Mercedes Vito 112 CDI 638 Zawór EGR

17 Lis 2018, 21:56

Witam
Dostałem błąd P1403 zaworu AGR może ktoś wie gdzie go szukać z tego, co się orientuję to jest ich dwa jeden koło kolektora a drugi koło prawego koła na podkolu. Chcę wiedzieć, który może być uszkodzony.
Dzięki
Marekus1225
Początkujący
 
Posty: 235
Prawo jazdy: 15 04 1979
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: bmw
Silnik: 3.00 diesel
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • 17 Lis 2018, 22:04

    Mi też wyskoczył błąd EGR w fordzie kiedyś to mechanik powiedział żeby go przegonić na 3 z 5km utrzymując 4/5k obrotów żeby go przeczyściło i muszę przyznać że tak zrobiłem i do dnia dzisiejszego błąd nie wyskoczył kolejny raz
    Haotic
    Nowicjusz
     
    Posty: 18

    17 Lis 2018, 22:34

    Ok dzięki ktoś mi powiedział aby go przeczyścić nawet jeśli tak to on jest nie rozbieralny i raczej jest ich dwa i nie wiadomo który i gdzie się znajduje tak jak pisałem jeden jest koło kolektora a drugi koło koła na nadkolu ale spróbuje zrobić jak piszesz.
    Dzięki
    Marekus1225
    Początkujący
     
    Posty: 235
    Prawo jazdy: 15 04 1979
    Przebieg/rok: 13tys. km
    Auto: bmw
    Silnik: 3.00 diesel
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2004

    18 Lis 2018, 19:32

    Witam
    Dziękuję za info miałem błąd brak synchronizacji wałka
    Rozrządu i kupiłem czujnik i dostałem monitor ciśnienia w rampie i zawór EGR, jeśli chodzi o zawór EGR to sobie jakoś poradzę, ale nie wiem, jaka jest różnica pomiędzy brak synchronizacji wałka rozrządu a monitor ciśnienia w rampie. My-ślę, że to samo, ale nie jestem pewien może ktoś wie gdzie szukać problemu. Wtryski ok
    Dzięki za pomoc

    Zdjęcie
    Marekus1225
    Początkujący
     
    Posty: 235
    Prawo jazdy: 15 04 1979
    Przebieg/rok: 13tys. km
    Auto: bmw
    Silnik: 3.00 diesel
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2004

    19 Lis 2018, 13:11

    Jeżeli chodzi o błąd P1187 to dotyczy on czujnika na listwie CR. Przypuszczam że winny może być właśnie ten czujnik.
    Tu masz filmik tak na szybko znaleziony:

    [Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    19 Lis 2018, 22:32

    Dzięki za info ale wymieniłem ten czujnik i nic to nie dało. Usterka wygląda tak po odpaleniu auta nic się nie dzieje, ale zbiera się jak mul, ale jak tylko usunę błąd usterki auto dostaje kopa, ale to nie wszystko po dobrym daniu na pedał gaśnie, ale bez problemu się uruchamia. Kupiłem czujnik używany na Allegro niby 100% sprawny, ale okazało się, że na moim i tym z Allegro ten sam problem. Czy morał w tym, że czujnik z Allegro był nie sprawny czy może być inny problem? Dzięki za pomoc czekam na info.
    Marekus1225
    Początkujący
     
    Posty: 235
    Prawo jazdy: 15 04 1979
    Przebieg/rok: 13tys. km
    Auto: bmw
    Silnik: 3.00 diesel
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2004

    22 Lis 2018, 14:12

    Marekus1225 napisał(a):Kupiłem czujnik używany na Allegro niby 100% sprawny, ale okazało się, że na moim i tym z Allegro ten sam problem. Czy morał w tym, że czujnik z Allegro był nie sprawny czy może być inny problem?
    Jak nie masz możliwości sprawdzenia takiego czujnika to nie kupuje się używek bo to nie rozwiązuje twojego problemu i może okazać się że czujnik który kupiłeś ma taki sam problem jak twój i zostajesz w kropce bo nie wiesz co dalej. Jak byś kupił nowy to wiadomo by było że usterka leży w innym miejscu.

    A jak często teraz pojawia Ci się ten błąd? Tak samo jak przed wymianą czy coś się zmieniło?
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    22 Lis 2018, 22:00

    Tak masz całkowitą rację ja też się nad tym zastanawiałem kupiłem używany myślałem że będzie sprawny i sprzedawca twierdził że jest sprawny tak kupiłem ponieważ mam zamiar sprzedać auto i nie chcę wydawać zbyt wiele pieniędzy ale chyba nie mam wyjścia aby kupić nowy . jeśli ogarniasz jak go sprawdzić to napisz instrukcję jeśli nie jest zbyt skomplikowana.
    Dzięki
    Marekus1225
    Początkujący
     
    Posty: 235
    Prawo jazdy: 15 04 1979
    Przebieg/rok: 13tys. km
    Auto: bmw
    Silnik: 3.00 diesel
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2004