Metaliczny odgłos

Metaliczny odgłos

08 Sie 2016, 20:35

Witam mam taki problem z moją mazdą 6 , a mianowicie po dodaniu gazu słychać metaliczny odgłos , gdy samochód jest dobrze rozgrzany słychać go bardziej albo gdy jest gorąco, zauważyłem że jak zatankuje 98 to dźwięk prawie znika , dodam jeszcze że falują obroty na rozgrzanym silniku , proszę o pomoc
kobierr
Obserwowany

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 03 10 2009
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: mazda 6
Silnik: 1,8 120km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Metaliczny odgłos

09 Sie 2016, 14:00

Długi czas masz taki problem?
Pojawił się od razu czy stopniowo narastał ten dźwięk?

Może paliwo kiepskiej jakości. Spalanie masz w normie?

kobierr napisał(a):falują obroty na rozgrzanym silniku
Tu trzeba zajrzeć i przeczyścić silniczek krokowy i przy okazji warto wyczyścić przepustnicę. Następnie sprawdzić czy pomogło.

Zajrzałbym też do EGRa i go wyczyścił.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3341
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Turbodoładowany, benzynowy silnik 1.6 DIG-T 163 KM Turbodoładowany, benzynowy silnik 1.6 DIG-T 163 KM
    Nissan rozszerza ofertę cenionego modelu Qashqai o wersję z zaawansowanym silnikiem benzynowym DIG-T 163. Nowy, czterocylindrowy, turbodoładowany silnik 1.6 jest zgodny z rygorystyczną normą emisji spalin EURO 6 i zapewnia ...
    Classic Car Festival w Tokio - zabytkowe perły Classic Car Festival w Tokio - zabytkowe perły
    Zabytkowe samochody mają swój nieodparty urok, o czym już po raz kolejny mogli się przekonać goście tegorocznego Classic Car Festival zorganizowanego przez Toyota Automobile Museum. W imprezie wzięły udział najpiękniejsze ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Silnik 2.0 Turbo, Lexus RC 200t F Sport
      MTL - Autosalon
      Toyota Aauris, bok
      Driftowóz TAXI bez przedniej maski, Nissan