Metaliczny odgłos

Metaliczny odgłos

08 Sie 2016, 20:35

Witam mam taki problem z moją mazdą 6 , a mianowicie po dodaniu gazu słychać metaliczny odgłos , gdy samochód jest dobrze rozgrzany słychać go bardziej albo gdy jest gorąco, zauważyłem że jak zatankuje 98 to dźwięk prawie znika , dodam jeszcze że falują obroty na rozgrzanym silniku , proszę o pomoc
kobierr
Obserwowany

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 03 10 2009
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: mazda 6
Silnik: 1,8 120km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Metaliczny odgłos

09 Sie 2016, 14:00

Długi czas masz taki problem?
Pojawił się od razu czy stopniowo narastał ten dźwięk?

Może paliwo kiepskiej jakości. Spalanie masz w normie?

kobierr napisał(a):falują obroty na rozgrzanym silniku
Tu trzeba zajrzeć i przeczyścić silniczek krokowy i przy okazji warto wyczyścić przepustnicę. Następnie sprawdzić czy pomogło.

Zajrzałbym też do EGRa i go wyczyścił.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3298
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

O czym kierowca powinien pamiętać wiosną? O czym kierowca powinien pamiętać wiosną?
    Wyższe temperatury, zmiana warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i samopoczucia kierowców to symptomy panującej wiosny. To również czas przeglądów po zimie, wymiany opon i coraz większej ...
    Usprawnienie przejazdu pojazdów ratunkowych na autostradach Usprawnienie przejazdu pojazdów ratunkowych na autostradach
    Pierwsze urządzenia pokładowe viaAUTO dla pojazdów uprzywilejowanych, umożliwiające automatyczne otwarcie szlabanów na bramkach autostradowych zarządzanych przez GDDKiA, są już zamontowane w samochodach straży ...

•  
    • Drift BMW E36
      Publiczność na Pit Party
      Mitsubishi L200 PickUp
      Ferrari 458 Spider, 3