Mercedes Vito 112 CDI 638 2001 r Wentylator kabiny jak wyjąć

20 Lip 2018, 21:50

Witam
Mam takie pytanie może ktoś wyjmował wentylator kabiny, ponieważ coś ociera, kiedy go włączę. Może ktoś wyjmował coś takiego chodzi mi czy to jest dużo zabawy, aby go wyjąć i co trzeba zdemontować i aby go wyjąć to czy tylko mogę się dostać od środka kabiny czy od strony silnika ?
Marekus1225
Początkujący
 
Posty: 235
Prawo jazdy: 15 04 1979
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: bmw
Silnik: 3.00 diesel
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

23 Lip 2018, 10:42

Może to wina kończących się szczotek?
Tak czy inaczej będziesz musiał się do niego dostać i pewnie go wyciągnąć żeby wszystko sprawdzić. Dostęp do wentylatora jest od strony kierowcy nad jego nogami jest tam dosyć mocno upchnięty pod deską.

Przy demontażu warto sobie pomóc wyjmując lewą kratkę nawiewu i demontując rączkę otwierania klapy oraz zwalniania hamulca. Dalej musisz chyba rozłączyć linkę zwalniania hamulca i kostkę od świateł przeciwmgielnych. Później będziesz miał taki styropian/piankę który trzeba wyciągnąć. Blaszka na której było to wygłuszenie ma dwie/trzy śrubki, dalej nad pedałami powinien być taki plastik osłaniający który trzeba zdemontować. Dopiero wtedy powinno się wyciągnąć wentylator tylko delikatnie żeby nic nie połamać bo jest trochę zachodu z tym.

Pisałem z głowy więc nie wiem czy wszystko ale zobaczysz sam jak weźmiesz się za demontaż. Być może czegoś zapomniałem lub nie dopisałem ale to co podałem powinno być pomocne.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

23 Lip 2018, 21:24

Ok duże dzięki za info teraz napisałeś bardziej zrozumiale i bardziej dokładnie spróbuje tak zrobić jak piszesz. Wentylator działa ale coś ociera o niego na wyższych obrotach tak jak by śmigło ocierało o jakiś kabelek
Dzięki :)
Marekus1225
Początkujący
 
Posty: 235
Prawo jazdy: 15 04 1979
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: bmw
Silnik: 3.00 diesel
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

24 Lip 2018, 21:15

Marekus1225 napisał(a):Wentylator działa ale coś ociera o niego na wyższych obrotach tak jak by śmigło ocierało o jakiś kabelek
Jak go wyjmiesz to sprawdzisz co tam się dzieje tylko delikatnie żeby śmigła nie połamać :) i daj znać jak ci poszło.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

24 Lip 2018, 23:02

Ok dam ci znać ale to gdzieś za kil;ka dni się zabiorę bo muszę ogarnąć jak uruchomić silnik bo mi się zapowietrzył i stracił moc to mi ważniejsze teraz
Marekus1225
Początkujący
 
Posty: 235
Prawo jazdy: 15 04 1979
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: bmw
Silnik: 3.00 diesel
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Sie 2018, 00:27

Sprawa jest taka nie wyjmowałem całego wentylatora zbyt dużo roboty. Ale ogarnełem problem bez wyjmowania, na obudowie wentylatora była pęknięta podkładka w kształcie rurki gdzie dokręca się wentylator na 3 śrubach wystarczyło, go dokleić dobrym klejem i spoko działa wentylator nie był przekręcony na 3 śrubach i gdzieś ocierał chodził tylko ,na 2 biegu ale jeśli bym nie ogarną spray, to i tak bym go nie wykręcał.
Mimo tego dzięki, za pomoc i twój czas
Marekus1225
Początkujący
 
Posty: 235
Prawo jazdy: 15 04 1979
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: bmw
Silnik: 3.00 diesel
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004