Microcar MC pobiera prąd bez bezpieczników

02 Kwi 2021, 22:25

Dzień dobry,
Ostatnio odpaliłem samochód po kilkumiesięcznym postoju. Następnego dnia akumulator był rozładowany. Sprawdzałem pobór prądu z wyciągniętymi wszystkimi bezpiecznikami, z odłączonym radiem oraz przy zamkniętych drzwiach. Utrzymuje się ok. 1,5 A. Czy ktoś się kiedyś spotkał z podobnym problemem?

P.S. Samochód ma dziwny system, który otwiera szyby za każdym razem gdy otworzę drzwi oraz zamyka szyby gdy zamykam drzwi. Zauważyłem, że pomimo braku bezpiecznika odpowiadającego za elektryczne szyby, one nadal się opuszczają oraz podnoszą za każdym razem gdy otwieram i zamykam drzwi.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Michle
Obserwowany
 
Posty: 1

03 Kwi 2021, 13:50

Z tego co wiem, jest tam jedna skrzynka z przekaźnikami i bezpiecznikami.
Są jeszcze trzy bezpieczniki przy samej klemie akumulatora, na kablu plusowym ( taka czerwona jakby zatyczka przy klemie plusowej ).
Jeżeli wyjęte są wszystkie bezpieczniki, a coś dalej pobiera prąd, to trzeba przejrzeć całą instalację, ponieważ coś gdzieś jest zmostkowane.
Na wszelki wypadek, dla pewności, możesz jeszcze odłączyć kabel od rozrusznika i od alternatora.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Green Future - ekologiczna przyszłość SKODY
    SKODA jeszcze bardziej angażuje się w działalność związaną z ochroną środowiska, wytwarzając ekologiczne samochody i wprowadzając efektywne wykorzystanie zasobów. Przyjęte przez SKODĘ działania "Green Future" mają ...
    Światowy rekord SKODY Citigo CNG!
    SKODA Citigo CNG pokazała swoją klasę rekordowym osiągnięciem. Gerhard Plattner, mistrz oszczędnej jazdy, przebył SKODĄ na gaz ziemny 2 619 kilometrów przez Europę. Na trasie z Wenecji we Włoszech, do szwedzkiego Sztokholmu, ...