedes S klasa lub CLS klasa

27 Cze 2015, 19:28

Witam, juz dosyć długo rozglądam sie za samochodem używanym,
Głownie na uwadze mam Mercedesa S klasę po faceliftingu rok prod. 2011 wzwyż lub ten sam rocznik mercedesa CLS. Na ten samochod przeznaczam około 150 tys złotych. Znalazłem kilka ofert. Jednak dla mnie 150 tys nie chodzi drogą dlatego muszę mieć pewność 100 procentową do zakupowanego pojazdu :P czytałem opinie o nieuczciwych handlarzach z Gubina, jednak te opinie dotyczyły aut za około 30 tys zł. Jak sie maja zatem sprawy z samochodami z wyższej półki ? Mam tu na myśli Mercedes S klasę, którą znalazłem
[link do oferty na Allegro wygasł]
Czy z zielonej góry:
[link do oferty na Allegro wygasł]

Pozdrawiam i prosze o pomoc! :)
Jarek1601
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 08 02 2002
Auto: Opel insignia

28 Cze 2015, 22:03

To prawda - handlarze z Gubina nie słyną z dobrych opinii.
Jest jedna zasada - im droższe auto tym bardziej opłaca się z nim ,,zakombinować,,. Pomalowanie elementu w aucie pod miernik kosztuje 100 zł więcej niż pomalowanie w drugą warstwę - to daje do myślenia.
Jeżeli chodzi o pierwsze auto to jesteś pewny że chcesz tak młode - ekskluzywne, drogie w utrzymaniu auto z jakby na to nie patrzeć z dużym przebiegiem ?
Niektórzy mówią że przebiegiem nie jeżdżą tylko stanem - jednak samochód ma to do siebie że jego zużycie następuje właśnie z przebiegiem :)
Pamiętaj że nawet mercedes buduje auta pod serwis, bo kiedyś zrobił pancernego mercedesa to prawie zniknął z rynku bo nikt nie musiał auta serwisować.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

28 Cze 2015, 23:40

No wlasnie zainteresowany jestem kupnem "eSki" lub CLS. Wiadomo jak to bywa każdy chce kupic auto jak najtaniej, jaknajmlodsze i bezwypadkowe :) oczywiscie głównym aspektem dla mnie jest bezwypadkowość. A czy opłacalne jest sprowadzenie takiego auta (mowa o S lub CLS) z Niemiec? Wiadomo w Niemczech nie ma "korekt" liczników czy klepania itp. Np. Takiego znalazłem [link do mobile.de wygasł] , jaka byłaby cena po sprowadzeniu, opłatach i rejestracji takiego pojazdu?
Czy pozostaje zakup od handlarza albo doskładanie większego budżetu, ktory dla mnie i tak juz jest wysoki?Wracając do Gubina to czy po numerze VIN mozna dojść do historii auta? Czy cwaniacy handlarze są w stanie oszukać w tym dziale?
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedz!
Jarek1601
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 08 02 2002
Auto: Opel insignia

29 Cze 2015, 07:32

Do ceny auta trzeba doliczyć:
- akcyzę za auto pow. 2 litró 18,6% wartości
- tablica zjazdowa jakieś 100-120 euro
- koszt sprowadzenia
- recykling 500 zł
- rejestracja 250 zł
- tłumaczenia 100 zł
- przegląd techniczny przepiszą z TUV jeżeli jest aktualny na 2 lata

W Niemczech zaczynają podobnie ,,kręcić,, jak w Polsce - na przebiegu a część aut przyjeżdża do PL na naprawę i wraca do komisów w DE. Zależy od kogo się kupuje i dla kogo do kupienia jest dane auto :)

Mercedesa można zweryfikować nawet przez telefon dzwoniąc do ASO i przeprowadzając miłą rozmowę. Jeżeli był regularnie serwisowany nie ma mowy o jakimś przekręcie - chyba że ktoś w Polsce pojechał po 2 latach od ostatniego serwisu na wymianę wycieraczek do aso żeby zalegalizować przebieg.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

29 Cze 2015, 10:18

Czyli w moim przypadku cena trgo białego CLS wynosi 32 tys euro? Plus opłaty?
Jarek1601
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 08 02 2002
Auto: Opel insignia

29 Cze 2015, 10:24

Na osobę fizyczną - TAK.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hyundai Santa Fe Nowej Generacji
    "Nowy Santa Fe kontynuuje globalny sukces modelu. Zaprezentowany w 2001 roku, model Santa Fe pierwszej generacji jest podstawą wiarygodności i doświadczenia marki w segmencie SUV" powiedział Thomas A. Schmid, Dyrektor Operacyjny ...

29 Cze 2015, 11:53

A jak mozna manewrować ceną przy umówie sprzedaży z Austriakiem? Bo 18,6% trzeba zapłacić od ceny podanej na umówię, czy jest możliwość wpisać na umowę cenę np 25 tys € A sprzedawcy zapłacić normalnie 32 tys €? Jak to wyglada ? Dlaczego wlasnie opłaca handlarzom sie sprowadzać takie auta, tak jak napisałeś wyżej?
Pozdrawiam
Jarek1601
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 08 02 2002
Auto: Opel insignia

29 Cze 2015, 11:56

Kwotę później weryfikuje urząd celny i jeżeli jest zaniżona ich zdaniem - bierze ze swojej tabeli gdzie kwoty są znacznie zawyżone.
Kiedyś przechodziły umowy na 1 Euro ale te czasy się skończyły.
Teraz handlarze biorą rzeczoznawców i zaniżają wartość pojazdu ponieważ stwierdzają że ma poważne uszkodzenia np. uszkodzenia skrzyni biegów.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

29 Cze 2015, 12:08

To urząd celny zdaje sie na opinie rzeczoznawcy? Czy sam weryfikuje stan auta? czyli jest możliwość ominięcia płacenia 18,6% od pełnej ceny pojazdu?
Jarek1601
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 08 02 2002
Auto: Opel insignia

29 Cze 2015, 12:10

Nie ma mowy o ominięciu progu który jest urzędowo ustalony 18,6% jest możliwość aby cenę z faktury potwierdził rzeczoznawca uprawniony. Jeżeli auto ma uszkodzoną skrzynię biegów to jego wartość jest znacznie niższa niż pojazdu sprawnego ?
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

29 Cze 2015, 12:54

A czy rzeczoznawca lub urząd celny ma możliwość sprawdzenia stanu skrzyni ? Da sie ewentualnie ja jakos "uszkodzić" ?
Jarek1601
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 08 02 2002
Auto: Opel insignia

29 Cze 2015, 12:59

Urząd celny nie ma możliwości podważenia opinii rzeczoznawcy.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

29 Cze 2015, 13:36

Nie chodziło mi o ominięcie tej akcyzy tylko o to aby jak najbardziej zaniżyć cenę auta, aby ta akcyza była jak najmniejsza. Czy mozna jakos spowodować aby zaniżyć cenę pojazdu ? Z tą skrzynią np to mozna ją jakos "uszkodzić" albo napisac na umówię ze jest zepsuta a w rzeczywistości nie jest? Jak to wyglada? Jak wyglądają oględziny auta przez rzeczoznawcę?
Jarek1601
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 08 02 2002
Auto: Opel insignia

30 Cze 2015, 11:19

też planuje kupno takiego autka
niz
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Opel Corsa

30 Cze 2015, 14:52

Jeżeli skrzynia ,,jest,, zepsuta to musi to potwierdzić rzeczoznawca. On może potwierdzić że skrzynia jest uszkodzona, że auto jest rozbite itp. urząd skarbowy wtedy taką wycenę akceptuje i dzięki temu kwota na umowie/fakturze może ulec obniżeniu.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam