Miejskie na pierwsze

31 Sie 2018, 23:03

Hejka wszystkim :) Pora na moje pierwsze auto. Mam już trochę doświadczenia (rok) ale nie swoim autem. Pora na coś swojego. Potrzebuję głównie autka miejskiego, czasami na wypady za miasto do 50km. Jakieś małe, niezbyt kłopotliwe. Fajnie jakby miało klimę. Do wydania mam Góra 5 tyś. Poszukiwania w gorzowie +30km. Oczywiście będę też szukać poza internetem, ale dodatkowe wsparcie nie zaszkodzi :)
Takie coś jak Twigo np?
[link do oferty na Olx wygasł]
KaśkaCity
Nowicjusz
 
Posty: 9

31 Sie 2018, 23:09

Ładne obejrzyj :ok:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

31 Sie 2018, 23:46

Po Twojej aprobacie postarałam się zebrać trochę informacji :) Znalazłam fajną stronę autocentrum(myslisz, że to w miarę rzetelne źródło?)
Z tego co wyczytałam to ten 75km jest najsilniejszym w Twingo :D Tak więc chyba da radę też na S tak do 120/h. Spalanie wg stronki to też tak do 7 litrów.
Oby ten dach był tylko szczelny. Z nim to takie pseudo kabriolet nawet :D Jutro postaram się złapać babkę i wybadać auto ;) Dzięki.

EDIT:
A ten sam silnik 1.2 75km, ale w automacie? Wiecie coś na ten temat? Jak pali, jak jedzie? Jest taki jeden w mieście obok, ale nie pokażę, bo to ogłoszenie, zdj z fb. Cena 1800zl sprowadzony do opłat. Z tego co się doczytałam to jest to chyba quickshift. Biegi opisane w h
KaśkaCity
Nowicjusz
 
Posty: 9

01 Wrz 2018, 10:45

KaśkaCity napisał(a):A ten sam silnik 1.2 75km, ale w automacie? Wiecie coś na ten temat? Jak pali, jak jedzie?


Tak jak każdy automat w małym aucie, jedzie wolniej, pali więcej.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

01 Wrz 2018, 12:24

Byłam patrzeć to Twingo w manualu. Fajne, trochę babli na nadkolu, ale to chyba nic. Pod spodem nawet ok jak na takie stare auto :) Tylko pan mówił, że ktoś nim jeździł 2 Niemczech nie kupując tam ubezp, więc trzeba uważać na zatargi z prawem. Chyba nie będę się pchała w takie auto :(
KaśkaCity
Nowicjusz
 
Posty: 9

01 Wrz 2018, 14:09

Jakie zatargi z prawem? To problem poprzedniego właściciela..
Druga sprawa,jak długo sprzedający ma to Twingo? Bo jeśli dłuższy czas i bez problemu u nas go ubezpieczył to Ty też nie będziesz miała z tym problemów.

A może Panda? Zdjęcia tragedia bo prosto z myjni ale masz na miejscu do tego opłaty do końca roku i przegląd do przyszłego.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pogoń za najlepszymi czasami w symulatorze - Formuła E
    Dwaj kierowcy Audi: Daniel Abt i Lucas di Grassi, już 13 stycznia wystartują w trzeciej rundzie bieżącego sezonu Formuły E, która odbędzie się w Marakeszu, w Maroku. Jednak zanim zawodnicy staną na linii startu kolejnego ...
    Toyota na targach w Genewie
    Salon Samochodowy w Genewie pokazał, że najbliższe kilkanaście miesięcy zapowiada się w Toyocie ekscytująco. Już w czerwcu w salonach pojawi się jeszcze ładniejsze AYGO, przyszłoroczny Auris będzie miał dwa napędy hybrydowe ...

01 Wrz 2018, 22:29

Ja polecam z mega sentymentu Colta CJ0 miałem właśnie jako swój pierwszy samochód z silnikiem 1,3 rocznik 96 tam jeszcze nieco kłopotliwy bo zawory regulowane, ale te nowsze roczniki mają już hydrauliczne i generalnie bardzo trwałe i niezawodne oraz tanie w naprawach. Za wspomnianą kwotę kupisz coś już z końca produkcji czyli 2001-2003 i polecam mega silnik 1,6 w odmianie 90 lub 100 - konnej. Trzeba tylko rzucić okiem na podłogę i podłóżnice przed zakupem. A tak to z zewnątrz były w ocynku. Klimę mają i dużo w elektryce. Fajnie się prowadzi bo z tyłu wielowahacz. Do miasta i czasem w jakąś trasę jak najbardziej. Jakość plastików na mega plus i wyposażenie - Szyby, lusterka, szyberdach w elektryce, halogeny, 4x poduszki, klima, to bardzo często spotykane na rynku wyposażenie. :)
Ronal123
Początkujący
 
Posty: 136
Zdjęcia: 16
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Space Star
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

11 Wrz 2018, 15:07

Sorki chłopaki, za często tu nie wchodzę. Dostałam cynk, że w Trzcielu ciotka znajomej chce sprzedać Opla corse z 2005r 1.0 60km chyba. Chce więcej niż mój budżet, bo 6300zł, ale niedawno był pierwszy, że tak powiem. Myślę, że takie auto byłoby dobre i do tego dobrze wygląda. Mają go tam u siebie sporo, coś pewniejszego :D Możecie mi coś podpowiedzieć czy by się nadał na moje potrzeby?

Panda też nawet ciekawa, taki jakby van. Muszę zapytać czy ma chociaż klime i zobaczę jak znajde w końcu czas...
Tego Colta niestety nie widzę w ogłoszeniach itp. Tylko te nowsze co już wyglądają zupełnie inaczej niż, o których mówisz.
KaśkaCity
Nowicjusz
 
Posty: 9

11 Wrz 2018, 15:35

Tanio możesz znaleźć też Mitsubishi Space Stara polecam jednostki 1.6 fajne autka duże i przestronne. Bezpieczne, raczej bezawaryjne. Wiem bo mamy takiego w rodzinie. Mało ich jest na rynku i ceny spadły na pysk. Można kupić 2003 rok za 3,4 - 4 tys. To ja bym wolał taką opcję od Corsy. Ale to też możesz mieć problem znaleźć.

Ja bym osobiście Corsy za takie pieniądze nie kupił i ten silnik 1.0 to za mały. Będzie palić za dużo i się męczyć nawet po mieście zwłaszcza przy klimie (o ile będzie miała klimę) także sama jednostka to trochę kiepska opcja. 1.2 to już by było lepiej bo wiesz silnik byś musiała kręcić w obroty zawsze spod świateł żeby to jakoś ruszało to też byłoby mało ekonomiczne takie autko. 1.0 ma coś tam koło 60 km. 1.2 już lepiej koło 80 z tego co pamiętam a najlepsza opcja by był 1.4 90 km. Więc ta Corsa to optymalnie od silnika 1.2 żebyś była zadowolona i z dynamiki jazdy i ze spalania.

Jeśli spełnia Twoje kryteria, jest w dobrym stanie i ma klimę i ten silnik przynajmniej 1.2 to za ok. 6 klocka możesz brać. Zwróć uwagę czy jej tam nie chrupie rdza chociaż one były już lepiej zabezpieczone od Corsy B. Ogólnie spoko auto do miasta.

Ewentualnie rozważ coś z grupy VW jak np. Taka Ibiza: [link do oferty na Olx wygasł]

Silnik dobry i prosty 1.4 duży atut to np. tanie koszty utrzymania bo wymiana rozrządu jest tania. Mają tendencję do brania oleju ale raczej nie powinno być masakry i w dodatku autko samo w sobie ładne.
Ostatnio edytowany przez Ronal123, 11 Wrz 2018, 15:46, edytowano w sumie 1 raz
Ronal123
Początkujący
 
Posty: 136
Zdjęcia: 16
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Space Star
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

11 Wrz 2018, 15:42

Ja i tak jeżdżę spokojnie, przyspieszam bez nerwów, daje sobie radę tak w mieście. No zobaczę jak uda mi się przejechać takim silnikiem. Mówisz, że za taką cenę nie? Za dużo? Wiem, że ma klimę i elektrykę(szyby itp) Spojrzę też na tego space Stara, dzięki.

Ronal, jeszcze tylko jedno, np "zadowolona" nie "zadowolony" o ile nie było to tylko spowodowane słownik iem :)
KaśkaCity
Nowicjusz
 
Posty: 9

11 Wrz 2018, 15:45

KaśkaCity napisał(a):czasami na wypady za miasto do 50km


Dla mnie takie auto odpada z marszu. Włączysz klimę, to nawet rowerzysty nie wyprzedzisz. Bardzo niebezpieczne auto, bo normalnie do ruchu się nie włączysz, stworzysz tylko zagrożenie. Do tego spalanie wyższe niż w 1.2/1.4 bo silnik będzie błagał o zgaszenie a nie jazdę. Daj sobie spokój... Kulturę pracy pomijam, 3 cyl. nie mają prawa dobrze działać.

Szukaj takiej Corsy ale z większym silnikiem. I będzie ok. Jeździłem poprzednią generacją zarówno w 1.0 jak i 1.4 i te auta dzieli niebo a ziemia. Zupełnie inaczej się prowadzą.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

11 Wrz 2018, 15:47

Tak już poprawiłem i edytowałem - Sory! Teraz ogarnąłem że dziewczyna hehe polecam taką Ibizę co tam dosłałem po edycji bo fajniejsza opcja od Corsy :)
Ronal123
Początkujący
 
Posty: 136
Zdjęcia: 16
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Space Star
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

11 Wrz 2018, 15:54

Dziękuję Ronal ^^

Dobra, mam kilka modeli za, którymi mogę się rozglądać. Postaram się w tym tygodniu zobaczyć kilka. Ibiza też fajnie się prezentuje. Popatrzę i za nią, mocniejszą corsą i tym space :)

Dziękuję ^^
KaśkaCity
Nowicjusz
 
Posty: 9

11 Wrz 2018, 16:07

Space będzie ciężko znaleźć tak jak i Colta - Mało popularne u nas auta i nie ma ich za wiele. Niestety. Seaty zarówno jak i Ople - tego jest bardzo wiele więc na pewno będzie w czym przebierać. Obejrzyj sobie na YT listę KickStera - co na pierwszą furę czy jakoś tak. On tam opowiada fajnie o tym. :D Czeeeeeeeeeeść Kaaaaaaaaaaasia i powodzenia! :oops:
Ronal123
Początkujący
 
Posty: 136
Zdjęcia: 16
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Space Star
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

11 Wrz 2018, 17:00

Ja powiem tak Ronal123 trochę piszesz bzdury tzn polecasz Ibize III która przy tym budżecie (5k) będzie trupem poza tym 1.4 16V z początku produkcji miał jeszcze problemy z zamarzającą odmą w zimie (przez co wywalało olej poprzez bagnet) no i wnętrze pozostawia sporo do życzenia (po 200tysiącach środek często wygląda jakby miał dwa razy tyle).

A co do Corsy to 1.4 90km nie należy do zbytnio udanych (lubi olej jak to zresztą Ecoteci i spalanie na pewno jest wyższe od 1.2 75km które występowało w początkowych Corsach i najlepiej szukać takiego silnika).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012