Microcar MC pobiera prąd bez bezpieczników

02 Kwi 2021, 23:25

Dzień dobry,
Ostatnio odpaliłem samochód po kilkumiesięcznym postoju. Następnego dnia akumulator był rozładowany. Sprawdzałem pobór prądu z wyciągniętymi wszystkimi bezpiecznikami, z odłączonym radiem oraz przy zamkniętych drzwiach. Utrzymuje się ok. 1,5 A. Czy ktoś się kiedyś spotkał z podobnym problemem?

P.S. Samochód ma dziwny system, który otwiera szyby za każdym razem gdy otworzę drzwi oraz zamyka szyby gdy zamykam drzwi. Zauważyłem, że pomimo braku bezpiecznika odpowiadającego za elektryczne szyby, one nadal się opuszczają oraz podnoszą za każdym razem gdy otwieram i zamykam drzwi.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Michle
Obserwowany
 
Posty: 1

03 Kwi 2021, 14:50

Z tego co wiem, jest tam jedna skrzynka z przekaźnikami i bezpiecznikami.
Są jeszcze trzy bezpieczniki przy samej klemie akumulatora, na kablu plusowym ( taka czerwona jakby zatyczka przy klemie plusowej ).
Jeżeli wyjęte są wszystkie bezpieczniki, a coś dalej pobiera prąd, to trzeba przejrzeć całą instalację, ponieważ coś gdzieś jest zmostkowane.
Na wszelki wypadek, dla pewności, możesz jeszcze odłączyć kabel od rozrusznika i od alternatora.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 17487
Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Przyszłe klasyki, które dziś kupisz w salonach to współczesne klasyki
    Znasz to uczucie, gdy na drodze mija Cię samochód, który wcale nie wygląda tak staro, a jego zderzaki zdobią żółte tablice rejestracyjne ? Tak, upływ czasu jest nieubłagany nawet dla prawdziwych motoryzacyjnych ...
    Dział produkcji Audi cyfryzuje utrzymanie ruchu za pomocą aplikacji
    Utrzymanie ruchu w oparciu o aplikację: Od teraz około 150 pracowników działu utrzymania ruchu w fabryce Audi w Ingolstadt będzie pracowało cyfrowo. Aplikacja "Mobilne utrzymanie ruchu Audi" pozwoli im w przyszłości ...

  •